44 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

ne olur ne olmaz diyerek evinizin yedek anahtarını eşinizin ailesine verir mısınız. ?

benim kayın pederin çok hevesliydi bir haftalık tatilimizde kontrol amaclı evimize girmiş. eve geldiğimizde buz dolabı kapağı tam kapanmadigindan herşey bozulmuştu ve koridorun ışığı açık kalmıştı. nasıl bir kontrolde artık. çok sık anahtar unutan biriyim ama çilingir çağırmak bile daha mantıklı geliyo. anahtarı unuttum bahanesiyle yedeği aldım ve vermeyi düşünmüyorum. sizce vermeli miyim? yedek anahtarı saklamayı düşünüyorum isterlerse de nerdeyse bulamadım diye gecistirmeyi düşünüyorum.

1. Hayır süslüm çok da mantıklı bir karar. Orası sizin eviniz. Sizin mahreminiz bi yerde. Kimseye anahtar vermek zorunda değilsiniz. Bırakın kim ne düşünürse düşünsün. Vermeyin anahtarınızı, zaten sizden sizin evinizin anahtarlarını istemek gibi bi saçmalık yapmaları yanlış. 

11 temmuz 17:44

2. Suan tek basima yasayan bi ogrenciyim ve unutma ihtimaline karsi 2 arkadasimda yedek anahtarim bulunmakta. Soruyu okuyunca veririm tabi dedim ama cevaplara bakilirsa sanirim yedek anahtar arabanin torpidosunda dursa daha iyi susluler.....

11 temmuz 17:48

3. VERMEM (büyük harflerle)

11 temmuz 17:48


4. kilidi bile değiştirmeyi düşünün. anahtarı çoğaltmış olabilirler.

11 temmuz 17:50

5. vermeme kararım daha da netleşti cevaplarınızla. bir insana hayır diyince hemen kendisinde bir art niyet sezildigini düşünüyor nedense. esim de bile bu kafa var. anahtarlar bizde kalsın dediğimde neden ki sanki baskın mi yapıyorlar diyor. bir sene içinde sadece tatilde kontrol olayı oldu ama fazlasının olmasına gerek yok ki. hoşuma gitmiyor. o evin bana ait olma hissi zedeleniyor. evim benim kalem bu kadar. bitti.

11 temmuz 17:54

6. ben de vermem.

kayınvalidemler bizden 8 saat uzakta bir şehirde yaşıyorlar. yatılı misafirlerimiz için 1 fazla anahtarımız var çünkü ikimizde çalışıyoruz. ziyaretimize geldiler dönerken yedek anahtarımızıda götürmüş kayınvalidem. arayıp geri istedim yolladı. ben, ben evde yokken güvenipte eve gündelikçi alamayan insanım. nasıl bir başkasına nahtarımı vereyim.

11 temmuz 17:55

7. süslüm cogaltmazlar ya o kadar değil. müdahil olan bize karışan bir aile değiller. ayda iki defa anca görüşürüz. bir kötülüklerini de görmedim. sadece o olay var aklımda kalan. dolabın içini açması çok tuhaf geldi. yemek olsa napacaktin döküp temizleyecek miydin. tövbe tövbe ya.

11 temmuz 17:56


8. kızlar çoğu cevaplara hak veriyorum ama bunlar art niyetli insanlar değil. neden öyle düşündüğünüzü anlamadım. k.validem çok çekingen insanı kırarım yanlış anlar diye düşünmekten düzgün iletişim kuramayan birisi. k . pederin de kötü niyetli değil ama hiç düşünceli biri değildir. kendisine mesafe koyulduğunu pek anlamaz. yani eşimin ailesini asla ne aileler var ya konumuna sokamam gerçekten. ama o kadar degisik insanlar görüyoruz ki kısmen de haklısınız. sevgiler hepinize.

11 temmuz 18:01

9. evet süslüm bence de bir mantığı yok. şehir dışına çıkınca merak ediyorlar galiba. gereksiz yani tatile çıkmışız 3 gün geçmiş hayatı birşey yangın felan zaten evden çıktıktan 3 saat sonra geçmiş olsun.. onun dışındakiler içinde teftişe gerek yok

11 temmuz 18:16

10. bir keresinde anahtarı unutup markete gitmiştim, sonra kaynanamı aradım size gelebilir miyim anahtarımı unutmuşum diye. bana ne dese beğenirsiniz? bizde yedek anahtar var onu getireyim istersen. hayatımın şokunu yaşamıştım ama işime yaramıştı. neyse dedim verince geri vermem. naptı peki? eve kadar çıkıp kapıyı açtı anahtarı vermeden gitti ksksldksl öyle bir şey diyemeden kaldım mum gibi. neyse ki o evden taşındık ve şimdiki evimizin anahtarı yok (öyle umuyorum yani). mutlaka yedekte bir yerde anahtar tutmak gerek ama, unutulabiliyor çünkü.

11 temmuz 19:01