14 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

neden böyle oluyor kilo sorusu?

selam süslüler. ben yaklaşık 1.5 aydır spor yapıyorum ilk haftalar çok hızlı kilo verirken sonra bir anda durdu. 4 kilo verdim durdu. birkaç haftadır da aynı kilomdayım hatta sabah tartıldığımda gram olarak fazla çıkıyorum. ama sürekli spor yapıyorum neden böyle olabilir? beslenmeme de çok dikkat ediyorum vücudum inceliyor görenler kilo vermişsin diyor ama tartı hep aynı ya da fazla. kilom da çok. çözemedim bu işi. bu arada yağ oranım da ilk başladığım zamankine göre %5 azalmış. nasıl oluyor bu?

1. Kas oranı artıyor vücudunuz fitleşiyor böylece aynı kiloda ama daha ince gözüküyorsunuz :) daha çok kalori yakmanız gerek ya da aldığınızı azaltmanız gerek. Eşitlenmiş anlaşılan 

11 temmuz 18:30

2. yağdan verip spor yoluyla kas almissinizdir bu yüzden daha sıkı bir görüntünüz olusurken kilonuz degismemis gibi gözükür ama aslinda eskiden mesela 36 giyiyorsaniz 34 bedene düsmüssünüzdür. bunu basarabilmek önemli olan zaten, tebrik ederim süslü. ayrica kilo verirken duraklama dönemi olabiliyor birakmadan devam edin, kirilma yasaniyor vucut alismaya calisiyor kendini korumaya aliyor cunku.

11 temmuz 18:31

3. ilk süslüm, sabahları bazen erken kalkıp kmlerce yürüyorum koşuyorum, haftada en az 3 gün de spora gidiyorum. peki bu sizce sağlıklı mı? bir de kilom düşer mi bu ne zaman gerçekleşmey başlar sizce? çok teşekkür ederim cevabınız için.

11 temmuz 18:33


4. 2.süslüm, peki bu şekilde kilo vermeye devam eder miyim sizce? sanki kilom düşmeyecekmiş gibi geliyor

11 temmuz 18:34

5. süslü protein alımınızı arttirin. bir de yulaf vs yiyorsaniz onlar kalorisi yüksek seyler bazen saglikli besleniyoruz diye farketmeden yine aşırı kalori alabiliyoruz. sonuçta bu bir matematik işi. az girdi çok çıktı kilo verdiriyor.

11 temmuz 18:36

6. Yağ oranınız azalmış kas oranınız artmış kilo vermişsiniz diyorlarsa incelmişsinizdir de ne istiyor olabilirsiniz başka. Sadece rakamlar değil önemli olan. Allah başka dert vermesin.

11 temmuz 18:38

7. süslüm yulaf yemiyorum normal kahvaltı ediyorum yumurtalı domatesli falan. protein de her gün tüketiyorum haftada 1 kez balık 1 kez kırmızı et geri kalan günlerde tavuk olarak gidiyorum

11 temmuz 18:40


8. son süslü, tartıda da ne zaman düşmeye başlayacağımı merak ediyorum sadece çünkü kilom fazla

11 temmuz 18:41

9. Spora başladıysan tartıdaki rakamın hiçbir anlamı olmadığını öğren süslüm.önemli olan vücut ölçülerin :)

11 temmuz 18:48

10. süslüm ölçülerimde de değişiklik var. su oranım da artmış bunu belirtmeyi unutmuşum. sadece kilo ne zaman vermeye başlarım bunu çok merak ediyorum ister istemez kafaya takıyorum :( teşekkür ederim yorumun için.

11 temmuz 18:51