11 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

okulu bir yil uzatmali bitirip yuksek yapan suslu var mi?

okulu 1 yil uzatmali bitirdim(bilgisayar muhendisligi) genel ortalamam 2.67 yuksek lisans yapma gibi bir dusuncem var ama hayal mi bu durumda sizce ?

1. biraz hayal gibi gıda mühendisliğindeki arkadaşım 2.8le mezun olmasına rağmen izmir yüksek teknolojiye not ortalaması yüzünden kabul edilmedi. odtü itü falan da değil yani. bilgisayarda daha önemlidir, ama özel üniversitelerde yapabilirsin

10 ağustos 07:57

2. Bence hayal değil. Sonuçta yüksek için ortalaman ile birlikte; ales puanın, dil puanın, mülakat puanın ve bilim sınavının puanları dahil ediliyor.

10 ağustos 08:13

3. tabii ki hayal değil, ales ve yds puanınızı yüksek tutmaya çalışın. Hangi okuldan mezun olduğunuza da dikkat ediyorlar. Ayrıca gıda mühendisliğindeki not ortalaması ile bilgisayar mühendisliğini kıyaslamak çok mantıklı değil. Zorluk dereceleri oldukça farklı.

10 ağustos 08:15


4. uzatma sorun degil de o ortalamayla iyi okullar hayal

10 ağustos 08:15

5. 2.67 gercekten baya dusuk ales vs olsa bile not ortalamasi en onemli faktor direkt. uzatmaniz not ortalamaniz iyi olsaydi sorun olmazdi

10 ağustos 08:17

6. yi okul ve zor bolumlerden mezun olanlarin ortalamasina bi noktaya kadar tolerans gosteriyorlar suslucum sansinizi deneyin

10 ağustos 08:24

7. Cevaplar için cok teşekkür ederim süslüler mezun olduğum okul kocaeli üniversitesi yine orda yapmayı düşünüyorum aslında

10 ağustos 08:34


8. Okulu 2 yil uzatmama ragmen iyi bir programda yüksek lisans yaptım. Okul ortalamam çok iyi değildi ancak istenen taban puanını geciyordu. (3.00) Ales puanım cok yuksekti.

Sizin için de önemli kriter istenen minimum puani saglamaniz bence. Gerisine sonra bakarsınız. Ama mühendislik icin 2.67 zor sanırım.

10 ağustos 08:46

9. Uzaması çok problem değil ama ortalama problem. En yakın arkadaşım 1.5 dönem uzattı ama ortalaması 3.6ydı dert etmemişler. Bana hocam okulun uzuyorsa başka dersleri yükseltmeye al ortalamana bakıp hem uzatmış hem de bir şey yapamamış diyemesinler dedi. 

10 ağustos 10:26

10. Süslüm bilgisayar kolay bir bölüm değil. Sıralamanız kaç? Daha doğrusu yüzde kaclik dilimdesiniz mezunlar arasında?

Onun haricinde, mülakatlarda güzel bir proje sunabilirsiniz. Motivasyon mektubunda (okuyorlar mi bilmiyorum) projelerinizi anlatırsınız.

10 ağustos 18:06