yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  14 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  nişan atan süslüler ailenize nasıl söylediniz ?

  iki haftalık nişanlımdan ayrıldım, isteyerek severek nişanlanmıştık.öfke krizi anında nişanı atarım diye tehdit edince bununla tehdit edemezsin at o zaman dedim ve hakaret eşliğinde telefonu kapattı. kararım kesin kötü günümde yanımda olmayan bu insanla evlenemem,çok çok üzgünüm. normal bir şekilde işe gideceğim şimdi.annem heyecanla çeyiz dizerken nasıl söyleyeceğim bilmiyorum herkes soracak şimdi. insanlar şehirler arası zor zoruna geldiler yanımda olmak için iki hafta mı sürdü diyecekler. insanları takma diyeceksiniz ama maalesef öyle olmuyor...

  1. Bence biraz zamana bırakın. Ofke aninda kararim kesin deniliyor da sonra hisler değişebiliyor. Birkac arkadasim boyle ortalığı ayaga kaldirdiktan sonra ayrilmaktan vagzectiler. O daha üzücü.

  19 mart 09:07

  2. Ben de onu düşünüyorum süslü,daha önceden sevgiliyken ayrıldığımızda o hatayı yapmıştım bir kaç gün beklemeyi düşünüyorum ama sonuç değişmez. Engellemiş beni her yerden. Annem yüzümden anlıyor sorup durdu akşam ne oldu diye söylemedim tabi de tahmin eder.

  19 mart 09:21

  3. ay yapmayın nolur. insan normal zamanlarda 1 sinirleniyorsa bu stresli zamanlarda hele de böyle prosedürkü işlerde 5 10 sinirleniyor. en ufak bişeyden parlıyor insanlar. ama aslında incir çekirddeğini doldurmayan şeyler. sevmiş istemiş bu zamana kadar gelmişsiniz. bi kalemde silmeyin. tabi olayın içeriğini bilmiyoruz ama öfkeyle alınan karardan hayır gelmez genelde. bence kimseye bişey demeyin şimdilik.

  19 mart 09:42

  4. Birikmişlik vardı süslüm.sevgiliyken de son zamanlarda sürekli ayrılma noktasına geliyorduk.şimdi o zaman neden nişanlandınız diyeceksiniz haklısınız,değişir düzeltiriz sandık sanırım.

  19 mart 09:47

  5. Ben sizi haklı buldum. Sizi nişan atmakla tehdit eden evlenince de boşamakla tehdit eder. Umarım ikiniz için de hayırlısı olur ancak tavır çok önemli. Bir de her yerden engellemiş diyorsunuz zaten bitmiş. Yaşlar kaç çok merak ettim?

  19 mart 09:48

  6. 27-28 ergen değiliz ama öfkeyle her şeyi yapıyor işte öfkesinden bıktım artık köprüleri hemen atmasından...

  19 mart 10:03

  7. süslüm yaa üzüldüm durumunuza. nişanlılık döneminde yaşanıyor maalesef böyle şeyler. biz de hep tartışırdık hemde baya şiddetli engellerdik falan bir birimizi sakinleşince iki tarafta pişman olurdu. en son düğüne 1 hafta kala yüzükleri çıkardık aileler duydu babam çok üzüldü istemedi evlenmemi ama bana sen bilirsin dedi. sonra biz bi şekilde orta yolu bulup arayı düzelttik ama ailemin gözünde onun değeri azaldı. şimdi evlendik ve mutluyuz hatta bebek bekliyoruz. ailenize duyurmadan önce iyi düşünün derim.

  19 mart 10:09

  8. bundan tam 8 sene önce nişanlımla ayrıldık evet zor bir süreç ben aileme başta söylemedim ama nişan yüzüğümü takmamaya başladım annem anladı sordu geçiştirdim aramız kötü falan diye en sonunda bittiğine emin olunca anlattım durumu önce anneme sonra babama.

  insanlar gerçek yüzünü gösteriyor böyle işler bozulunca evimize nişan selelerini falan yolladılar onların ailesinin taktığı küçük altınlara kadar ablası aradı istedi hemen herşeyini toplayıp(doğum günümde aldığı hediyelere kadar) kargoladım. sonra da dedim ki Allah ın sevgili kuluymuşum da burdan dönmüşüm.

  Şimdi 5 yıllık evliyim eşimle çok mutluyum. Kötü şeyler yaşanmadan iyi şeylerin değeri anlaşılamıyor. Onun için üzmeyin kendinizi .

  19 mart 10:17

  9. yani ben olayı çok bilmeden öfkeyle karar vermeyin dedim ama nişanlınız öfkeden gözü dönen birisiyse bence de hayırlısı ayrılmak. bu tarz insanlar kendi sinirleri geçtiğinde karşi tarafın da her şeyi unuttuğunu sanıyorlar iki sevimlilikle iki şakayla düzeldi unutuldu sanıyorlar ama öyle olmuyor. insanın içinde taş gibi ağırlaşıyor bazı şeyler. herkes istese en ağır sözleri bi çirpida söyleyebilir. dilinin ucuna gelir ama karşındaki insana bi bakarsın sonra yutarsın bazı sözleri kalbi kırılmasın diye. bunu yapamayan insan sizi çok yorar. ççok hırpalanırsınız. eğer zaten ilişkiniz baştan beri böyleyse bence de vazgeçin.

  19 mart 10:45

  10. 27-28 ergen değil evet ama olgunlaşmış olmadığı da açık. En ufak şeyde köprüleri atmak da ne demek? Ya bu tavrından dolayı daha önce hiç üzülmemiş ya da ilk defa bu kadar büyük bir restleşme yaşıyor. Bazı insanların yapısal olarakta olgunlaşma sorunu var zaten. O yüzden üzülmemenizi diliyorum. Sizin yerinizde olsam dönse bile evlilikte aynı şeyleri yaşama ihtimalimi düşünürdüm.

  19 mart 10:45