sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
14 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

süslüler hiç hastalıklı bir ilişkiyi terk edilene kadar sürdürdünüz mü? ya da tam tersi nasıl kurtuldunuz ve sonrasında ne hissettiniz?

1. Hastalıklı derken süslü

14 nisan 19:00

2. Benim yıllara yayılan hastalıklı bit ilişkim oldu ayrılsam da bi süre daha iletişimi tamamen kesemedim. Şu an temelli kurtulmuş güzel bir ilişkiye başlamış vaziyetteyim. Ama kendime o dönem için çok kızgınım. Çok büyük pişmanlıklarım var ve kendimi affedemiyorum bu yüzden. Benzer şeyler yaşayanlar var mı?

14 nisan 19:01

3. Süslü eski sevgilim çok kötü bir insandı. Kendisi beni bazı şeylere zorladı ve üstümde çok büyük baskı kurdu. Senelerce kurban gibi devam ettim. Ayrılmaya çalıştığımda intihar edeceğinden bensiz yapamayacağından bahsediyordu. Yaşça da büyüktü. İlişki başlangıcında ben de çok toydum ve o zamanlar bu kadar net göremiyordum bu tür şeyleri. Şimdiyse kendime çok kızgınım o zamanlar için.

14 nisan 19:03


4. ben değil ama arkdaşımın çok saçma bir evliliği olmuştu, ailesi, arkadaşları tüm evren olmaz demesine rağmen gidip evlendi. sonra iki çocukla boşandı falan. neyse o arkadaşımın annesinin şöyle bir lafı vardı " bu yaptığını kötü bir iş ortaklığı gibi düşün, tüm birikimini kaybettin ama sağlıklısın ve hayattasın hepsini baştan inşa edebilirsin" bilmiyorum bana çok bilgece gelmişti. geçmişe üzülmenin bir anlamı yok süslü, zaman makinası icat edilmedikçe düzeltemeyeceğimiz şeyler ve herkesin hayatında var bu tür pişmanlıkları illa ilişki olmasına gerek yok. bak ne güzel hayatını kurmuşsun, ona odaklan.

14 nisan 19:09

5. Yaşadım bende artık sevgiyi geçen bir durumdu hayatımın o döneminde öyle büyük bir değişimi kaldıramayacağımı düşünüyordum. Son geldiğimiz nokta şuydu 150 kez aramışımdır sonra telefonu açar -alo neredesin ya yüz kere aradım 

-ha ben tatile çıktım arkadaşlarımla izmirdeyiz. Yani adam baya tatile gidiyordu bakkala gittim gibi söylüyordu. En son bıraktı beni 1 ay kendime gelemedim sonra toparladım şuan 8 yıl geçti üzerinden ama yemin ederim şimdiki aklımın bir parçası olsaydı kıçına  tekmeyi basardım. O yüzden şuan sakın kendinizi bu duruma sokmayın diyebiliyorum.

14 nisan 19:19

6. zaten bu iliskileri hastalikli yapan zaten bu suslu. yanlisini gorunce birakabilsen, hastalikli iliskin olmayacak :(

14 nisan 19:40

7. Oldu hem de ne hastalık 2,5 sene süründüm. Psikiyariste gittim tavsiyeler aldım ilaç kullandım yok ayrılamadım sanki bi iple bağladılar beni ona. ayrılalım demeye dilim varmadı, o ayrıldı şimdi olmaz lütfen sonra gibi şeyler söyleyerek kendimi hiçe saydım. Sonra başka şehre taşındım, biraz kolaylaştı, kendimi yalnızmışım gibi hissetmeye çabaladım etrafıma baktım başka erkeklere baktım ilgilenmeye çalıştım dünyada bir sürü erkek var neden bunun kahrını çekeyim dedim. Öyle öyle düşüne düşüne başkalarıyla kıyaslaya kıyaslaya kendimi ikna ettim ayrıldım

14 nisan 19:45

8. Az önce sonlandırdım üzerimden büyük bir yük kalktı diyebilirim. Zor zamanımda yanımda olmasını başıma kakan, onu kullandığımı düşünen kompleksli bir tipti. Daha önceleri terk etme girişimlerim başarısızlıkla sonuçlanmış olup bugün noktayı koydum nihayet. Eski sevgilisi tarafından aldatılmış, atlatamamış henüz unutamamış bir de benimle ilişkiye başlama çabalarındaydı. Allah’tan gözlem yeteneğim iyi de başında fark ettim bazı şeyleri. Şimdiden arındım. 

14 nisan 19:50

9. artık kangren olmuş ilişkiyi kesip attım. yaklaşık 1.5-2 yıl beraberdik, artık dayanılmazdı ve taviz vermekten kişiliğim yok olmuştu. kendime saygım kalmamıştı, özgüvenim yerlerdeydi. söküp attıktan sonra kendimi çok iyi hissettim sanki tekrar nefes almaya başlamış gibiydim. bence yapmayın, kendinize yazık etmeyin. eninde sonunda bitecek ziyan ilişkiler için vaktinizi harcamayın, sonu daha kötü oluyor. 

14 nisan 19:50

10. Benim de bitirince ilk hissim üzerimden büyük bir yük kalktığı olmuştu. Çok rahatlamistim ve yeniden gülmeye başlamıştım. Terk edildim aslında ben bitiremedigim için onun bitirmesini bekledim. Sonra üzüldüğün dönemler de oluyor ama o ilk rahatlık hissi aslında çok doğru birşey yaptığını anlatıyor insana.

14 nisan 19:58