yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  sürekli laf sokan kayınvalide?

  selam süslüler, nişanlımın annesi sürekli laf sokuyor. önceden bana yapıyordu şimdi bana laf sokmayı bıraktı, anneme yöneldi kendisi. sürekli maddiyatla ilgili birşeyler söylüyor. evimizi şöyle zorluklarla aldık biz, siz para biriktirmemişsiniz bir mal sahibi olamamışsınız alt metinleri cümleler kuruyor. şu an bunları yaşıyorsak evlendikten sonra beni ezmeye daha çok devam edecek. bunları nişanlımın yanında yapmadığı için olanlardan haberi yok. annem nişanlımla konuşmayı düşünüyor, bense kendim konuşmalıyım diyorum ama eğer ben konuşursam çocuk kendini tutamayıp annesinin üzerine çok gelebilir. öyle olsun da istemiyorum. çıkmazın içindeyim gerçekten. bazen nişanlıma sırf bu yüzden soğuk davranıyorum içimden konuşmak bile gelmiyor. lütfen bana akıl verin..

  1. Burda olay sadece nişanlınızda bitiyo. Bırakın gereken tepkiyi versin hadsiz kadına. Böyle manyaklardan illallah geldi ya. Ben annem için canımı veririm öyle severim ama ilerde nişanlıma durduk yere bir laf etse hemen cevabını veririm. Allah aşkına kendinizi ezdirmeyin şu örümcek beyinlilere

  19 mart 15:00

  2. Bence bunlara anladığı dilden konuşmak lazım, bir dahaki sefere ses kaydı alın nişanlınıza dinletin. Tekrarlanması ve özür dilememesi halinde nişanı atın. Siz yine iyi sabretmişsiniz valla anneme laf sokacak kaynananın ağzına s. Çarım...

  19 mart 15:13

  3. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

  Nişanlım beni annesinin patavatsız ve cahil bir kadın olduğu konusunda aynı kelimeleri kullanarak uyarmıştı. Ama ben bu kadar çirkinleşebileceğini tahmin etmiyordum. Annemin konuşması değil de benim konuşmam sizce de daha iyi olacak değil mi?

  19 mart 15:21

  4. kesinlikle annenizi bu işe sokmayın bence de. siz üslubunuzdan taviz vermeden, o şahsın seviyesine düşmeden, bu tür davranışlarda bulunmasının yanlış olduğunu, sizi ve annenizi kırdığını belirtip, bir daha olmamasını , aksi halde, bir araya gelmek istemeyeceğinizi, sizi ve ailenizi sevmesinin gerekli olmadığını; fakat saygı duymasının şart olduğunu dile getirin. ama bunu nişanlınızla da paylaşın, hatta kayınvalidenizle konuşurken gerekirse ses kaydı yapın ki, yarın bir gün oğluna farklı aksettirmesin. manipüle etmek, duygu sömürüsü yapmak, bire bin katarak anlatmak gibi. çünkü bu tarz bir insan pekala , aranızı bozmak ve/veya kendini haklı çıkarmak için böyle basit hareketlere de girişebilir gibi geldi bana.

  19 mart 15:29

  5. Kendisi konuşma ile düzelebilecek bir karaktere sahip değil maalesef. Belki direkt olarak onunla konuşursam daha çok ters gidip ara bozmaya bile çalışabilir..

  19 mart 15:36

  6. o halde tüm bu sıkıntılarınızı, annenize yapılan saygısızlığı da ekleyerek dosdoğru bir şekilde , tüm samimiyetinizle nişanlınıza anlatmanızı tavsiye ederim. gerekli regülasyonları o sağlasın, ne de olsa annesi, dilinden anlar. durdurmasını, set koymasını bilir. ha, "o böyle bir insan. bu saatten sonra düzeltemem, çekmek zorundayız " minvalinde konuşursa da , karar size kalıyor... ben olsam mutlaka bu şekilde sürdüremeyeceğimi söylerdim nişanlıma ama, tabii ki durumunuzu ve şartlarınızı bilemiyorum.

  19 mart 15:42

  7. 4 yıllık evlilik deneyimim bana şunu öğretti. kayınvalide ile konuşulmaz. kayınvalideler sadece oğullarını dinler. siz hiç karışmayın, eşinize söyleyin eşiniz uyarsın uygun bir dille annesini kırmadan. sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok. hele kendi annenizi hiç bulaştırmayın baya saçma olur.

  19 mart 17:21

  8. yol yakınken dönün diyecektim ama nişanlınızın anneniz hakkındaki uyarısıyla ilgili cevabınızı gördüm. eğer ileride nişanlınızın 180 derece dönmeyeceğinizden eminseniz devam edin ve bırakın kayınvalideniz kendi kendine konuşsun. polemiğe girerseniz sinirleriniz bozulabilir çünkü. olanları nişanlınıza anlatabilirsiniz fazla yorum katmadan, bakalım tepkisi ne olacak.

  19 mart 17:28

  9. Geçende böyle bir soru vardı orada da nişanlı /eş (hatırlamıyorum tam) annem şöyle vs diyip kendince sizi uyarıp aradan çekiliyordu. Ben bunu kabul edemiyorum ve anlamıyorum, anne senin annen, sen endiselenip karşı tarafa ayıp etmemesinin peşinde koşacaksın, eşin vs değil!

  19 mart 17:38