sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  57 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  pitbull cinsi köpeklerin sokaklarda olması hakkında ne düşünüyorsunuz ?

  açıkçası ben çok korkuyorum. sizce de korkunç değil mi ? az önce bir pitbull köpeğin bisiklete saldırma videosunu izledim ve bence saldırma anında sahiplerini bile görmüyorlar. bir de sahipleri hep maganda tipli herifler oluyor, böyle saldırsa köpeğini tutamayacak gibi. ağızlıkla çıkmalarına bir şey demiyorum tabi. sokakta ince bir tasma ve iple tutulup öyle başıboş gibi gezmelerine karşıyım. hayvan karşıtı bir insan değilim bu arada. 

  1. Evet korkuyorum.

  28 ekim 2018 20:31

  2. pitbull'lar doğaları gereği saldırgan hayvanlar değiller. başka köpeklere kıyasla çok daha güçlü olacak şekilde cinsleştirilmiş hayvanlar. bu nedenle pitbull'ları dövüştürmek için edinen insanlar oluyor, bunlar yüzünden böyle bir izlenim yaratılıyor. o hayvanları saldırgan yapana kadar şiddet uyguluyorlar. travması oluyor hayvanın. izlediğiniz videolar da bu şekilde hayvanlar muhtemelen. yanınızdan geçen herhangi bir köpeğin de böyle bir travması olabilir pitbull'lara özgü değil. hatta en saldırgan hayvanlar küçük cinslerdir genelde çünkü korkak olurlar ve kendilerini korumaya ihtiyaç duyarlar. benim çok yakın arkadaşımın pitbull'u var, yavru kedi aldı evine geçen ay. nasıl bir minnoşlar görseniz pitbull'ların özünde vahşi olmadıklarını anlarsınız.

  28 ekim 2018 20:36

  3. Golden tarafından ısırılıp kolunda vampir dişleri gibi izi kalan ben goldendan daha çok korkuyorum. Pitbull kesinlikle sahibine göre fark ediyor. Dünyanın en sevimli minnoşlari olabilirler.

  28 ekim 2018 20:38


  4. onemli olan sahip. kopegin cinsi degil. emin olun kopegin cinsi pomerian olsa bile sahibi o vahsi tiplerdense o kucucuk kopek bile korkunc olabilir. 

  28 ekim 2018 20:45

  5. (link: https://www.youtube.com/watch?v=IL0E9CT5r4o belki faydası olur)

  28 ekim 2018 21:05

  6. Tamamen yetiştirme kaynaklı. Nasıl bazı çocuklar saldırgan ve terbiyesiz yetişiyor ise evcil hayvanlar da aynı şekilde sahibine göre şekil alıyor. Ben tam tersi hayvanlara zarar verme potansiyeli olan insanlarla aynı oksijeni soludugum için korkuyorum.

  28 ekim 2018 21:15

  7. köpek iyi olabilir ama yetiştirenin nasıl biri olduğunu, psikolojisini, köpeği yetştirme biçimini bilemeyeceğimiz için (en azından şu anki şartlarda) ağızlıksız dolaştırılmaması gerektiğini düşünüyorum. Genel olarak kural bu olmalı, başıboş da gezmemeliler.

  28 ekim 2018 21:34

  8. ooFFFFFF kotuluk nedir bilmeyen bi hayvandan bu kadar korkucaginiza insanlardan korkun ya. pitbull cinsine ozgu bi sey degil bu sayin son anonim. her kopek hatta her insan icin gecerli. ya minibusculer doner bicagiyla geziyorlar hayvancagiz sokakta gezerken birden (ne olucaksa da artik) 15 insani mi katledicek allah askina yapmayin ya. bu kadar sig goruslu olmayin 

  28 ekim 2018 22:26

  9. Bir kere kaldırımdan öylece yürürken yol tarafında kalan pitbull durduk yere bana havlamaya başladı.Neredeyse üstüme saldıracaktı,sahibin elindeki ip kaysa gelicek beni yiyecek o derece.Acaba dedim bi hata mı işledim abicim cjdjdks Tek suçum kaldırımdan yürümekti oysaki.Bir de pitbullu serbest bırakanlarda var ki,ortamı direkt terkederim

  28 ekim 2018 22:56

  10. Ben de pitbull beslıyorum 2,5 aylık daha. İlk başta çok önyargılıydım ama artık değilim çünkü her gün sevgi gösteriyoruz biz ona bazen o kadar mıncıklıyoruz ki kaçıp yatağına gidiyor ahahahha. Ve böyle sevgiyle büyüyecek. O sizin dediğiniz köpekleri karanlığa kapatıp şiddet gösteriyorlar sürekli hayvanlar dışarıya çıkınca çıldırıyo vahşi oluyor. Amerikada pitbulları bebeklerının başında bekletiyor insanlar zarar vermesin bebeği korusun diye. Evet bazıları çok saldırgan ama kesinlikle yetiştirmeyle alakalı.

  28 ekim 2018 23:01