sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  16 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  sürekli eşyalarımı kullanmak isteyen iş arkadaşım?

  kızlar merhaba. iş arkadaşım sürekli eşyalarımı kullanmak istiyor. makyaj malzemelerimi, kremlerimi. hergün soruyor makyaj malzemelerin yanında mı diye. makyaj yaparken görmesin hemen istiyor. yüzüme nemlendirici sürüyorum hemen kalkıp geliyor o ne bakayım diye. kendisinin bakımla, makyajla pek alakası yok. ama lafta diyor ki sen benim böyle göründüğüme bakma benim bir sürü makyaj malzemem var aslında. bende diyorum içimden e o zaman keşke onları kullansan. ben hiç sevmiyorum kendime ait şeylerin yakın olmadığım insanlar tarafından kullanılmasını. kendim de kullanmam. hayır diyemiyorum bu huyumdan nefret ediyorum. fırçalarıma kadar kullanıyo. ki başak burcu olduğumu bazı konularda takıntılı olduğumu konuşmuştuk. ben insanlara nasıl hayır diyebilirim kırmadan sert olmadan eşyalarımın kullanılmasından hoşlanmadığımı nasıl söyleyebilirim? artık bir şey çıkarmaya korkuyorum gizli yapmaya çalışıyorum. 

  1. Makyaj malzemelerim alerji yaptı, bence kullanmasan iyi olur diyebilirsiniz. Örneğin gözümde kirpik dibi iltihaplanması var şu an, sana da bulaşmasın diyebilirsiniz.

  16 ocak 09:35

  2. Makyaj yaptığımı gördüğünde ya da farkettiğinde o zaman sen neden yapıyosun der kesin :/

  16 ocak 09:44

  3. Makyajınızı yapıp gidin ise? Orda sadece ruj yenileyin? Ruj için de uçuk var bende diyin. Yada "ruju paylaşmayı sağlıklı bulmuyorum" diyin.

  16 ocak 09:50


  4. süslü bu durumlarda yapacak çok şey yok ya açık açık ben eşyalarımın benim dışımda başkası tarafından kullanılmasından rahatsız oluyorum diyeceksin kötü olacaksın ya da evet deyip göz yumacaksın. bu saatten sonra böylesine patavatsız birini kırmadan sorunu çözmek gibi bir durum olmaz bence.

  16 ocak 09:50

  5. bence açık açık söyleyin bu senin için de benim için de hijyenik değil, uçuk vs çıkabilir birbirimize bulaşabilir geçen bi yazı okudum enfeksiyonların özellikle göz gibi hassas bir organa kolayca geçebildiğini anlatıyordu diyerek destekleyebilirsiniz lol

  16 ocak 09:57

  6. Arkadasinin makyaj malzemesini kullandigi icin ciddi bir rahatsizlik geciren amerikali bi kadin vardi. Onun haberini bulup o arkadasla paylasalim 

  16 ocak 10:11

  7. Başta izin vermeyecektiniz...

  16 ocak 10:34

  8. bu insanların yüzsüzlükte master yapıp da, bizim bu tiplere karşı "aman kırmayayım" çabası içine girmemiz ne kadar acıklı yahu. ben seni çok iyi anlıyorum. ufacık birşey desen "aman ne kıymetli malın varmış" triplerine girer sürekli tavır içinde dolaşır hatta dışlamaya mobbing yapmaya götürürler. sen aman keyfimiz kaçmasın diye katlanıyorsun.

  benim de işyerinde aynı böyle bir tip vardı. başlarda arada bir birşey istiyordu, insanlık hali diyordum. ama abarttıkca abarttı. herşeye elini sokmaya başladı. makyaj çantamı işyerinde dolabımda bırakıyordum ben o dönem. bir gün geldim işyerine, açtım dolabı makyaj yapıcam. çanta yok! herkese soruyorum yok. biri dedi ki "filiz dün çıkarken götürdü senin çantanı" yemin ediyorum gözüm döndü. kız çantamı komple alıp götürmüş! geldi işyerine gayet pişkin pişkin. "dün acelem vardı ben de yanıma aldım ne var bunda?" kız artık kendi malı gibi gördüğü için benim kızmama şaşırdı yemin ediyorum.

  peki ne oldu dersin? yüzü kızardı mı? asla. dedim bir daha makyaj malzemelerimi açmanı istemiyorum. iyi yaa dedi. biz aman kırılır aramız bozulur diyoruz. ama zaten bunu yapacak kadar arsız olan bir insan emin ol laf söylendiğinde yüzü kızarmıyor.

  sen yine de anladığım kadarıyla canını sıkmak istemiyorsan "haftasonu yanağım çok kaşındı alerji gibi, doktora gittim. cildimde bakteriyel bir enfeksiyon başlangıcı var dedi. jel verdi geceleri ve gündüzleri için. "gibi birşey söyle. niye makyaj yapıyorsun derse "jeli sürdükten 1 saat sonra yapabilirsin temiz olmak kaydıyla" dedi dersin.

  ya da bir eczaneye git aynı burda yazdığın şeyleri söyle. "bana bir cilt hastalığı adı ve krem adı söyleyin" de. mutlaka sana yardımcı olurlar ciltten bulaşan bir hastallık adı ve kreminin adını verirler.

  16 ocak 11:10

  9. Yanınızda götürmeyin eşyalarınızı cidden çok sağlıksız bi durum,evde yapın ya da yanınızda olsa bile vermeyin. Artık evde yapamıyorsanız serviste falan yapın veya günlük 10 dakika daha erken kalksanız yeter evde yapmak için. Ay sinir oldum

  16 ocak 11:57

  10. Yanıtlarınız için teşekkür ederim kızlar. İşe makyaj yapıp gitmemi söyleyen anonim, bazı günler yapıp gidiyorum ama tazelemem gerekebiliyor ya da çıkışta bir planım olduğunda iş çıkış saatine yakın yapıyorum. Duruma göre değişiklik gösterebiliyor. Zaten dediğim gibi krem sürerken bile yapıyor bu davranışı sadece makyaj malzemeleri de değil. Genel olarak başkalarının eşyalarını kullanmayı seviyor sanırım anlayamıyorum. Bir keresinde de çantamı ve beremi beğenip sormadan takmıştı denemişti falan böyle şeyleri sevmediğim için ben asla yapmadığım için o hareketine de anlam verememiştim. Küçük bi ofis ve yüz yüzeyiz sürekli. Bu yüzden kırmak, sinirlendirmek istemiyorum ama bu seferde ben sinirleniyorum. Yalan söylemeyi de öğrenmem gerekiyor sanırım artık ancak bu şekilde çözebilirim :(

  @sosyetekizisuzan sizin yaşadığınız çok daha sinir bozucu bir durum tepkinizde de sonuna kadar haklısınız. Sanırım insanlara çok yüz veriyoruz. Hayır demeyi öğrenmezsem ben de böyle bi şey yaşarım yakındır.

  16 ocak 11:57