sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
15 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

pomeranyali cinsi köpek besleyen var mı?

iş yerimde bu cins bir köpek var. köpeklere aşığım özellikle golden fakat bu biraz delice davranıyor. ahmak ofis elemanıda beni korkuttu ısırıyor diye şu an içten pazarlıklı olduğunu anladığım için öyle düşündüğünü anladım. 2 aydır çalışıyorum hiç bir zaman kuru mama yemedi. patronum güya onun köpek bakımından anladığını düşünüyor. köpek 10 dakika havladı terasta beni çağırmak için havlıyormuş. kapıyı bir açtım bana bakıyor. köpeğe yemek kalanlarını veriyorlar. geldiğimden beri ödül maması veriyorum sırf bana alışsın diye. fakat 2gündür o mamayı yemiyor zaten dışarıda donmuş yemek. patron çok yakınım ve o kişiye çok güveniyor. bugün üzüldüğümü açlıktan sinirli olabileceğini düşünüyorum  dedim. benim bilgim yok bileğisin olan yardımcı olabilir mi? ödül maması dışında zavallım hep artık yiyiyor. bu cins köpekler kuru ve yaş mama yemez mi ben mi yanlış biliyorum. 2 aydır yıkanmadı ne kadar sürede yıkanması gerekiyor. köpeğin gözünün önü akmış geldiğimden beri söylüyorum yaparım abi tamam abi deyip patronu kandırıyor. içim daha fazla kaldırmıyor ciddi anlamda üzülüyorum. inşallah bilen birileri vardır. gerçekten dua edicem sizin içinde

1. Süslü ne iş yapıyorsunuz merak ettim ofiste köpekli falan. Ayrıca 2 ay yıkamamak ne demek, başka bir cins benimki ama 1 hafta yıkamasam leş gibi kokar.

10 ocak 23:49

2. Bizim yediğimiz yiyecekler hayvanlara uygun değildir. Ne yazık ki köpek, insan yemeğine alışmış o yüzden yadırgıyor olabilir. Ayrıca ayda en az 1 kez yıkanmaları da gerekiyor. Yazık gerçekten. Pahalı da bir ırk. Sırf gösteriş olsun diye alınıp bir köşeye atılmış. Ben olsam köpeği bir şekilde ellerinden almaya çalışırdım. Çok üzücü ya caniler

10 ocak 23:51

3. Ofisin terasında kalıyor kulübesi var.

Köpeğin tüyleri birbirine girdi. Kesinlikle taranmıyor zaten...

Ben organizasyon şirketinde çalışıyorum.

Bir sanatçının asistanıyım. Genelde ofisteyim.

Ya o kadar üzülüyorum ki aklıma gelmişken soru açayım dedim.

Gözlerinin altını bir gör leş durumda artık kavga edicem yalaka herifle işin ilginci patronumla akraba diğeriyle aynı yörenin insanıyız.

Bu sebeple gerginlik çıkartamıyorum.

10 ocak 23:54

4. 2 anonimcim, köpek zaten bizim köpeğimiz 

10 ocak 23:57

5. Ben zaten günde 9 saat ofisteyim.

Normalde yanıma alırım ama sözümü dinletemiyorum. Aşırı saldırgan arkadaşımında var fakat o söz dinliyor çok sakin.

Bir dışarı çıkarıyorlar diğer dükkandaki çocuklar kalbi ağzından çıkacak heyecandan.

Köpeği alma gibi şansım maalesef yok ben alsam zaten ben evde yokum ofiste ilgilenmeye çalışcam ama korkutuyor beni.

Aslında yurtdışından falan alınıyor ödül mamaları ama sahneler,yurt dışı konserleri vs. olunca ilgilenilmiyor. Onun dışında papağan,farklı ırk köpeklermizde var onlarda evde. Diğer evde kedi var. 

