7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

ptt nin kargomu yanlış ülkeye göndermesi?

“merhaba, birkaç saat önce (link: https://www.suslusozluk.com/soru/yurtdışına-kargo-gönderimi-adres-hakkında bu soruyu) sormuştum, yurtdışına kargo gönderdim ama büyük ihtimalle yanlış ülkeye gönderildiğini düşünüyorum. ptt ile göndermiştim, yarın gönderdiğim şubeye gideceğim. bu durum düzeltilebilir mi, kargomu doğru ülkeye yönlendirirler mi veya bana geri gönderirler mi? teşekkür ederim.

1. Yanlış ülke olduğunu nereden çıkarttınız? Bazen bir kaç ülke gezip kargo ulaşıyor da 🙈

12 mart 23:05

2. (yazar: eczacibayan) sikayetvar.com da öyle bir şikayet gördüm, Tayland’a gidecekken Kamboçya’ya gitmiş ve orada teslim edilmeye çalışılmış. Ben de çok endişelendim umarım dediğiniz gibidir.

12 mart 23:07

3. Adresten şüpheniz varsa gidin kontrol ettirin bir hata varsa sanırım 2 TL ye adres duzeltiyorlar.

12 mart 23:10


4. Benim bir kaç yurtdışı kargom öyle dolaşıp dolaşıp vardı da. Büyük ihtimal tek uçağa konulmadığından dolayı. Arayıp teyit edin yine de isterseniz. İnşallah doğru yoldadır 🙈

12 mart 23:11

5. 3.anonim teşekkürler, yarın gideceğim.

(yazar: eczacibayan) teşekkür ederim, beni biraz rahatlattınız umarım öyle olur. Açıklamada “(varış) alıp verme merkezinde alındı.” demiş, kafam karıştı.

12 mart 23:19

6. Önceki sorunuzda bir afrika ülkesi olduğunu yazmışsınız. Sanmıyorum ki türkiye'den direk o ülkeye gitsin. Kaç kişi o ülkeye kargo gönderecek ki. Bütün kargoların "yanlış ülke" dediğiniz yerde toplanıp, tek uçakla gönderildiğini düşünüyorum. 

12 mart 23:28

7. 6. Anonim teşekkür ederim, yukarıda yazdığım şikayeti okuyunca telaşlandım. Afrika’ya gidecek bu yüzden Avrupa’da mı toplanır emin olamadım. 

12 mart 23:33