10 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

pozitif kilo verme hikayelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

hem bana hemde başka kilo vermek isteyen arkadaşlara motivayson olması açısından. kilonuz kafanıza nasıl dank etti? diyete başlama kararınız nasıl oldu? bu aşamada kimden destek gördünüz ? kendinizi nasıl motive ettiniz vs? bir de rica ediyorum 3-5 kilo verenler yazmasın çünkü üzülerek söylüyorum ki motivasyonum aşırı düşüyor. tabiki sizinkide bir başarı hatta en büyük başarınız çok kilolu olmamanız fit olmanız ama dediğim gibi benim motivasyonumu düşürdüğü için sizden ricam 10 kilo ve daha fazlasını veren arkadaşlarını hikayelerini dinlemek istiyorum...

1. Geçen yıl 90la başladım 3 ay sonunda 76ydım. Şubatta tekrar başladım o zaman 79dum şu an 72yim. ben artık yeter deyip başlıyorum kendi arkadaş çevremle birbirimizi motive ediyoruz hep. önceki resimlerime bakıyorum, bol gelen pantolonlarıma vs. Yakın zamanda memlekete geldim gören herkes iltifat etti bunun da etkisi büyük şu an :) 

15 nisan 20:01

2. Tebrik ederim süslüm ben tartılmaya korkuyorum kesin 3 haneli rakamları gördüm. Herkes çok kilo almışsın deyince daha bir dank etti ha bir de pantolonlarıma çok zor giriyorum artık hemen diyete başladım. Düzenli ve sağlıklı beslenmeye çalışacağım.

15 nisan 20:55

3. Yazdan beri 22 kg verdim. 7-8 kg daha vermek için çabalardayım. 

Bence en önemli şey doğru beslenmek. Mesela ben günde 1 lt cola zero içerdim. İçeriğini okudum. Aqua dan başka birşey anlaşılmıyor. Vücudum için gereksiz ve zararlı. Bu yüzden artık gereksiz ve zararlı şeyler tüketmiyorum. Bu kafanıza oturursa ister istemez kilo veriyorsunuz

15 nisan 21:28


4. Harikasın süslü ya azmine hayran kaldım. Peki kızlar kaç öğün yiyorsunuz genel olarak 

15 nisan 22:59

5. 3 ana 3 ara öğün yapıyorum ben. ekmek yemiyordum ama kas kaybetmişim bu sebeple her öğünde iki tane yiyeceğim diyetisyenim öyle söyledi :) 

15 nisan 23:59

6. Ben 3. Anonim. Ben 3 ana 4 ara öğün yapıyorum. Mantık 2 saatte 1 birşeyler yemek. Ben eylül ayından beri verdim yavaşım baya. Ama 30+ yaş malum. Siz gençseniz sağlıklı beslenerek dAha hızlı verirsiniz. İyi diyetler süslüm

16 nisan 10:40

7. Ben ara öğün yapacak kadar acıkmıyorum ya o yüzden 3 ana 1 ara öğün yapıyorum oda gece geç saatlerde acıkmamak için uyku problemim varda

16 nisan 12:28


8. şimdi bana kalırsa, iş aslında kafada ben diyetteyim ve hiçbir şey yememeliyim kafasından çıkıp, kendime ve vücuduma güzel şeyler alıyorum ve iyi bakıyorum kafasına girmekte. çünkü aslında 50 kilo fazlayı bile versen asıl önemli olan hayatın boyunca tüm vücuduna iyi bakmak. ek olarak sporu da aynı düşünceyle kilo vermek için yürümeliyim düşüncesinden ziyade vücuduma hareket katıyorum onu eskitmiyorum olarak görebilirsin. yani kendinden vazgeçip vücuduna dışardan bir gözmüş gibi bakmak yerine vücudunun merkezinde sen olduğunu düşün ve ona en iyi şekilde bak. son olarak bunu sadece kendin ve sağlığın için yap. çünkü içsel motivasyon dış motivasyondan çok daha değerli ve kazanç sağlayan bir şeydir.

16 nisan 15:59

9. üniversite 1de depresyonun da etkisiyle baya kilo aldım. okuldaki arkadaşlarımdan biri benimle dalga geçip güzel kızsın da götün tekerlek gibi dedikten sonra ar ettim kendime yaz tatili 12 kilo vererek döndüm. kıyafetlerim olmuyordu,kendimi hantal hissediyordum , çok kilolu değildim ama iyi hissetmiyordum önemli olan da buydu .

haa benimle dalga geçen arkadaş 2 dönem peşimden koştu sonra o da ayrı konu :D

16 nisan 23:36

10. Haklısın pinarella zaten diyet deyince insanın canı daha bir istiyor her şeyi. Bir de diyet yapmak kısa dönemli bir şey evet diyet yapıp kilo veriyorsun ama diyet bitince hoop en başa çünkü yeme düzeni oluşturmadın hayatına entegre etmedin dönemsel olarak fayda sağladın ve bitti. (Etiketleyemiyorum mobildeyim)

Harikasın süslü ya benimde alt bedenim kocaman bütün kilolarımı oraya alıyorum bildiğin 

17 nisan 00:12