yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  33 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  pahalı telefonları nasıl alıyorsunuz?

  telefonum bozuldu bozulacak, hep dandik telefonlar kullandım şimdiye kadar. iphone almak istiyorum ama param yok. otobüste yolda görüyorum herkesin elinde pahalı telefonlar. bunları nasıl alıyorsunuz nasıl para biriktiriyorsunuz? :(

  1. Ben de hep dandik telefonlar kullanırdım ilk çıktığı zaman ıphone 7 plus aldım 4 bine aldım sanırım 128gb bide salak gibi.

   1500ü ben biriktirmiştim öğrenciydim. Üstünü annem tamamlamıştı. Anneme ben 1500 koyuyorum demedim tabi. Yoksa hayatta o parayı bitelefone verdirmezdi, haklı olarak. 

   

  Benim gözlemlediğim çevremde taksitle alıyorlar. Kredi çeken arkadaşlarım var. 

  Telefon için 5bin liralık ihtiyaç kredisi çekti.

  Abisi hediye edenler, sevgilisi hediye edenlerdevar. Amagenellikle borç. 

  26 mayıs 08:03

  2. Neeee ihtiyaç kredisi mi çekilir telefon için? Gerçekten almak istiyorum hakettigimi düşünüyorum artık ama 4-5 bin verirsem içim gider :(

  26 mayıs 08:05

  3. Gerçekten kredi çeken iki arkadaşım var 😂 aynı işi yapıyoruz aylık gelirimizyaklaşık 5bin ama kredi çekerek aldılar kiradan vspara kalmıyo nasılsa zamanla ödenir diyerek. 

  26 mayıs 08:09

  4. Ben aldığımda iphone 8 64gb ye 3900 tl verdim. Vatan bilgisayarda fibabanka kampanyası vardı. Vade farksız 9 taksitli kredi verdiler. O şekilde aldım. 

  26 mayıs 08:17

  5. 2016 yılında iphone 6’yı ikinci el olarak 1600’e almıştım. 

  Staja gidiyordum 1100 kadarını ben biriktirmiştim üstünü de ailem tamamlamıştı. 

  26 mayıs 08:51

  6. Telefonu haketmek mi? :)

  Neden ihtiyaç duyuyorsun bu bahsettiğin telefona? Herhangi bir telefonla yapamadığın neyi iPhone'la yapacaksın?

  Gerçekten samimiyetle merak ettiğim için soruyorum lütfen yanlış anlama.

  26 mayıs 08:52

  7. Sınıf arkadaşım 1 sene boyunca yurttan hiç cikmayarak öğrenim kredisini biriktirerek aldı. Hayatım boyunca anlam veremeyeceğim bir olaydı :-/ :-/ iphone aldı fotoğraf çekerken gidip en kalitesiz uygulamadan filtre kullanıyor hala. Yani öyle kaliteli alayım düzgün uygulamalar kullanayim falan filan yok. Ibretlik gerçekten

  26 mayıs 09:11

  8. genellikle ihtiyaç kredisi ya da teknoloji marketlerinin bankalarla iş birliği oluyor ordan taksit yaptırabiliyorsunuz. bu arada o krediler ha deyince çıkmıyor. kredi notunuza bakılıyor. mesela bana çıkmamıştı.

  benim de 5 yıllık telefonum bozuldu 8+ aldım 6bin tl, abim aldı

  26 mayıs 09:20

  9. Bir öğrenci için krediyle, borçla telefon almak gerçekten anlamsız ama aylık geliri 5-6 bin arasında değişen ve bu gelirini bi anda telefona vermek istemeyen arkadaşlarım için gayet mantıklı.

  Başka ihtiyaçlarını da gidermek için kredi çekerek telefon alıyor zaten. Et yemeden 1 ay geçirmek istese 2 aylık maaşıyla en iyi telefonu alır ama hem et yiyor hem spora gidiyor, tiyatroya kitaba para ayırıyor bunlardan 1-2 ay feragat etmemek için kredi çekiyor. 

  26 mayıs 09:27

  10. Diyelim ki ortalama 7000 tl üst segment bu telefonlar. (Kesin daha fazladır da neyse)

  7000 tl ile 1 yılda her hafta beslenmene 134 lira ayırabilirsin. Her hafta kendine 1 jean alabilirsin. Her hafta bir sevdiğini kaliteli bir yere dışarı götürebilirsin. 1 yıl içinde 4 kere mütevazi bir tatil yapabilirsin. Çok iyi bir spor salonuna havuzlu mavuzlu kayıt olabilirsin. Parayı cebine koyup, sırtına çantanı atıp ufak bi avrupa turu yapabilirsin interraille falan. (Fiyatlarını pek bilmiyorum ama) hadi Avrupa'yı geç, Türkiye'yi gezersin tatlı tatlı. Neler biriktirir insan kimbilir ne anılar!

  Lütfen gücenme, kızma. Akıl vermek istemiyorum.

  Bana hissettirdiklerini buraya aktarmak istedim, muhtemelen benden bi hayli küçük olan arkadaşım.

  Umarım gün gelir de böyle şeylerin ne kadar içi boş ve geçici olduğunu anlar ve kovalamaktan vazgeçersin. En fazla 2 sene sonra yenisini isteyeceğin, elindekini beğenmeyeceğin bir telefon o sadece, lütfen bunu biraz düşün güzel kardeşim.

  Sevgiler, gözlerinden öperim ❤️

  26 mayıs 09:31