78 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

pitbull cinsi köpeklerin sokaklarda olması hakkında ne düşünüyorsunuz ?

açıkçası ben çok korkuyorum. sizce de korkunç değil mi ? az önce bir pitbull köpeğin bisiklete saldırma videosunu izledim ve bence saldırma anında sahiplerini bile görmüyorlar. bir de sahipleri hep maganda tipli herifler oluyor, böyle saldırsa köpeğini tutamayacak gibi. ağızlıkla çıkmalarına bir şey demiyorum tabi. sokakta ince bir tasma ve iple tutulup öyle başıboş gibi gezmelerine karşıyım. hayvan karşıtı bir insan değilim bu arada. 

1. Evet korkuyorum.

28 ekim 20:31

2. pitbull'lar doğaları gereği saldırgan hayvanlar değiller. başka köpeklere kıyasla çok daha güçlü olacak şekilde cinsleştirilmiş hayvanlar. bu nedenle pitbull'ları dövüştürmek için edinen insanlar oluyor, bunlar yüzünden böyle bir izlenim yaratılıyor. o hayvanları saldırgan yapana kadar şiddet uyguluyorlar. travması oluyor hayvanın. izlediğiniz videolar da bu şekilde hayvanlar muhtemelen. yanınızdan geçen herhangi bir köpeğin de böyle bir travması olabilir pitbull'lara özgü değil. hatta en saldırgan hayvanlar küçük cinslerdir genelde çünkü korkak olurlar ve kendilerini korumaya ihtiyaç duyarlar. benim çok yakın arkadaşımın pitbull'u var, yavru kedi aldı evine geçen ay. nasıl bir minnoşlar görseniz pitbull'ların özünde vahşi olmadıklarını anlarsınız.

28 ekim 20:36

3. Golden tarafından ısırılıp kolunda vampir dişleri gibi izi kalan ben goldendan daha çok korkuyorum. Pitbull kesinlikle sahibine göre fark ediyor. Dünyanın en sevimli minnoşlari olabilirler.

28 ekim 20:38


4. onemli olan sahip. kopegin cinsi degil. emin olun kopegin cinsi pomerian olsa bile sahibi o vahsi tiplerdense o kucucuk kopek bile korkunc olabilir. 

28 ekim 20:45

5. (link: https://www.youtube.com/watch?v=IL0E9CT5r4o belki faydası olur)

28 ekim 21:05

6. Tamamen yetiştirme kaynaklı. Nasıl bazı çocuklar saldırgan ve terbiyesiz yetişiyor ise evcil hayvanlar da aynı şekilde sahibine göre şekil alıyor. Ben tam tersi hayvanlara zarar verme potansiyeli olan insanlarla aynı oksijeni soludugum için korkuyorum.

28 ekim 21:15

7. köpek iyi olabilir ama yetiştirenin nasıl biri olduğunu, psikolojisini, köpeği yetştirme biçimini bilemeyeceğimiz için (en azından şu anki şartlarda) ağızlıksız dolaştırılmaması gerektiğini düşünüyorum. Genel olarak kural bu olmalı, başıboş da gezmemeliler.

28 ekim 21:34


8. Of bi de marifet gibi yazmışsınız, incecik taşmayla ağızlıksız gezdirdiğinizi, o hayvan bi sinirlensin bi gözü dönsün bakın bakalım tutabiliyor musunuz

28 ekim 21:46

9. ooFFFFFF kotuluk nedir bilmeyen bi hayvandan bu kadar korkucaginiza insanlardan korkun ya. pitbull cinsine ozgu bi sey degil bu sayin son anonim. her kopek hatta her insan icin gecerli. ya minibusculer doner bicagiyla geziyorlar hayvancagiz sokakta gezerken birden (ne olucaksa da artik) 15 insani mi katledicek allah askina yapmayin ya. bu kadar sig goruslu olmayin 

28 ekim 22:26

10. Her köpeğin ısırdığını biz de biliyoruz herhalde, ama oranlara bakmanız lazım, abd’de beslenen pitbulların diğer cinslere oranı yüzde 5 olmasına rağmen, köpek ısırmasıyla ölümlerin yüzde 80inden sorumlu olmaları normal mi sizce? Tabi sizinki çok tatlıdır da kabul edin artık, bu köpekler sinirlendiğinde 10 kişi girseniz yine de dur du ra maz sı nız.

28 ekim 22:52