13 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

 nişan atmak??????????????????????

soruyu cevaba yazıyorum

1. Hep ne diyoruz? Önemli olan dürüst olmak aklın kalbin başkasına kayarsa ilişkiyi bitirmek. O yüzden yargılamayın. evliyken bile böyle şeyler yaşandığını biliyoruz kaldı ki nişan süreci de birbirinizi ve kendinizi tartmanız için var. Zaten mantık evliliği yapacaktım aşk yoktu belki de bu yüzden bile yanlıştı. Şimdi aşık olduğumu hissediyorum planlamadım bir anda ve çok garip tesadüfler sonucu oldu. İlk anda nişanlı olduğumu söyledim yani biliyor. Şimdi ne yapmam gerek bir heves diyip devam edersem nişanlımı aldatmış olurum hakeden biri de değil. Sevilmenin konforuna sığınmıştım ama aşk bambaşka bir şey. Şimdi ayrıl çocuğa da yazık diyeceksiniz ama aileler için işindeyken iş resmiyete bürünmüşken kimseyi kırmadan nasıl bu işi çözerim? Bir yandan da ya pişman olursam acaba değer mi diyorum. Her zaman doğruyu yapan mükemmel biri değilim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Ne yapacağımı bilsem nasıl yapacağımı bilmiyorum.

12 temmuz 01:13

2. bu işin gönül kırmadan bir tarafı yok malesef. sizi yargılamıyorum ama bu kararınızdan eminseniz karşınıza alıp evlenmek istemediğinizi söylemek zorundasınız

12 temmuz 01:15

3. Başkasına bir şeyler hissettiğinize göre nişanlınıza karşı içinizde eksik bir şeyler olduğunu düşünüyorum. İyi düşünün ve ona göre karar verin. Ayrıca bu hoşlandığınız ya da sevdiğiniz her neyse artık o kişiyle ileride olumsuz şeyler yaşarsanız bence pişman olursunuz ayrıldığınıza. Şimdi evliydim boş yere düzenimi bozdum dersiniz muhtemelen. belki de tam tersi olur gerçekten onunla yapamazdım iyi ki ayrılmışım bu da sebep oldu dersiniz. Bilemeyiz bunu yaşayıp göreceksiniz :) ama lütfen iyi düşünün. Bir anlık heves olmadığına emin olun böyle bir karar alacaksanız.

12 temmuz 01:22


4. sevilmenin konforundan vazgeçmeyin derim. diğer türlü hep bir mücadele iyi düşünün :)

12 temmuz 01:25

5. Gönül işlerini şaşkınlıkla okuyorum üye olduğumdan beri, neyse ki hakkını veren cevaplar oluyor. Başkasına aşık oldum deyip ayrılın. En doğrusu bu. Karşı taraf da dert etmeyecek sevinecektir, sizinle evlenmediğine.

12 temmuz 01:38

6. "Sevilmenin konforu" ne demek pardon? Daha avam bir şey duymadım hayatımda. Sizin duygularınız yok mu, ilişki iki taraflı sevgi bağı değil midir? Seven-sevilen diye bir ayrım mı var? Ay kafayı yiyeceğim ya bu kadar mı değer vermiyorsunuz kendinize? Her şeyi geçtim sevmediğin insanla olmanın konforsuzluğu ne olacak? Korkunç bir soru kor-kunç.

12 temmuz 01:40

7. O iş öyle söylendiği gibi kolay yapılamıyor işte madraper yani evet olması gereken o ama ben her zaman doğruları yapan mekanik biri değilim

12 temmuz 01:45


8. Beğenmediği cevaplara cırlayan biri gibi olmak istemiyorum ama avam daha korkunç bir şey duymadım dediğiniz için demek ki benim kadar bile hayat tecrübeniz yok. Duyduğunuz en korkunç şey buysa çok şanslısınız ne diyeyim. 

12 temmuz 01:48

9. At gitsin nişanı devam etme. Çok pişman olursun bence devam edersen süslücüğüm. Bugün birisi çıktı karşına yarın yine çıkacak. En iyisi duygularından emin olana kadar ciddi işlere girmemek derim ben. Seni bugün seven biri varsa yarın da sevecek biri olacak zaten. 

12 temmuz 07:09

10. Onu da düşünüyorum her şeyi düşünüyorum sanırım yapamayacağım anonim. İşin içinde nişan olmadan daha önce de kalbim mi mantığım mı ikilemine düşüp kalbim deyip kıçımın üstüne oturmuştum. Yine yaparsam iki olacak. Hatalarından ders alıyor muyum almıyor muyum bilmiyorum. 

12 temmuz 09:44