13 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

psikogum ilaç yazdı ve en az 1 yıl kullan dedi, erasmusa gittiğimde bu ilacı nasıl alabilirim ve orda da satılıyor mudur ilaç?

1. Psikolog değildir o psikiyatristtir. Hangi ilaç? Erasmusa kac ay gidiyorsunuz trden goturseniz

12 haziran 15:47

2. Pardon psikiyatrist yazdı. En az 5 aylığına gideceğim uzatma ihtimalin var 10 ay olur o zaman :( birden çok yazabiliyorlar mu ki?

12 haziran 15:52

3. İlacın adı wellbutrin

12 haziran 15:53


4. psikologlar psikiyatrist değildir ilaç yazamaz bu bir. en az 1 yıl kullan diye de bir şey yok arada kontrollere gitmeniz ilacın sizin üzerinizdeki etkilerini görerek devam edip etmemenizin kararının bu şekilde verilmesi gerek. şeker değil ki bu alayım atayım kenara 1 sene kullanırım diyesiniz. orada da bu ilaçları reçetenizi göstererek ya da gidip kendi başınıza alamazsınız buraya gelip kontrollerinize göre alıp almayacağınıza doktorunuz karar verecek.

12 haziran 15:57

5. Yanlışlıkla yazdığımı önceki yorumda belirttim zaten ne var yanlış yazdıysam allah allah. Doktorun bana söylediği şeyi söylüyorum Ben de bayılmıyorum 1 yıl boyunca antidepresan kullanmaya. Psikiyatrist değilseniz eğer bunu doktordan daha mı iyi bileceksiniz??

12 haziran 16:03

6. her soru başlığına gelip insanları azarlamaktan keyif mi alıyorsunuz? tebrikler psikiyatrist psikolog ayrımını biliyorsunuz, hemen gidip birinin enerjisini düşürün.

12 haziran 16:14

7. ama süslüm 3 ayda bir 5 ayda bir kontrole gelin gibi bir şey demedi mi doktor? yani genelde böyle bir süre veriyorlar ilacın sizdeki etkisini görmek için ona göre doz ayarlıyorlar veya ilaç değiştiriyorlar. 

bence doktorunuza söyleyin gideceğinizi ona göre yazsın yani yetecek kadar 

12 haziran 16:22


8.  süslüler bi kaç güne başka şehire gideceğim dedim 3 ay boyunca, sonra da erasmusa gideceğimi söyledim yoksa psikoterapiye de başlamam gerektiğini söylemişti çünkü. okuldaki medikoda ikisi de aynı yerde olduğu için öyle yapacaktı ama ben gideceğim için öyle demiş olabilir.

12 haziran 16:34

9. genelde bu tarz ilaçlar için yurtdışında da reçete istiyorlar, bulunduğunuz ülkedeki bir doktordan almanız gerekir onu da ama bazen ilaçların drugstore muadilleri oluyor reçetesiz alabileceğiniz bu ilacın var mıdır bilemedim ama psikiyatriste bunu bir sorabilir misiniz? veya erasmustayken doktora gitme şansınız vs olur mu bilmiyorum hiç erasmus tecrübem olmadığı için ama bir onu araştırın isterseniz belki ücretsiz veya bütçenizi zorlamayacak bir muayene seçeneğiniz vardır gittiğiniz yerde.

12 haziran 16:45

10. siz cevap yazarken ben de bu cevabı yazmışım demek ki bu da yakın zamanlarda cevap yazmışız anlamına geliyor. cevabınızı görsem yazmazdım ama ne bu tepki? madem öyle psikiyatristinize sorsaydınız ben bu ilacı yurt dışında nasıl alabilirim diye biz bir şey bilmiyorsak bize gelip sormayın. cevap veriyoruz bir de laf yiyoruz tepkilere bakın ya..

siz yetmemişsiniz arkanızdan biri daha gelmiş sırf araya kaynak yapmaya bana laf sokmaya. niyeti cevap vermek yardımcı olmak falan da değil ancak araya girip kaos yaratmak. bu ayrımı biliyorum diye birilerinin enerjisini düşürmek için yazmadım ben peki siz ne amaçla yazdınız acaba?

12 haziran 16:52