16 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

nevidem için eve düşen yıldırım güncellemesi?

kız bir aylık kölelikten sonra olaylı bir şekilde kaçtı köyüne. sonra annesiyle babası sırf kız ailesinin yanına dönmek istedi, hizmetçilik yapmadi diye kızın arkasından, " o zaten x le y için geldi umduğunu bulamayınca gitti " dediler x sevgilim y kardeşi... zaten x gelince eve,  gidip süsleniyodu dedi annesi evin içinde sürme sürüyordu gözüne dedi. hatta kız sevgilimin annesine, " bakalım o z'yi alacak mı?" diye sormuş. z=kim bilin. ben! 3 bilinmeyenli denklem çözersiniz inş ben çözemedim bu aileyi:/ neyse döndük konumuza.. kızı annesi çağırdı diye bi dünya laf etti annesine de çok salladı arkasından. kendi kızını yanına çağırdı diye suçlu oldu kadın. hem böyle yok x gelince saçını salıyordu , sürme çekiyordu diyo hem gitti diye olay çıkarıyo. bunların farkında olsa da  " aman hizmet etsin de " diye düşünmüş bence. "zaten bi iş yapcak ben hep peşindeyim, istediğim gibi yapmıyordu sürekli ben uyarıyorum öyle yap böyle yap diye. gidip de ben demeden bişeyi yapıp içimi dinlendirmezdi "dedi. yapılan işi beğenmeyip eline eline bakar hayır o öyle olmaz diye direktif verme huyu vardır. anlaşılan onu yapmış hep kıza. yani birilerine muhtaç olup çağırdıysan, emri vaki yaptıysan biraz mahçupluk durumu olur ya yok. sanki mecbur gibi kendine yapılan hizmeti beğenmiyor. 1 ay kaldığına razı gelmeyip' teşekkür edip göndermedi kızı.  ben gitme delicem şimdi kendilerini bişe sanarlar. "zaten bu burda kalsa bu saatten sonra işe yaramaz iş yapmaz gitsin boşver"  dedi. kız içerde hazırlanırken a bide çok iğrenç bişey daha dedi bana o gün. "geliyo amcasının (kadının eşi)  boynuna sarılıyo, hiç sevmediğim hareketler " kız ilk geldiği gün ben eve gelmiştim kız amcasının boynuna elini atmıştı, annesi de benim geldiğimi görmeyip "  ay amed ya kız kız dedik kız geldi eve kız çocuğu başka " deyip tebessümle onları izliyodu. sonra ben kapıyı tıklatıp gülümseyerek " bi kız daha vardı bu eve girip çıkan o çabuk unutuldu galiba" deyince şok oldu ne diyeceğini bilemedi. yüzünü unutamıyorum.... kocasını da ailesine karşı doldurdu. sanırım bu olaydan sonra araları açıldı babasının kardeşiyle. adamın öz yeğeni bu kız çünkü. babası da karısının ağzına bakıp kendi yeğeninin arkasından salladı. nasıl korkuyo karısından  belli değil.  (yazar: nevidem) yaramı deştin bacım o günlere geri döndüm. şimdi ben sevgilimin olduğu semtte iş bulup çalışmaya başladım. ailemden ayrılıp burda ev tuttum. sevgilimle birlikte tuttuk. sevgilim çoğunlukla burda kalıyo ama annesi geceleri arayıp nerdesin sen diye arayıp huzur kaçırıyor. anneme söylemeyelim ev tuttuğumuzu. iyce delirir bu sefer daha kötü  olur herşey diyo. idare ediyoruz şimdilik. ben söyleyip nolcaksa olsun kafasındayım.  annesi gecenin bi vakti arayıp nerdesin sen niye evinde yatmıyorsun ben seni evimde görmek istıyorum falan . öyle işte bende dert çile tükenmez. bu konuda akıl fikir vermek isteyen varsa verebilir mobilden yazdım. inş anlaşılmıştır

1. olayın başını bilmediğim için o kimdi bu kimdi haydaaa amed kim lan o nereden çıktı falan diye hesap etmekten ğzımdan burnumdan kan geldi. yazarak çalışayım en iyisi aşırı heyecanlı. tşkler.

6 aralık 10:28

2. Amed baba. Türkiye'de elini atsan Ahmet e çarpıyorsun diye onun ismini açıklamakta beis görmedim. İfşa olmam nasılsa diye. Ahmet=amed=baba 

Aamed=annesinin telaffuz biçimi

6 aralık 10:39

3. Anlamak için bayağı bi çaba sarf ettim ama sonunda anladığımı düşünüyorum. kayınvalide adayınız sevgilinizin kuzenini eve getirtmiş yüzüne gülüp arkasından sayıp sövmüş anladığım kadarıyla. Kızın "o zaten z'yi almaz" dediğini, sevgiliniz eve gelince süslendiğini kayınvalide adayı size söylediyse pek güvenmeyin derim ben. Zira sizin gözünüzün önünde olan "kız çocuğu başka" - "amcasının boynuna sarılıyordu hiç sevmem" olayı var. Bu kadar bariz bunu yapan kadın ortalığı bir güzel karıştırır ki sormayın gitsin. Sevgilinizle evlenme niyetiniz varsa ya da nikah düşünmüyorsanız ama aynı evde yaşama planınız varsa (doğru yanlış kısmını geçtim ama bence evlilikten farkı yok) bu fettan kayınvalide sizi rahat bırakmaz. Çok dikkatli davranmanız lazım.

