sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
41 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

nişanlımın başkasından hoşlandığını öğrendim?

kalbim çok kırık ne yapacağımı bilmiyorum. nişanlım yeni bir yerde çalışmaya başladı geçici görevle geçen hafta, orda çalışan bir kızla bakışmışlar sürekli ve ufak bir konuşma da geçmiş aralarında. ortak bir arkadaşımıza anlatmış ilişkim mükemmel ama ne olduğunu anlayamıyorum aklımda sürekli o kadın var demiş. dünyadaki hiçbir şey şu anki ilişkimi kaybetmeme değmez, asla bir hareket yapmam ama burda da daha fazla durmam uygun değil deyip işi o arkadaşa devretmiş. ben de ilişkimizin mükemmel olduğunu düşünüyordum, nişanlılık döneminde yaşanan sorunların hiçbiri yaşanmamıştı, aileler olsun kendi aramızda olsun her şey güzel gidiyordu. arkadaşım senden saklamak doğru olmaz dedi geldi anlattı, nişanlım bildiğimi bilmiyor. öğrendiğimden beri ağlıyorum. ne yapmalıyım ki şimdi? uzak mesafe ilişkisi değildi yalnızlıktan birilerine kaysın, duygusal açıdan da fiziksel açıdan da doyurucu bir ilişkimiz olduğunu düşünüyordum. ayrılma düşüncesi bile paramparça ediyor beni ama gururum da paramparça. ne yapmalıyım lütfen fikir verin bana

1. Aklımda sürekli o kadın var cümlesi resmen beni yaraladı. Nişanlılık bunun için var süslü. Tartıp biçip doğruları görmek için

17 ocak 00:11

2. bilemeyiz, belki yasak olmasının verdiği haz. belki hayatında biri olmasa fiziki çekim bile hissetmezdi. belki de fiziken kendini çekimlerden uzak tutacak kadar duygusal birikime sahip değil. doğru davranmış olması önemli. ama birine öyle bakmak ona yükselmek ve bunu birine aktaracak kadar ciddiye almak önemli sorunlar. güven konusunda sıkıntı yaşamazsınız inşallah. ama ben yerinizde olsam onunla mutlu olamazdım. çünkü onun bu davranışı onun da aslında hayal ettiği gibi olmadığını mutluluk yanılsamasında olduğunu gösterirdi. yıpratıcı.

17 ocak 00:13

3. Arkadaşınızın size anlattığını nişanlınızın bilmediğinden emin misiniz? ilişkinizi bitirmek isteyen ama buna cesaret edemeyen nişanlınız olabilir mi? Ayrılmanın sorumluluğu ve seçimi sizde olsun, siz onu terk edin istemiştir belki?

17 ocak 00:15

4. Ah süslüm, benim bile buradan kalbim kırıldı. Size verebileceğim bir tavsiye yok çünkü muhtemelen benden büyüksünüz ancak lütfen kendinizi yalnız hissetmeyin her ne olursa biz buradayız bazen bir yabancıya anlatmak çok daha iyi olabiliyor :(

17 ocak 00:18

5. Nişanlınız ile mutlaka konuşun bu konuyu süslüm. Şimdi bu konunun üstünü kapatırsanız yıllar sonra bile aklınıza gelip sizi yorar, üzer. 

Konuşun, ne yapmak istediğini öğrenin lütfen. Ve lütfen sıkmayın canınızı. 

17 ocak 00:19

6. Adama bak ya bir de açık açık söyleyebilmiş. Sana tavsiyem kendi ayaklarının üzerinde durmayı bil

17 ocak 00:26

7. Çok üzüldüm. Ben de bu durumdan şüphelendiğim bir dönemdeyim kendi ilişkimde. Onun birinden hoşlandığı ile ilgili. O yüzden çok empati yaptım ve inanılmaz üzüldüm. Benim bile kalbim kırıldı. Size tavsiye olarak ancak şunu söyleyebilirim; nişanlınızın sadık olduğunu anladık evet işi başkasına devrederek olabilecek şeylerin önüne geçmiş. Ama bu onun başka birine karşı bu denli çekim hissettiğini değiştirmiyor. Bunu birine anlatacak kadar da sizin kulağınıza gitmesinden korkmayan biri. Sırf şuan ki konfor alanı bozulmasın diye kadından uzak durmuş gibi hissediyorum ben. İnsanız bu olabilir hayatta maalesef. Ama bunu bilmiyormuş gibi yapmak en çok sizi yorar. Bildiğinizi söyleyin ve en azından bu yükü atın üstünüzden. Başkasına bunu hissettiğine göre ona gidebilirsin diyin ve bir süre görüşmek istemediğinizi söyleyin bence. Bu süreçte ki davranışlarına göre zaten anlarsınız. Gerçekten kalbim sizinle.

17 ocak 00:32

8. Aldatılma kandırılma fobim var.benim hiçbir şeyden haberim yokken emin olduğum şeylerin tam tersi olayların yaşanıyor olması ve ruhumun bile duymaması beni çok ürkütüyor.yani sizi anlıyorum ama nişanlınız ahlaklı bir insan gibi geldi bana.birini beğenmek hoşlanmak her zaman kontrolümüzde olmuyor.birden bir çekim yakalanıyor ve olmaması gereken şeyler oluyor.ama nişanlınız bu durumu farkedip yapması gerekeni yapmış.olay sizin eksikliğiniz karşı tarafın fazlalığı veya nişanlınızın ayıbı değil bence.kontrol dışı gelişmiş,sebepsizce.Olayı hazmettikten sonra onunla konuşun bence de yıllarca bunu düşünüp yıpranmayın.nişanlınız içinizi rahatlatır eminim ve üzülmeyin lütfen her şeyin hayırlısı olsun hakkınızda.

17 ocak 00:38

9. nişanlınızın arkadaşınıza anlatmış olması bunun ciddi boyutta bir hoşlantı olduğunu gösteriyor bence. nişanlıyken kimse arkadaşına aklımda sürekli o var deyip başka birinden bahsetmez. gerçekten ya çok etkilenmiş ya da arkadaşınızın bunu size anlatacağını bilerek yaptı ayrılan tarafın senin olman için. okuyunca ben bile kırıldım, seni az çok anlıyorum süslü empati yapınca. böyle bir şeyin affı olmamalı bence hele ki nişan döneminde. o kadın aklındayken seninle birlikte olması daha kırıcı ayrılmaktan. umarım her şey dilediğin gibi olur

17 ocak 00:47

10. sevgilinizin ne hissettiğini ne düşündüğünü burda yazan kimse bilemez. belki sadece yasak olduğu için duyulan bir heyecandı belki gerçekten bir hoşlantıydı. iki durum da kötü haklısınız ama eğer sadece heyecansa muhtemelen biriyle bakışmak,birinin ondan hoşlanması onu heyecanlandırmıştır ve bunu fark edince önlem almış zaten. belki fazla saf bir şekilde bakıyorum fakat bu durumda açık açık konuşmaktan başka yapabileceğiniz bir şey yok.  zaten böyle bir şeyi içinizde de tutamazsınız. 

17 ocak 01:28