6 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

pasaport başvurusu hakkında soru?

pasaport başvurusu yapmaya çalıştım. ama temmuzun ortasına kadar istanbul'da tek boş yer yok. bir tek yarın için buldum sabah saatlerinde. onu aldım ama gidemeyecek gibiyim iptal edeceğim sanırım. şehir dışından almamda bir sıkıntı oluyor mu? hiç pasaport almadım. ve birkaç gün önce burda bi pasaport sorusu görmüştüm. randevu almadan gidilebiliyor falan diyordu. öyle mi? almama gerek yok mu?

1. evet şehir dışından alabilirsiniz. randevusuz almazlar ancak memuruna denk gelirseniz insiyatif kullanabilir belki. daha uzak ve ücra ilçelere bakın bir nebze yakın oluyor tarihleri.

15 mayıs 23:31

2. dün pasaport sorusunda insanlar randevusuz alabildiğinden bahsetmişler o yüzden sordum aslında. yakın tarihlerde alanlar var mı acaba

15 mayıs 23:32

3. Randevu saatleri arasinda 5-10 dk bosluklar kaliyor o esnada araya kaynarsaniz belki olur. Ben basvuru yaparken memurlar o an salonda bekleyen bir kac kisiyi almisti. En erken saatti ama bu arada. Bir de herkes sizin gibi dusunup gitse bu sefer randevunun anlami kalmaz o yuzden gidin kesin alinirsiniz araya diyemem. Memurlarin insiyatifine kalmis. Hazir yarin randevunuz varken biraz gec de olsa gidin bence en azindan vardi yetisemedim dersiniz.

15 mayıs 23:37


4. peki randevuya gelmeyenler olur mu? yarın çok önemli bir işim var o yüzden imkanları zorluyorum

15 mayıs 23:49

5. Gidemeyecekseniz randevunuzu iptal edin. Mutlaka. Randevu alip gitmediginizde sanirim bir ceza koymuslar simdi.

16 mayıs 00:07

6. 5.anonim cezası nedir peki bilginiz var mı

16 mayıs 01:56