6 aralık 10:41

4. Ben hatırlıyorum daha önceki soruyu. Bu kayınvalideyle geçinmek çok zor. Kızın arkasından atıp tutması apayrı bir şey ama oğluna karşı da fazla müdahaleci, korumacı. Sevgiliniz annesine karşı dik durabiliyor mu kararlarını savunabiliyor mu ona bakın bence.

6 aralık 10:49


5. Evlilik düşünüyoruz . Benim ailem evlenmemi henüz istemediği için gelecek yaza büyük ihtimalle babam sevgilimi henüz tanımıyor çünkü. Bu sömestr da tanışmaya gelicek onlar bize. Annesinin hastalık durumu da var. Karışık. 

(yazar: Bordomuruj) nasıl biliyo müsün böyle sinsi sinsi ay şunu yapıyim ayrılsınlar. Yapıcak biri değil. Değişik bi kafada size yemin ederim kayınvalide gelin atışması değil ne varsa olduğu gibi yazdım. Bunları yapan bana neler yapmaz. Benim arkamdan neler demez. 8 senedir birlikteyiz. Bu sene tam anlamıyla işimizi elimize aldık sevgilimle birşeyler oturdu. Maddi anlamda ayakta durduk. Hala daha onların annesinin babasının ağzından yani evliliğin e sü çıkmıyo. Bu zamana kadar zaten assssla bizimle aynı cümlede evlilik kelimesini ağızlarına almadılar. Mesela kardeşi var onun sevgilisi bile YÖK. Ama onun evlenmesine takmışlar. Daha 25 yaşında o. bi de annesinin hastalık durumu var. Herkes bana artık ne zaman evlilik. Oğlunun birini bari görsün diyorlar bana. Bilmiyorum onun içinden hiç böyle bişe geçiyo mu .

6 aralık 10:57

6. Bi sorunlu arsaları var bunların müteahhit yapcak ama yan taraftaki arsa sahipleriyle anlaşılamıyo fln vs . Kaç senedir  öyle bekliıyo arsa. Orası seçimler olsun olcak yok bu sefer olcak. kaç seçim geçti üstünden. O evler olursa bizde yolumuza o zaman bakarmışız. Ya arsada boyum kadar ot bitmiş ne evi. Yan tarafla anlaşma sağlanacak da ev başlanacak da bitcek de ben de evlecem. Hastalığı falan geç ölümü aklına getirmemesi çok güzel bişe ama. İlla ölmek için hastalanmaya gerek YÖK. Ben 8 sene beklemişim benim yarına çıkacağım garantimi? kendi anlatıyor benim evlendiğimde buzdolabım bile yoktu zamanla oldu. Yani onlardan ev isteyen yokki. Onlar evlenmeyi gerçekten evlenmek sanıyorlar heralde. Bi evim olsa amenna. Ama yoksa napalım? Herkes bi evi olup da mı evleniyo? Zamanla olur nasıl olsa diye düşünüyorum.  Yani evlilik de evlilik değil mesele evlenemedim değil. Takındıkları tavır. Oyalamak gibi ne bileyim kızlar. 

6 aralık 11:11

7. Çok tesekkur ederim:)). En azindan eve çıkma hayalinizi gerceklestirmissiniz. Ailenin ne kadar dengesiz oldugunu görüp buna göre mesafeli tavir alirsiniz en azindan.

6 aralık 11:33

8. Okumadan gönderince cümleler düşük oldu tabi.

6 aralık 11:34

9. Aynen(yazar: Nevidem). Ev iyi oldu. Ben çözümü çok sık görüşmemekte buldum. Görüşmeyince sorun da olmuyo. 

6 aralık 11:51

10. Benim çocuğum olacak ben başkasının evine hizmet etmeye göndereceğim, çocuğum onlara minnet etmek zorunda kalacak. Üstelik çocuğum kız olacak ve hizmetçi gibi kullanıp arkasından iftira atacaklar. Aile toptan garip kusura bakmayın ama. Bence kadının o kıza davranışından gelini olacak kişilere de nasıl davranacağı belli. Yani dedikodu+iftirayı göze almalısınız, yazmışsınız ya bana ne yapmaz diye. Sevgiliniz sağlamsa bi şey diyemem herkes annesinin ağzına bakmıyor sonuçta. Bir de kadın sizi seviyo demek ki şimdiye kadar sorun çıkartmadıysa ama sizden daha iyisini aradığına yüzde yüz eminim, evlilik meselesini o yüzden açmıyordur.

6 aralık 13:49