sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  red pill hakkinda ne dusunuyorsunuz?

  sozlukte surekli bos konular konusulmasindan hepimiz biktik saniyorum. biraz da bu tarz konulari konusalim. kanitlarla, karsit kanitlarla, bilimsel argumanlarla red pill hakkinda neler dusunuyorsunuz kizlar. 

  1. red pill saçmalığını benimseyen erkeklerden koşarak uzaklaşıyorum. kadınları alt sınıf olarak görmek bir nevi. kadınlara pozitif ayrımcılık yapıldığını düşünen kıt erkek düşüncesidir. bizim gibi ortadoğu kültürlü toplumlarda hele hiç elle tutulur yani yoktur. kendimiz bile kendi içimizde ayrışıyoruz. erkeklerin bizi eleştirmesine gerek yok biz kendimiz birbirimizi ezme konusunda en ön saflarda yer alıyoruz zaten. bi de redd pill'le uğraşıcaz oldu. kaldı ki kendi içinde de erkekleri ikiye ayırıyor alpha ve beta diye. o da ayrı bir saçmalık. milattan önceki dönemlerde geçerliliği vardır fakat kara deliklerin keşfedildiği, atomların parçalandığı bir çağda geçerliliği yoktur.

  21 mayıs 15:31

  2. Red pill’i savundugumdan degil kizlar ama bir tek eksicilerin uydurdugu bir olusum degil ne yazik ki. Bir suru farkli dilde farkli seviyelerde materyal bulunabiliyor

  21 mayıs 15:33

  3. Biri bir ortamda red pill savunursa koşarak uzaklaşıyorum kclsjdjsmdjndnd

  Lütfen savunanlar kullanıcı adı açık paylaşsın da engelleyebilelim.

  21 mayıs 15:37


  4. bos konusulmasindan sikildim demissiniz de goren de red pill sacmaligini bilimsel/felsefi temelli bir konu zannedecek. oyle bir yazmissiniz ki farkli dillerde materyaller, kanitlar, bilimsel argumanlar lol yani. bu tarz zirvalara inanmak icin 35 iqlu falan olmak lazim.

  21 mayıs 16:01

  5. asıl boş konu bu bence. gerizekalı heriflerin götten uydurma fikirlerini tartışmaya vakit bile ayırmam, bir de bilimsel argüman istemişsiniz. bilimsel argümanları falan yok. kaynak: götüm tarzı bir oluşum ya. neyini tartışalım bunun?

  21 mayıs 16:03

  6. çok olumlu düşünüyorum aslında, sayesinde kimler eğitimli birer cahil, kimler mizojinist anlayabiliyoruz ve artık kendilerine vakit ayırmıyoruz böylece kıymetli vaktimiz kendimize kalıyor. bu tip saçma bir şeye karşı argüman üreteceğim vakitte boş boş çamaşır makinesini izlerim daha iyi.

  21 mayıs 16:14

  7. En azindan sevgili meselelerinden falcilardan farkli bir konu oldugunu dusundum. Kadinlarin oldugu bir platformda kadin karsiti bir gorusun savunulmasi, karsit argumanla curutulmeye calisilimasinin nesi yanlis anlamadim. 

  Her seye cevabiniz bir aksiliginiz olmasin. Bir konu da kavga dovussuz gecsin.

  Mesela eksi’de bunu evolutionary ornekleriyle saglamlastirmaya calisiyorlar. Bana gore sacma ama bilimsel kanit ya da atiyorum karsi kanit sunulabilir.

  Laf soylemis olmak icin soylemeyin.

  Bari kadin karsitligiyla ilgili bir konuda bi kenetlenme olsun kavga cikmasin. 

  21 mayıs 17:03

  8. Yahu sanki ben savunucuyum gibi benim niye ustume geliyorsunuz kizlar cildirdiniz mi allah askina? 

  Eksi’deki adamlar gercekte de var. bu adamlarla yuz yuze gelince “kaynak gotum” diyemiyorsunuz ve yuzlerine cat cat bak boyle boyle demedikce anlamiyorlar. Bu yuzden bildiklerimizi burada paylasalim dedik alti ustu. Hey allahim ya.

  21 mayıs 17:05

  9. siz savunucusunuz demiyoruz süslü zaten. red pill'i okuyunca bile sinirleniyorum. ekşi sözlük'te birkaç yıl önce sol framede sık sık görünce merak ettiğim için epey bir araştırmıştım ve gerçekten saçmalık. kadınlar bu kadar korkunç yaratıklar da erkekler çok mu harika? insanları genellemek o kadar kolay bir şey değil. farklı argümanlar istiyorsanız ekşi sözlük'te immanuel tolstoyevski girdilerini okuyabilirsiniz. bunu ciddi ciddi savunan insanlarla da tartışmaya girmeyin, gerçekten değmez. sinirlendiğinizle kalırsınız. zira bilim dedikleri şey bile henüz yeni kurtulmaya başladı erkek egemenliğinden. bilim adamı yerine bilim insanı denmeye ne zaman başlandı bir düşünün, bilimi alet etmeleri o kadar da zor değil yani, kendileri gibi düşünen bir sürü bilim insanı var bu dünyada maalesef.

  21 mayıs 18:28