16 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

rizelilerin genelde hep sarışın mavi gözlü olması?

kendi tanıdığım rizelilere bakarak bir genelleme yapacak olursam eğer tanıdıklarımın birçoğu(hoşlandığım çocuk da dahil dhsjsj) tipik türk tipine uymuyor pek. genelde büyük çoğunluğu sarışın, kumral, beyaz tenli ve renkli gözlü(ve gerçekten de büyük burunlu:)). elbet hepsi bu tipte değildir ama benim çevremdekiler hep böyle olunca merak ettim. kendilerine göçmenlik var mı diye sorduğumdaysa olmadığını söylüyorlar. sizce sebebi nedir?

1. Doğu karadeniz civarında kumanlar adlı türk boyu yaşıyormuş bunlar uzun boylu sarışın ve diğer türk boylarına göre daha yakışıklıymış kpss çalışırken tarih hocaları anlatmıştı .

9 ağustos 16:18

2. Rum kökenli olabilirler. Trabzon’da da sarışın mavi gözlü çoktur. Yurtta Trabzonlu bi arkadaşım Rum kökenli olduklarını ama bunun aile içinde bile çok konuşulmadığını söylemişti. Ne kadar doğrudur bilemem. Ama bana mantıklı gelmişti. Karadeniz milliyetçiliğini bilirsiniz. Ben de Karadenizliyim bu arada kötü bişey söylediğim sanılmasın.

9 ağustos 16:25

3. Yok öyle birşey

9 ağustos 16:25


4. (yazar: Negerekvarya) aa demek oradanmış. Çok teşekkür ediyorum. 

1. Anonim ben genelde ankara’da yaşayanlarıyla muhattap oldum. Tabi oranın iklimi yüzünden de böyle bir şansları vardır. 

9 ağustos 16:25

5. Ben bu Rum olayını anlamıyorum. Yunanlar kavruk esmer tipler çoğunlukla aynı bizim gibi. Aralarında sarışın beyaz ten varsa da az var bizdeki gibi.Bilemiyorum yani.

9 ağustos 16:31

6. rumlar genelde esmer tenli oluyor saçlar koyu renk ama içlerinde sarışın renkli gözlüler de var. yani tipik bir tipleri yok aynı türkler gibi.

9 ağustos 16:38

7. Benim yakın bir arkadaşım var. Kankamın sevgilisi olur kendisi. O da açık buğday tenli sarışın yeşil gözlü. Burnu etli ama şekli güzel. O bölge öyle galiba 😂😂😂

9 ağustos 17:37


8. rusya'nin karadenize inip buradaki birçok kıza,kadına tecavüz etmesiyle bir gen aktarması oldugundan dolayı.

9 ağustos 20:31

9. Babam Trabzonlu kızıl saçlı yeşil gözlü, tüm ailesi de genelde sarışın, mavi yeşil gözlü. Annem de trabzonlu onlar da babamların taraf kadar olmasa da var. Sebebini bilmiyorum ama yaygın açık ten renkli göz burda.

9 ağustos 22:21

10. Genelde öyle ama eşimin anne tarafı rizeli, 1kişi bile yok o özelliklerde sfffgvcm

9 ağustos 23:16