sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
63 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

nişanlımın annesinin yaptığı? ne yapacağım?

sy

1. Süslüler üç senedir ilişkim var. Son bir senedir de nişanlıyız. Mayıs ayı gibi düğün düşünüyoruz. Nişanlımın annesi ilk günden bugüne kadar bana hep ters davranıyor. Erkek arkadaşım askere gittiğinde ne aradı, ne sordu. Buraya kadar da problem yok aramayabilir. Ben aradım bu arada. Nişanlım askerden döndükten sonra ona sordum. Annen neden aramıyor, sevmiyor mu, istemiyor mu beni diye. O da yok öyle bir şey dedi geçiştirdi. Benim bugüne kadar hiçbir şeyden haberim yoktu. Nişanlımın arkadaşının annesi ile nişanlımın annesi çok yakınlar. Devamlı görüşüyorlar. Nişanlımın annesi devamlı beni kötülemiş. Çok açık giyiniyor, ailemize uygun değil, ben sevmiyorum, oğlumu parmağında oynatıyor, kuyumcuda sıkıntı çıkardı, hatta ağladı bile demiş. Bir de en kötüsü devamlı falcıya falan gidiyormuş. Ben bynu bilmiyordum. Ayırma büyüsü yaptırmaya çalışmış. Yaptırmış da. Bana bugüne kadar nişanlımın yanında çok iyi davranıyordu. 

9 şubat 16:27

2. Herhangi bir tersleme söz konusu olmadı. Ama nişanlım yokken hep bir soğuktu. Bazen imalı konuştuğu oluyordu ama ben üzülsem de yanlış anladım diye üstünde durmuyordum. Bunları nişanlımın arkadaşının sevgilisinden öğrendim. Kendisiyle arkadaşız. Kendisine güvenim sonsuz. Bir de annesinin nişanlıma nazar var diye bir şeyler yaptığını biliyorum. Nişanlım söylemişti bana bir kadına gitmiş falan diye. Siz olsanız ne yapardınız bu durumda?

9 şubat 16:29

3. Falcıya kadar düştüyse fena sıkıntı. 

9 şubat 16:29

4. Durum çok kötüymüş nişanlına anlat herşeyi ve yol yakınken ayrıl çünkü adamın annesi onu koruyacak sen iftira atıyorsun uyduruyorsun diyecek benimde böyle bir ilişkim vardı annesi adımı çıkarmaya uğraşıyordu hiç sevmiyordu ayrıldım böyle ilişki evlilik yürümez çünkü süslü üzüldüm yani

9 şubat 16:35

5. Kuyumcudaki mevzu da nişanlım düğün için takı alacaktı. Ben de işçiliği düşük, sattığında değer edecek şeyler bakalım dedim. Bunu derken de bunlar bizim yatırımımız, kötü günler için dedim. Nişanlımın annesi ters ters baktı ama bir şey demedi. Daha sonrasında kuyumcu tanıdık olduğundan nişanlım pazarlık vs yaptı. Ben ve nişanlının annesi çıktık o esnada kuyumcudan. Çıktıktan sonra durumumuzda kötü, bilmiyorum nasıl ödenir böyle şeyler. Biz böyle değildik kızım, bize kimse bir şey almadı dedi. Ben bozuldum. Gözlerim doldu ama bir şey demedim. Arkadaşımın dediğine göre bunu çarpıtarak anlatmış herkese. Benim ağladığımı falan söylemiş altın için. Kuyumcu ile sıkıntı çıkınca kayınpederim almış altınları benim haberim yoktu. Nişanlıma verirken de bu son daha da bir şey bekleme benden o kızı da allah bildiği gibi yapsın demiş. Bunu duyunca yıkıldım ben.

9 şubat 16:35

6. Süslü bunlar hiç basit şeyler değil. Ancak sizi sonradan mı sevmedi? Sonuçta nişanlanmışsınız. O zaman da sevmiyorsa nişanı istememiştir. Bir anda böyle olması tuhaf

9 şubat 16:48

7. ailenin bi daha benden bişey bekleme demesi çok kötü . sırf bu yüzden bi sevgilimle ayrılmak zorunda kalmıştık . adam ben sadece düğüne masraf yaparım, daha da biseye karışmam demiş. ben de korktum ve istemedim o aileyi. ama para yüzünden değil de oğullarına karşı sahiplenici davranmamalari yüzünden korktum . yarın öbür gün başımız sıkışsa bişey olsa yüzümüze bakmaz bu adamlar. siz de iyi düşünüp karar verin süslü. ailenin destek olması çok önemli . bu aile sadece seni değil oğullarını da pek umursamıyor gibi görülüyor.

9 şubat 16:50

8. Nişanlınızın annesi gerçekten değer bilmezin tekiymiş. ama nişanlınızı tebrik etmek gerek Bugüne kadar size hiç yansıtmadığı için. Nişanlınızla açık açık konuşun muhtemelen kaynananızı bir daha görmek bile istemeyeceksiniz nasıl anlAtılır denir bilmiyorum ama bi yere bağlamanız gerek bu böyle gitmez.

9 şubat 16:50

9. Hiç sevmedi. Kendisi tesettürlü. Ben açığım. Açıklığıma falan çok laf etmiş. Mini etek giyiyor, yanıma geliyor demiş. Ama mini hiç giymedim. Dizüstü giydiğim oluyor ama hiç yanında giymedim.

9 şubat 16:54

10. Nişanlım ağzından kaçırdı zaten. Bundan sonra düğünü falan ben yapıcam, ona göre masraf yapalım diye. Ben de şaşırdım ailesinin durumu iyi neden destek olmak istemiyorlar diye. Meğer bu yüzdenmiş. Mevzuyu öğrenince çok üzüldüm.

9 şubat 16:56