10 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

neden böyle oluyor kilo sorusu?

selam süslüler. ben yaklaşık 1.5 aydır spor yapıyorum ilk haftalar çok hızlı kilo verirken sonra bir anda durdu. 4 kilo verdim durdu. birkaç haftadır da aynı kilomdayım hatta sabah tartıldığımda gram olarak fazla çıkıyorum. ama sürekli spor yapıyorum neden böyle olabilir? beslenmeme de çok dikkat ediyorum vücudum inceliyor görenler kilo vermişsin diyor ama tartı hep aynı ya da fazla. kilom da çok. çözemedim bu işi. bu arada yağ oranım da ilk başladığım zamankine göre %5 azalmış. nasıl oluyor bu?

1. ilk süslüm, sabahları bazen erken kalkıp kmlerce yürüyorum koşuyorum, haftada en az 3 gün de spora gidiyorum. peki bu sizce sağlıklı mı? bir de kilom düşer mi bu ne zaman gerçekleşmey başlar sizce? çok teşekkür ederim cevabınız için.

11 temmuz 18:33

2. 2.süslüm, peki bu şekilde kilo vermeye devam eder miyim sizce? sanki kilom düşmeyecekmiş gibi geliyor

11 temmuz 18:34

3. süslüm yulaf yemiyorum normal kahvaltı ediyorum yumurtalı domatesli falan. protein de her gün tüketiyorum haftada 1 kez balık 1 kez kırmızı et geri kalan günlerde tavuk olarak gidiyorum

11 temmuz 18:40


4. son süslü, tartıda da ne zaman düşmeye başlayacağımı merak ediyorum sadece çünkü kilom fazla

11 temmuz 18:41

5. Spora başladıysan tartıdaki rakamın hiçbir anlamı olmadığını öğren süslüm.önemli olan vücut ölçülerin :)

11 temmuz 18:48

6. süslüm ölçülerimde de değişiklik var. su oranım da artmış bunu belirtmeyi unutmuşum. sadece kilo ne zaman vermeye başlarım bunu çok merak ediyorum ister istemez kafaya takıyorum :( teşekkür ederim yorumun için.

11 temmuz 18:51

7. İlk başta sudan ödem atıldığı için kilo hızlı veriliyor ardından vücut bir şeye giriyordu ama hatırlamıyorum.o yüzden devam edin bu süre kişiden kişiye göre değişiyor :)

11 temmuz 19:47


8. Bana da aynısı oluyor ama kilit nokta umutsuzluğa kapılmayıp devam etmekte. Bazen duraksıyor kilo verme evresi ama bir iki hafta sonra tekrar atağa geçiyor. Sağlıklı yaşamaya aynen devam. Ben inanıyorum yapabileceğine.

11 temmuz 22:11

9. süslücüm boyunu, başlamadan önceki kilonu, şu anki kilonu, başlayalı tam olarak ne kadar zaman geçtiğini yazarsan yardımcı olmaya çalışayım bunları bilmeden bi şey diyemiyorum ^.^

12 temmuz 08:59

10. kilom fazla yanlış bir düşünce biçimi bu durumda.

çünkü spor yapıyorsunuz ve kas kütleniz artıyor. (link: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTZsrH1l2XXD2uU7kR3xWdu6sdH-WRewljnZ2InmsjkK5YYOJvb şuna) bir bakın. 1 kg kas kazanıp 1 kilo yağ kaybettiğinizi düşünün. aradaki hacim farkı kadar incelmiş olacaksınız aslında. önemli olan tartıda az çıkmak değil. önemli olan vücut ölçüleriniz, sıkılığınız ve kıyafetlere girme durmunuz. gelişiminizi bunlar üzerinden ölçün ve bir süre tartılmayın. motivasyonunuz düşmesin. biraz da şekillendiğinizi ve inceldiğinizi gördüğünüz zaman tekrar yağ-kas analizi yaptırın, sonucu göreceksiniz.

instagramda fitness vs. hesaplarını takip ediyorsanız görmüşsünüzdür. öncesi sonrası fotoğraflarında bazen kilosu eskisinden fazla olur ama vücut çok daha düzgün görünür.

12 temmuz 12:40