Ama ben nasıl bu yaş ve kuru mama kısmını anlatıcam. Bilemiyorum 

11 ocak 00:00

6. Teyzem şiddet görüp bodruma kapatılmış bir cins köpek sahiplendi geçen aylarda. Ona da hep artık veriyorlarmış, içi tamamen parazit olmuş hayvanın. Aylarca tedavi gördü yine. Son sahibi (sürekli birileri atmış durmuş) sürekli yıkamış hayvanı, her gün. Kırmızı derili miymiş ne cinsi, birçok yeri yara olmuş, ayda bir yıkanması gereken bir türmüş. Acilen yemek artığı yemeyi bırakması lazım. Sahibinin gözünü ileride organ yetmezliği olursa vet masrafının çok çok daha fazla olacağını söyleyerek korkutabilirsiniz. Ki bu gidişle olması yakındır. üzüldüm çocuğa. Terasta mı kalıyor anlamadım ama bakım şartları çok kötüyse 5199 sayılı kanun uyarınca sahibi hakkında şikayette de bulunabilirsiniz. Para cezası alır gerçi ama cimri biriyse hayvanı vermek isteyebilir. 

11 ocak 00:51

7. Çok teşekkür ederim. Hastalık olaylarını hemen anlatacağım. 

Hayır cimri olsa yurt dışından köpeğe ödül maması satın alır mı hiç? Özellikle yiyip,içirmek konusunda hayvanlarına ve yakın çevresine oldukça bonkör birisidir benim sıkıntım kendisiyle değil zaten. 

Yanındaki ahlaksız ofis elemanıyla.

Bu 2 ayda neredeyse 10 kere falan köpeği yıka dedi. Anında tamam abi sonraaa salla. En son 2 gün evvel yahu köpeği yıkamıyorsun madem bir gözünü Siliver dedi. Köpeğin bakımıyla kendisinin sağlık problemleri(oturup,kalkma ve hareket etme) ile ilgilenemiyor. 

Yarın hepsini teker teker anlatacağım

Sorudan evvelde yediği mama kapının ona uygun olmadığını okudum. İnşallah birşey olmaz ya bembeyaz köpek gözlerinin kenarı kıpkırmızı bir akıntı var. Yarın biraz korkutcam açıp okutcam yazılanlarıda arkadaşıma sordum ama cevap vermedi. 

İnanılmaz korkutucu birşeymiş bizimki de pislikten perişan halde 2 ayda 4 kere terası yıkadım.

Bir kere temizlemedi bulunduğu ortamı.

Yalaka herif ya yemin ederim boğacağım siz böyle yazınca çok daha üzüldüm.

Herkese çok teşekkür ederim 

11 ocak 00:59

8. haftada 1 yıkamak falan ne demek iyi misiniz?

2 ayda 1 yıkanır köpek mecbur kalmadıkça normali budur. derisine zarar verirsiniz yıkadıkça. her gün tarayın ama.

küçük ırk köpek soğuğa çok alışkın değildir.

yavaş yavaş yaş mama ile karıştırıp verin kuru mamayı alışır.

umarım iç dış parazitlerini aşılarını ihmal etmezsiniz.

gözünde biraz çapak olması da normaldir.

11 ocak 02:04

9. yıkayınca da mutlaka kurutun. bu havada açık terasta üşür. mümkünse kıyafet falan giydirin ya da üzerini örtün mutlaka.

11 ocak 02:05

10. Bizim pomeranian cinsi köpeğimiz var. İlgi delisi şımarık bir şey. Hem kuru mama hem yaş mama yiyor. Karbonhidrat içeren yiyecekler zararlıymış, yemek artığı verilmez. Ödül maması da sürekli verilmez çünkü hem fazlası zararlı hem de sürekli yediğinde ödül olarak algılamaz. Biz dışarı çıkardığımızda giydirip çıkartıyoruz. Üşüttü mü hemen aksırıyor çünkü. Çok narin bir tür, terasta kalacak bir köpek kesinlikle değil. Ayda bir yıkıyoruz. Yıkadığımızda üşümesin diye ekstra titizleniyoruz. Tüylerinin de her gün taranması gerekiyor. Ayrıca iç ve dış paraziti yapılıyor dönemsel olarak. Çok üzüldüm haline, muhtemelen kötü bakım yüzünden ve ilgi görmediği için saldırgan. Umarım bir çare bulursunuz.

11 ocak 02:51