sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
19 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

otobuste yer verme durumu hakkinda?

dun hic uyumadan okula gittim. 9 bucuktan aksam 5 bucuga kadar okuldaydim, 3 tane sinava girdim. ama artik bayilmak uzereyim. otobuse bindim oh yer var ne guzel diye dusundum. otobus tiklim tiklim inmeme yaklasik 10 dk var. max. ama 5 dakika bile ayakta duracak halim yok. muzik dinliyorum biri koluma dokundu, gencsiniz amcaya yer verin dedi. mecburen kalktim agiz dalasina girmemek icin. yaklasik 10 dk sonra indim ama o surec bile zor gecti benim icin. ben onca saat uyumuyorum, sinava giriyorum+regl donemim ve basim da catliyor. birine yer vermek istemiyorum bu durumda. hep veririm gercekten hep veririm. ama dun hic halim yoktu delirdim ama kalktim. bu tarz durumlarda nasil yirtabilirim? hamileyim mi desem? adet donemi mi desem? o an zaten artik algilarim da kapanmak uzereydi aklima bir bahane gelmedi, agiz dalasina da girmek istemedim. biktim artik bu durumlardan gercekten. gozum yuzum sismisti zaten eve geldigimde halimden bellioluyor iyi olmadigim. bu ne zorbalik. 

1. Hastaneden geliyorum sağlık durumum müsait değil başka birinden isteyin diyebilirsiniz. 

23 nisan 23:15

2. uyuyor numarası yap bak en sevdiğim. ben sürekli yaparım.

23 nisan 23:15

3. Cam kenarinda degildim oyle olsa yapardim:( zaten ayakta uyuyordum resmen. Bundan sonra saglik durumum iyi degil derim umarim aklima gelirse o an.. gercekten olmayabilir genc olmamiz basimiza olagan disi bir sey gelmeyecegi anlamina geliyor galiba!

23 nisan 23:19


4. Ben ülkem için faydalı bir şey yapıp okula gidiyorum daha sonra da çalışıp ülkeye katkı sağlayıp çalışacağım siz bu ülke için ne yaptınız deyin. Muhtemelen kahveden dönüyorlardır

23 nisan 23:20

5. Kusura bakmasınlar da sokaklarda saatlerce gezip iş saati otobüse binip yer istiyorlar. Durumu kötü ve çok yaşlı olanlara tabi ki veririm ama diğer türlü yer mer vermem. 

23 nisan 23:21

6. böyle tipler var malesef. yaşlı binsin hemen gözleriyle otobüsü/minübüsü taramaya başlayıp hemen yer buluyorlar. saygısız terbiyesizler. birisi beni uyandırmıştı mesela yer vermem için kavga ettim adamla adam bir sonraki durakta indi. medeniyetsiz ayı.

23 nisan 23:34

7. Eğer ayakta duramayacak durumdaysa yaşlılık veya herhangi bir sağlık sorunundan dolayı o zaman yer veririm. Eğer ayakta durabiliyorsa yer vermem ama şu hadi genç yaşlılara yer ver muhabbetinden nefret ediyorum. O an insanın kitlendiği de oluyor bir şey diyemiyor 

23 nisan 23:36

8. Kimseye yer vermiyorum, veremem de. Ayağımda alçıyla sınava gitmem gerekiyordu ve maksimum 40 yaşlarında bir adam Tam ben oturacakken beni eliyle itip oturdu yerime. O gün anladım kimseye acımamak gerektiğini. Kolumu mu dürtüyor ne yapıyorsunuz bana dokunamazsınız diyorum, bir şey mi söylüyor kafamı çeviriyorum. Kimse kusura bakmasın ben yaşlıyım vs demeyip fellik fellik gezen insanlar ne hikmetse sadece otobüste yaşlı olduğunu hatırlıyor. Sabah 5.30 kalkıp 6da işe gidiyorum öğlen 12ye kadar çalışıyorum oradan çıkıp okula gidiyorum daha yemek yemeye Fırsat bulamadan tekrar işe gidiyorum oradan çıktığımda akşam 8-9 oluyor. Haftasonu da dahil olmak üzere tek boş günüm yok otobüste oturduğum zamanlar dinlenmek için fırsatım oluyor resmen. Ayda 800-900 liraya okumaya çalışıyorum otobüs parasını veriyorum kimse beni yerimden bir adım hareket ettiremeZ

23 nisan 23:41

9. ben bayılmıştım toplu taşımada. aşırı kalabalıktı. biri de kalkıp yer vermedi bile. yere çöktüm oturdum. siz yer isteseniz hiç vermezler herhalde. yer bulup oturduğumda yaşlılar geliyor kafamın dibinde bekliyor. güya geç teyzecim, amcacım dicem. o günden sonra kimseye yer vermiyorum valla.

23 nisan 23:57

10. ben de bayılıyordum otobüste. en son olduğum yere çöktüm kaldım öyle. ve insanların verdiği tepki aa bayıldı oldu. kimseye yer vermem, umrumda da olmazlar hiç.

23 nisan 23:59