3 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

prozac kullabmaya başlıyorum süslüler. daha önce kullanan var mıdır? tecrübeleriniz önerilerinşz neler?  yaradı mı?

1. 1 aydır kullanıyorum,anksiyete ve depresyon sebebiyle. İçimdeki sıkıntıyı minimuma indirdi kendimi ferah hissediyorum bu çok güzel. Hiçbir yan etkisini görmedim arada midr bulantım oluyordu sadece. Tek kötü yanı aşırı vurdumduymaz yapması bence. Ruh hali biyerimden aşşa kasımpaşa olarak geziyorum

7 mart 07:34

2. Çok teşekkür ederim. Zateb bikaç hafta sonra etkisini gösteriyormuş sanırım. Peki alkol alacağında ne yapıyorsun?

13 mart 13:35

3. ben 3 yıldır kullanıyorum. arada iyileştiğimi düşünüp bıraktım bir yıla yakın ama geri döndüm.

ilk bi kaç hafta mide bulantısı, odaklanamama, bulanık görme yan etkilerini yaşadım. bulanık görme nedense kalıcı oldu, bunu doktora danışmadım ama dozu aştığım için olduğunu düşünüyorum.

normalde 3 kapsülden fazla alınmasının olumlu yönde bi etkisinin olmadığı yazıyor ama ben 5 kapsül alıyordum, olumlu ruh hali olmasa da beni daha fazla donuklaştırıyordu 3'e nazaran, bu da işime geliyordu. sonra git gide azalttım. son bir yıldır 1 kapsül alıyorum günde. 5 kullandığım dönemde doktor 3'e indir ayrıca başka bir ilaç daha yaziyim demişti. böylece gece uyumama yardımcı olacak bi ilaç daha kullanmaya başladım, ilk bir yıldan sonra onu bıraktım. prozac ilk zamanlar halsizlik yapsa da gece uyumayı zorlaştırır eğer yüksek doz alıyorsanız.

artık hiçbir yan etkisi kalmadı tabi. alkolle alınmaması gerektiği yazıyor ama ben çok içki içtiğim dönemde başlamıştım prozac'a, yüksek dozda almam sebebiyle bayıldığım, barın önüne ambulans geldiği, önceki geceyi hatırlamadığım çok oldu ama çok da eğlendim. hatta bıraktığım dönemde içki içeceğim zaman bir tane alıyordum sırf daha keyiflenebilmek için. (kötü örnek için üzgünüm) tehlikeli durumlar yaşamak istemiyorsanız hiç önermiyorum alkolle birlikte. 2 yılın sonunda ise günde bi kapsülle bu tür bir şey yaşamıyorum.

hapın ruh halimdeki etkilerine gelecek olursam; keşke annem mamama karıştırsaymış. çünkü aldığım ilk andan beri şöyle düşünüyorum; ben yanlış doğmuşum, bu hap eksiğimi tamamladı. yani neredeyse ilk defa diğer insanları anlayabilmeye başladım; hayattan keyif alınabileceğine inanıp, bir şeylerle ilgilenebilecek hevese sahip oldum. en büyük etkisi ise çok umursamaz yapması.

önerim; kendinizi, ruh halinizi, bedeninizi iyi dinlemeniz. ben doktor önerisi olmadan başladım, psikologa gidince; "iyi yapmışsın" dedi. sonra onun kontrolü olmadan azaltıp bıraktım, bir süre sonra eski halime dönmeye başladığımı görünce tekrar başladım. yani doktor önerisi önemli ama doktor ne hissettiğinizi sizden daha iyi bilebilir mi? intihar etmeyi düşünen, çok zor şeyler yaşamış olan bir arkadaşıma önermiştim, almadan önce doktora danıştı, doktor da prozac önerdi, bir tane içti ve bad tribe girdi aksine, yani yan etkilerinden biri de bu. kendinizi dinleyin diyorum sadece.

13 mart 16:42