11 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

ramazan geldi oruç tutmuyorum ofiste ne yapacağım ?

kizlar is benim isim 2 patron var 1i benim, 4 adet de calisan var. normalde ofiste her oglen sekreter yemek pisirir 6miz yeriz. 5i de sürekli oruç tutacakmış. sekreter geldi bana sordu sizin için her gün yemek yapayım mi diye. oruçlu insana eziyet olmasın diye yapmayın dedim. ama ben şimdi ne yapacağım. şu falan içerim kendi odamda ama dışarıdan yemek söylesem kokmaz mi? 10gibi ise gidiyorum 6 gibi çıkıyorum o arada çıkma imkanım çok yok aç kalır mıyım. odama kraker falan mı alsam? ay ne yapsam bilemedim yardım

1. Sandviç falan götürebilirsiniz aslında 

15 mayıs 20:16

2. evden yemeginizi goturun odanizda yiyin. kokmayacak bir seyler olsun bence.

15 mayıs 20:17

3. Sandviç götürmek mantikliymis aslında hem kokmaz da. Evden götürmek de masrafı az olur hem

15 mayıs 20:22


4. füme etli sandviç, soğansız mercimek salata, peynirli siyez bulgur salata gibi tok tutan şeyler götürün.

15 mayıs 20:25

5. Kavanoz içine salata türü yiyecekler de alternatif olabilir. Hem değişik şeyler yapabilirsiniz. Ben hamile bir is arkadasimin kokudan midesi bulanmasin diye böyle yapiyorum çoğu zaman.

15 mayıs 20:25

6. Oruç tutan biri olarak size bu saygılı ve düşünceli davranışınızdan ötürü teşekkkür ederim süslücüm. Makarnalar ton balıklı veya tavuklu salatalar evde hazırladığınız meyveli yoğurtlar ya da akıp dökülmeyecek kabınız varsa normal yemek çorba tarzı ürünleri evden işe getirebilirsiniz.

15 mayıs 20:29

7. Soğuduğunda da yenebilecek şeyler seçip evden götürebilirsiniz ocakta isitirken kokmamasi icin. Zeytinyağlı olanlar en ideali.

Bunun dışında söylendiği gibi salatalar sandvicler olur. Tek yemelii şeklinde yoğurt olur. Meyve olabilir aralarda acıkırsanız diye.

15 mayıs 21:25


8. bence canınız ne çekiyorsa onu söyleyin o ne öyle yahu? sizin yediğinizden rahatsız olacaklarsa oruç tutmaya uygun değiller demek ki. ben rutinimi hiç bozmuyorum ofiste. 10 kişiyiz, 7 kişi oruç tutuyor. 11 ay nasıl gelip masamda kahvaltı yapıyorsam ramazanda da yapıyorum. nasıl öğlen yemeğimi ısıtıp yiyorsam mutfakta, yine yiyorum. çayımı suyumu da içiyorum. ben işe yeni başladığımda ramazdanda çay demlemiyoruz, kimse içmiyo ki demişti çaycı, 2 gün demlemedi 3. gün "ben içeceğim, anlatamıyorum sana galiba" diye kızdım sonra da kendisi de oruç tutan şefine söyledim. şimdi kimse içmese de ramazan aylarında da günde 3 kere yapıyor çayı. ben kendimi eğip bükeceksem o orucun onlara ne faydası var? oruç tutsam ben rahatsız olurdum karşımdaki kişi normalde davrandığı gibi davranamadığı için şahsen. oruç onların kendi istekleriyle yaptıkları bir ibadet sonuçta, sizi bağlayan hiçbir şey yok. canınızın çektiğini söyleyin lütfen.

16 mayıs 13:54

9. Oruc tutmayanlarin hayati gercekten hic etkilenmiyor ramazanda, aynen normal hayatina devam ediyorlar vallahi evet ya.. 

16 mayıs 14:24

10. Öyle buram buram soğan sarımsak kokan yemekler haricinde her şeyi götürebilirsiniz bence evden.

16 mayıs 16:26