8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

neden böyle bir insanım bıktım kendimden?

süslüler selam.gerek ailem gerek arkadaşlarım gerek her hangi  bir insan...cana yakın,iyi,mutlu,pozitif bir insan olmak istiyorum ama elimde olmadan herkese ters davranıyorum artık kötülük içime işlemiş resmen kötü ve yapmacık bir insanım.hiçbir şeye tahammülüm yok her şeye sinir oluyorum,herkes beni sinir ediyor,her şeye kötü tarafından bakıyorum.mesela bugün annemin bir arkadaşı geldi çok tatlı bir kadın bi şeyler sordu ben de normal cevaplar verdim en samimi halimde olduğumu zannederek.annem az önce geldi sen neden böylesin neden herkese yapmacık ve soğuk konuşuyorsun hiç içten ve doğal değilsin dedi.cidden öyleyim her sabah kalkıyorum bugün pozitif olucsm iyi olucam aileme ona buna iyi davranıcam diyorum ama elimde olmadan yine sinir stres küpüne dönüyorum çok çok atarlı bir insanım hemen böyle ters konuşup kötü sözler söylüyorum sürekli gözlerim devrik devrik geziyorum cidden bıktım artık kendimden.nasıl değiştirebilirim bu lanet olası halimi ?

1. yapısal olarak olabilir, ben de en mutlu anlarımda bile depresifimdir mesela. psikiyatriye giderek size yardımcı olur, belki ilaç verebilir. öfkenizi yönlendireceğiniz bir şey de olabilir. boksa falan gidebilirsiniz

10 temmuz 23:01

2. Böyle değişimler bi anda olmaz süslü. Sabah uyanıp yepyeni bi insan olunmuyor ki. Küçük şeyleri değiştirmekle başlayın derim. 

Çevrenizde güvendiğiniz insanlara sorabilirsiniz. Mesela ailenize annenize. Neyi yanlış yapıyorum hangi hareketimi değiştirmeliyim diye. Eminim onlar sizi daha iyi gözlemlemiştir.

10 temmuz 23:07

3. önce kendinizi kabullenin ve sevmeye başlayın. ondan sonra eksik veya sizi rahatsız eden yönlerinizi düşünüp birer birer tartışın kendinizle, üstesinden gelmeye ve değiştirmeye çalışın. 

denediniz, yok olmuyor benim yapım böyle diyorsanız fake it till you make it. 

https://www.ted.com/talks/amy_cuddy_your_body_language_shapes_who_you_are.

 

lütfen izleyin. konuşmacı kişisel gelişimci falan değil sosyal psikolog. dediği şeyler dikkate almaya değer.

10 temmuz 23:10


4. süslüler öncelikler hepinize çok teşekkür ederim cevaplar için.2. Süslüm,annemle konuşuyoruz ve sorduğumda böyle beni eleştirmeye başlıyor ya ona bile tahammül edemiyorum yani eleştirilmeye dahi tahammülüm yok annem söylüyor sinirleniyorum yani o an cidden aşırı geriliyorum.ama bir yerden başlamak gerekiyor ne yapayım..3. Süslüm şimdi bakıcam hemen attığın linke çok teşekkürler

10 temmuz 23:13

5. Bende boyleyim, ozellikle anneme karsi. Takip ediyorum soruyu

11 temmuz 08:30

6. Suslu ben de boyleyim ve tabi ki altinda yatan sebepler dag kadar. Insanlara karsi hayalkirikliklari ve kizginliklar sebep oluyor olabilir. Ben terapiye basladim.

11 temmuz 09:53

7. bence kendini bu şekilde objektif olarak değerlendiren biri yapmacık değildir. fazla yüklenmeyin kendinize. herkesin mizacı başka. içinde olmaktan hoşnuto olacağınız ortamlar olacaktır illa bir gün ileride. bu da halinize, tavrınıza yansıyacaktır.

11 temmuz 15:12


8. süslüm bence bunu bir sorun olarak görmeyin.bu sizin yapınız.siz samimi cevap verdiğinizi düşünüyorsanız samimisinizdir.lütfen kendinizi suçlamayın.herkes aynı olamaz ki.ben mesela sert konuşurmuşum.arkadaşlarım alışana kadar neden sinirlendin ki derlerdi.ama artık bana alıştılar , beni kabullendiler.ailem zaten biliyor beni.farklı davranmaya çalışınca davranışlarıma odaklanıyorum , asıl o zaman samimi olamıyorum.o yüzden siz de kendinizi sevin , yaratılışınız bu :)

11 temmuz 15:39