sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
11 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

pozitif düşünme,cekim yasasi,düşünce gücü gibi seylere inaniyor musunuz?

sanirim secret deniyor. deneyip hayati olumlu yönde değişen var mı? ben dünyanın en olumsuz insaniyim

1. kesinlikle etkisi var, bu yönde meditasyon çalışmaları yapıyorum negatif düşünceler uzaklaşıyor fakat düzenli yapılması lazım pratik gerekiyor ve sonuca çok bağlı kalınmadan daha iyi gelişmeler katedebilirsiniz.

11 ekim 2018 13:54

2. hayır. keriz silkeleme yöntemi olarak görüyorum

11 ekim 2018 14:01

3. 2. anonim sanırım bu alanda bir sürü video çeken youtube camiiasındaki insanlar için bunu söylediniz fakat bu tür videoları çeken vasıfsız kızlarımızın (bir çoğu kız) örneğin onu kendine çek, mesaj attır vb. başlık altında saçma sapan videolar yükleyen bir çok kızımızı gördüğüm için bunu söylüyorum. bunların yöntemlerine zaten aklı başında bir insan inanmaz. fakat, bilimsel bir gerçek olan kuantum düzeyini araştırmanızı tavsiye ederim. evrende her şey enerjilerden oluşur nasıl fiziksel bedenimizde her şeyde enerji gereksinimi duyuyorsak ruh bedenimizde aynı şekilde artı kalbin manyetik alanının beynimizin manyetik alanından çok daha fazla olduğunu da yine bilim insanları yaptıkları çalışmalarla açıklamışlar. bu yüzden, youtube alanında basit videolar evet dediğinize girebilir fakat bu alanda başarılı ve eğitimli insanların çalışmaları bu şekilde değil. soru sahibi süslüm, düzenli olarak takip ettiğim ve yüz yüze de seans aldığım bir hocamız var. kendisinin youtube kanalı da var kitabı da mevcut. ve yurtdışında eğitim almış bilgili kültürlü bir insan. enerji terapistliği yapıyor. izlemek istersen tuncay yeşilpınar yazabilirsin arama bölümüne. umarım yardımcı olabilmişimdir.

11 ekim 2018 14:08

4. secret denmiyor the secret diye bir kitapta bahsediliyor. oturdugunuz yerden pozitif dusunerek kendinize istediginiz seyleri cekebileceginize inanmiyorum ama surekli kotu dusunerek beynin kotuye sartlanacagina inaniyorum.

11 ekim 2018 14:11

5. son anonim sadece youtube videosu çekenler için söylemedim genel olarak söyledim

11 ekim 2018 14:18

6. youtubeda buna inananlar hep norveçli güzel zengin kızlar. bulşit olarak görüyorum. meditasyon yapan arkadaşlarım ballandıra ballandıra anlatıyorlar şöyle iyi böyle süper hissediyorum mmmhhh ferahlık hafiflik diyorlar. nasıl yapılacağını bana öğrettiler anlattılar gösterdiler. hiçbir işe yaramadı dürüst olmak gerekirse. çok klişe ezber şeylerdi bunaldım. faydalı bulmadım. onlarda da plasebo etkisi olduğunu düşünüyoruyem.

ben çok iyimser bir insanım hep her şeyin iyiye gideceğine içten bir şekilde inanırım. yapım böyle yoksa secret yasasını uyguladığımdan filan değil. ama her işimi halletmek için diğer insanların uyguladığından 3 kat fazla efor sarfediyorum herkes sorunsuz hallediyor bende hep bir pürüz çıkıyor ve bunu bildiğim için her zaman çok titiz ekstra hassas oluyorum ama yine de oluyor bir şekilde.

keriz silkeleme +1

11 ekim 2018 15:54

7. Cekim yasasinda oturdugun yerden olumlu seyler sizi bulmuyor. Olmasi icin harekete gecin ve kolaylikla elde edin mantigi var. Yani otur ve sadece evrenden iste degil. Ben pozitif dusunceyle islerin daha kolay hallolduguna inanyorum. Cnku bunu denemisligim var. Bazen negatif seyler düşünüp kendimize kotu sonlar hazırlıyoruz kotu enerjiyi cekiyoruz dolayisiyla herseyin enerjisii var.Dusuncenin bile oyuzden evrenden beklemek yerine isteklerimiz dogrultusunda action almaliyiz .

11 ekim 2018 16:13

8. Evet. Sürekli söylenen, şükretmeyi bilmeyen, negatif, yargılayıcı, suçlayıcı, arkadan konuşan insanların iyi şeyleri çektiklerini görmedim. İyi şeyler bir dönem hayatlarına kazara uğrasa da aynı hızla çıkıyor, su yolunu buluyor. 

11 ekim 2018 21:11

9. Bunu ece targit gibiler falan yapiyor. Hayat onlara zaten altin tepside sunuldugundan cok inanasim gelmiyor. Sorun bakalim okurken yol parasini zor bulmus birine pozitif düşünceyi. Ya da asgari ucretle aile gecindirmeye calisan birine. Hayatin gerçeklerinden uzak buluyorum ve inanmiyorum.

12 ekim 2018 12:17

10. aylık ortalama 300-400 tl ile geçinen bir insanım bunun yanında kalıtsal hastalıklarım var sağlığımda yerinde değil fakat ben yapıyorum yine de şükrediyorum, pozitife inanıyorum? son anonime ithafen yazdım bunu sorun bakalım şu insanlara demişsin o yüzden. napayım peki böyle yapmayıpta, sürekli isyan mı edeyim olduğum kötü durum yüzünden? elimdekiler için şükrediyorum mutlu olmayı biliyorum işe yaradığını da düşünüyorum ayrıca

12 ekim 2018 14:50