sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
72 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

süslü sözlüğün son zamanlardaki ortamından memnun musunuz?

süslüler merhaba, son zamanlarda burasi ciddi ciddi sinirlerimi bozan bir platform haline geldi. (2. nesil yazarım) her zaman kafa dagitmak, bir konuda fikir edinmek ya da ürünlerle ilgili vs yorumlarimi paylasmak icin buraya giriyordum. son zamanlarde gerek sürekli troll sorular sorulması, ciddiye alarak mantikli yazdigimiz cevaplarla ya da postlarla dalga geçilmesi her yazdığımızın linçle sonuçlanması çok canımı sıkıyor.  bu şekilde düşünen tek kişi ben miyim? 

1. merhaba. ben 5. nesilim, ama yazarlığım öncesinde de sık sık takip ettiğim bir siteydi süslüsözük. sizin dediklerinize daha önceki halini de az çok gözlemlediğim için katılıyorum. umarım bu haklı serzenişiniz yankı bulur.

9 ekim 13:59

2. Kesinlikle katılıyorum.Anonim olarak soru sorup cevap verebildiğimiz bir yerde zaten kadınlar olarak sürekli toplum tarafından kontrol ediliyoruz en azından burada küçük bireysel duygusal basit sorularımıza cevap bulabilsek birlikte.

9 ekim 14:05

3. Süslü sözlüğe gelene kadar hayatımda memnun olmadığım daha çok şey var.

9 ekim 14:12


4. doğrudur. abuk subuk insanlar doluştu.

9 ekim 14:20

5. Özellikle bazılarının gayet normal soru ve cevaplara bile atarlı hakaretli cevaplar vermeleri. Ne alaka yani bunu nerden çıkardı acaba diye düşünüyorum bi an durup. Bazı hesapların sadece trolleme amaçlı açıldığını düşünüyorum.

9 ekim 14:30

6. katılıyorum. seçkin ve düzgün bir yerdi ancak şaşkın, yol yordam bilmez, kendini dağıtmış kızcağızların çoğunlukta olduğu bir yere dönüştü. ahlaksızlığın da bu kadar yaygınlaşmış olduğunu görmek üzücü. bu arada ahlakı dinle bağdaştıran biri değilim. buradaki kişiler yaşlarına, imkânlarına (sosyal arka plan, aile, eğitim, iş durumu, maddi durum vb.) uygun davranışlar sergilemiyorlar. sorularda da tanımadığı insana birdenbire çok yakışıksız üslup takınan çokça insan var.

9 ekim 14:31

7. Soru cevap kısmında o kadar saçma sorular görüyorum ki sayfalarca küfür etmek istiyorum. 

Okuduğum bölümden memnun değilim bölüm tavsiyesi arıyorum diyor.  Ben senin ne okuduğunu bilmiyorum de ki ben işletme okuyorum memnun değilim bölüm tavsiyesi istiyorum işletme okuyorum yazmak zor mu tcni mi istedik !!!!!!!!!! Ayrıca sen kimsin ben senin ilgi alanlarını nerden bileyim de ki psikolojiye ya da bilgisayara yatkınım öneride bulunayım. 

Hayır her şeyi heçtim sen bu beyinle nasıl üniversite okuyorsun.

Of süslüm offf, sözlük beni küfürbaz yaptı. 

9 ekim 14:58


8. Ciddi bir soru sorup random gülenler ya da ":d" yazanları görünce gülüyorum inş sorunun çözülmez daha ciddiyetine varamamış diyorum. 

9 ekim 15:09

9. 6. neslim ancak üye olsaydım 4. nesilde vs. olurdum herhalde. ya garip bir ortam. insanın gerçekten sinirlerini bozuyor, küçümseyen mi dersiniz, sidik yarıştıran mı dersiniz, cahillik mi dersiniz bilmiyorum. artık cahilliğe çok takılmıyorum önceden ona da çok kızardım ama alıştım sevgilimle öpüştük hamile miyim soruları vs artık beni sinirlendirmiyor ama şu para pul yarıştıran senin bölümün xd xd mantığı tayfa, maaş soran onu bunu alamazsınız diyen off çok gıcık insan var. :D

bir de herkes çok elit görünmeye çalışıyor, kasıntı kasıntı herkes.

dün birisi ingilizce bilmeyen var mı hala asıl bu cringe gibi bir şey yazmış ya bu kendini bi b*k sanmalar beni öldürüyor. en nefret ettiğim budur.

9 ekim 16:01

10. bir de ağrıma giden şeyler oluyor, burada duygusallık aile bağları eziklik olarak görülüyor, 2 aylık sevgilisi mesajına cevap vermedi diye ölüp biten tayfaya ben de aşırı sinir oluyorum ama aile konularında herkes çok sert ben hiçbir platformada böylesini görmedim.

ağrıma gidenlerden birisi de aile sorularında yapmak zorunda değil, sevmek zorunda değil cevapları, unutmadığım bir soru var içime dert oldu, bir yazar annesinin vefat ettiğini, babasının çalışmada gözü olmadığını kendisinin de 20 idi galiba o yaşlarda olduğunu hem evi toparlayıp hem okula gidip hem de çalıştığından bahsetti, 3 yaşında da küçük kardeşi varmış ona bakıyormuş, abisi ise sevgilisine pahalı hediyeler alıyormuş bu konuda kızdığını vs. gibi bir soru sordu o detayı hatırlamıyorum, altına abiniz size bakmak zorunda değil, sevgilisinin suçu yok pahalı hediyeler isteyebilir vs. diye kızın üstüne gittiler. o kadar ağrıma gitti ki ya 3 yaşında annesiz kalmış bir çocuğa da mı abisi bakmak zorunda değil o kadar mı tekniksiniz hiç mi vicdanınız kalbiniz yok, bu arada bu yorumlar gırla ve yüze varan beğenileri vardı, aslında o gün buz gibi soğudum sözlükten de yine de işsiz güçsüz boş bi insan olduğum için takılıyorum.

geçen de vardı, hadi bu basit yine abisi nişanlısının ailesi ayda yılda bir eve geldiğinde evden gidiyormuş vs. doluşmuş yine zorunda değil, sevmek zorunda değilciler ya hiç mi ailenizin gönlünü yapmak için bir şeylere katlanmadınız çok mu zor kardeşinizi sevindirmek annenizi babanızı böyle yoktan sebepler için üzmek normal mi?

bu sözlükte trolldü şuydu buydu ayrı meseleler de bunları unutmuyorum ve o kadar var ki burada bu tarz şeyleri söyleyen diyorum herkes mi okudukça teknik düşünmeye başladı sevgi, saygı, alttan alma, sevilen için katlanma kalmadı mı diye üzülüyorum.

yaşlı insan gibi konuştum ama sözlük hakkında böyle düşünüyorum, hamilelik soruları, ilişki soruları, troller batmıyor yani bunları görünce.

9 ekim 16:11