7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

oya ve serhan aşkı ile ilgili?

bu aşkla ilgili ne düşünüyorsunuz ? serhanla oyanın mehmet ve burcudan farklı olmadığıyla ilgili düşünceler okudum da sizce de bambaşka boyutlarda değil mi iki çiftin ilişkisi. evet adı aldatma ama bir tarafta parası ve hırsları için, gençliğini de kullanarak evli bir adamla beraber olan kötü bir kadın ve eşi durumu fark etmesine rağmen tekrar tekrar yalan söyleyerek karısını seviyormuş gibi davranıp iki senedir eşini ve aldatan yalancı bir adam. oyayla serhanın ilişkisinde ise durumu düşünmekten bile suçluluk duyan ve maddi beklenti, herhangi bir çıkar vs olmadan duygularına direnmeye çalışan aşık bir kadın ve karısıyla hiçbir bağı olmamış ve kalmamış mutsuz bir adam var. karısını seviyormuş gibi davranmıyor çünkü sevmiyor, zaten o kadar kötü bir kadın ki hayatı başkalarının mutsuzluğuna şahit olup zevk almak için yaşıyor sanki. serhanın çocuğu için bu mutsuz evliliğe devam ettiği çok açık bence. kafası karışık ve kısa zamanda hissettiği bu duyguların şaşkınlığı içinde aynı zamanda. oyayla birbirlerine her şeyi açıkladıkları anda ayrılmak istediğini, çocuğa rağmen söyleyecek bir adam. eve gidip merveye yakın davranmaya çalıştığı bölümde bile mervenin ne kadar boş bir kadın olduğunu tekrar gördü adeta. duygularından kaçmaya çalışsa bile zaten sevgi dolu bir evliliğe dönüş yapmayacak, seneler evvel manipülatif yöntemlerle duygusal boşluğundan faydalanarak ve zenginliği için onunla evlenmiş olma ihtimali yüksek olan merveye niye dönsün ki, bu ilişki için niye uğraşsın ki ? aldattığı konusuna katılmakla ve asla onaylamamakla birlikte ikisinin duygusal yakınlaşmasını diğerleriyle asla karşılaştıramıyorum. bi tarafta saf aşk görürken, diğer tarafta kötülük, çıkar ve leş kokan ilişkiler görüyorum. son sahneden çok etkilendim asjklsk

1. aldatmanin masumu, ask dolu olu olani, safi falan olmaz. aldatma aldatmadir ve her turlusu igrenctir. esinden/ sevgilisinden memnun olmayan varsa ayrilsin sonra istedigiyle saf askini yasayabilir. 

6 aralık 21:42

2. Tamamını okumadım ama fikrim şu iki olayın dinamikleri farklı olsa da ortada aldatma söz konusu. Ateşle barut kısacası. Olmaz yani.

Suçluluk duymaları bunu hafifletmez. Biri size bunu yapsa ama suçluluk duymuş işte oluvermiş mi diyeceksiniz.

Ben de oya serhan sahnelerini çok seviyorum ama çok yanlış bence :(

6 aralık 21:44

3. Peki Mehmet ve Burcu'yu, Mehmet ve Banu diye okumam... (gizlinot: :() gidem bi çilekli link içem

6 aralık 22:14

4. bilmem merve gibi bi insan olamayacağım için onun gözünden göremiyorum açıkçası.

ancak onun da kocasının parası ve itibarı dışında bi şeyini önemsediğini düşünmüyorum.

aldatmayı onaylamakla karıştırılmasını istemem, yalnızca bir tarafta (mehmet-burcu) çıkar ilişkisi görürken, diğer tarafta yoğun ve gerçek bi duygu görüyorum sadece, bu onların ilişkisini onayladığımı ya da yönetmenin yönlendirmesine göre düşündüğümü göstermez, karakterlerden ve olaylardan çıkarımım bu yönde sadece.

6 aralık 22:14


5. sadece yönetmenin yönlendirmesine göre izleseydik sizinle de aynı şeyi düşünüyor olurduk, öyle olmadığı aşikar.

dizide gerçek hayatta yaşanmayacak bir şey işlenmedi henüz ve gerçek hayatta birinin hayatını aynı bi dizideki gibi gözlemleme şansım olsa evet oya ve serhanı farklı değerlendirirdim, aldatmayı onaylama yönüyle değil. kişilik özellikleri olarak. burcu, merve ya da mehmet sınıfında değiller bence de. daha hesapsız ve dürüstler ancak bir yanlışın içindeler, yanlış zamanda aşık olarak.

6 aralık 22:48

6. Olay aldatma bi kere ondan şüphe yok. Ama bu bölümde serhanın merveye gelip bi oyun oynayalım dediğinde merve ben sırf sen istediğin için oynuyordum ilişkinin başında çiftler birbirleri için sevmedikleri şeyler yapar deyince orda bi üzüldüm. Çünkü bayağı çocuğu tavlamak için kendini farklı göstermiş gibi duruyor. oya ve serhan birbirleri için doğru insan ancak yanlış zamanda karşılaştılar.

6 aralık 23:13

7. Bu sorunun sorulması bile yönlendirmenin düşüncelerin nasıl etkilendiğini kötü birşeyin aslında kolaylıkla iyi birşeymiş gibi yansıtılmasının güzel bir örneğidir.

Merve'nin iğrenç bir karakterde olması, eşiyle ilgilenmemesi ortada aşk olmaması hiçbir gayrimeşru ilişkiyi meşru yapmaz.

Adam düpedüz karısını aldatıyor yani Mehmet'ten farkı yok. Karısının ilgisizliğinden şikayetçiyse bu konuyu konuşabilir, eğer sadece aşksa evliliğin yürüteci onun gözünde, boşanabilir. 

Aldatmak kötüdür, haklı yanı yoktur ama şöylesi ama böylesi yoktur. 

7 aralık 00:40