10 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

oda arkadaşım akşamları sürekli sevgilisiyle görüntülü konuşuyor?

neredeyse iki aydır aynı odayı paylaşıyoruz ama ilk günden beri tüm telefon konuşmalarını dinlemek zorunda kaldım ve bu durumdan o kadar sıkıldım ki. kendisi benden yaşça baya küçük ama ne tepki vereceğini tahmin edemediğim için bir şey söylemedim bugüne kadar. özellikle dün akşam artık dayanamayacağımı anladım ve bu akşam konuşmayı düşünüyorum. nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum ama artık daha fazla böyle devam edemem. sadece ders çalışmak için de değil hiç alakam olmayan bir muhabbete bu kadar uzun süre maruz kalmak normal bir şey değil bunu düşünmesi gerekirdi ama telefonla konuşurken benim burada olduğumu unutuyor adeta. sizin başınıza böyle bir şey geldi mi kızlar tavsiye ve konuşma cesaretlendirmelerinizi bekliyorum...

1. ben eşimle beraber çalışıyorum tüm gün telefonla konuşuyor ve ben hayatta soğuyorum ne kadar berbat bir şey olduğunu biliyorum insanı resmen kilit bir hala getiriyor en güzeli kulaklık onda sen de kulaklık takarsanız bir nebze ortam rahatlıyor. Hemde birbirinize karışmıyorsunuz. 

8 kasım 11:14

2. İnanın kulaklıkla çözülebilecek bir mesele değil küçücük oda kulaklıktan zaten sesi duyuluyor. Ben zihnimin böyle saçma konuşmalarla dolmasına dayanamıyorum artık.

8 kasım 11:56

3. oda arkadaşlığıyla eş aynı şey değil. niye eziyet çekeceksiniz. siz eşinizi bilerek aynı evi paylaşıyorsunuz. ama yurtta mecbursun tanımadığın insanla yaşamaya.

açık açık konuşun rahatsız olduğunuzu belirtin. toplum içinde saçma bir hareket. kısa konuşma neyse ama kimse başkasının özelini dinlemek zorunda değil. yıllarca yurtta kaldım. telefonla konuşacağımız zaman koridora, balkona çıkıyorduk. bütün odalardaki kızlar da aynıydı.

iyi bile dayanmışsınız 2 ay.

8 kasım 12:00


4. şimdiye kadar galiba ben de bastırmışım ailemle konuşurken sürekli yurt yemeklerinden falan şikayet ediyordum ama cidden bu durum huzurumu kaçırdığı için böyle şeylere kafayı takmışım dün akşam anladım. Gece Gece de böyle bir konuyu açmak istemedim ama bu akşam konuşucam artık

8 kasım 12:08

5. konuşun anlaşın, siz de tabi odada konuşmayın. gerçekten insanın huzurunu bozan bir durum

8 kasım 12:15

6. Çok benzeri başıma geldi. Arkadaşım telefonla konuşmaya başladığı an arkadaşlarıma beni arayın diye mesaj attım. Ben de onlarla konuştum. Zamanla anladı. 

8 kasım 14:45

7. Süslüm açık açık söyle. Yaşı küçük dediğine göre muhtemelen yeni başladı okula. Rahatsız olmadığını düşünüyordur. Daha doğrusu bunun rahatsız olunacak bir şey olduğunu düşünmüyordur. Evinde gibi hissetmeye fazla alışmıştır. Yemekhane, ortak kullanım alanı gibi bir yer varsa.orada konuşmasını söyle. Hani 1 2 dakikalık nerdesin çıktın mı, şu ders neydi vs gibi şeyler tolere edilebilir ama onun dışında baştan önünü kes, sonra çok sorun olur. Benim eski bir oda arkadaşım beni benim yanımda ablasına şikayet etmişti telefonda (gizlinot: Ahahsjsl)

8 kasım 19:54


8. Benim bir arkadaşım vardı. Bir gün aynı odada kalmamız gerekti. Müzik dinlerken sevgilisi aradı. Kız müziğin sesini kapattı ve sevgilisiyle konuşmaya başladı. Ben de müziğin sesini niye kapattın ya kıssaydın biraz dedim. Telefonda konuşuyorum görmüyo musun dedi tersleyerek. Ben de balkona çık o zaman dedim. Televizyonun sesini sonuna kadar açtı ve balkona çıktı. Aşırı garip gelmişti yani ben neden senin sevgilinle konuştuklarını duymak zorunda kalayım ki? Zaten sürekli ilişkim çok iyi, şöyle harika böyle harika diyen bir insandı ki bu da ilişkisinin yolunda gitmediğini gösterir bence. Sizin arkadaşınızın amacı ne bilmiyorum ama dinlemek zorunda değilsiniz. Balkona çıksan daha iyi olur hem sen de daha rahat konuşursun falan diyebilirsiniz.

8 kasım 23:33

9. Malesef balkonumuz yok kızlar dün gece konuştum anladı beni tamam dedi umarım böyle gider yıl sonuna kadar çünkü gerçekten başka hiç bir sorunum yok. Bakalım...

9 kasım 07:51

10. bir de bunun başka halı var ki 3-4 kişilik arkadaş buluşmasında telefonu çaldığında uzaklaşmayıp masada konuşup insanların sohbetini bölen arkadaş

9 kasım 23:01