6 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

süslüler merhaba.bugün bir arkadaşımdan sınav zamanı mediwake adlı bi ilaçla uykusuz kaldığını öğrendim.akşam doktoruma yazdırmaya gittim?

fakat bunun tanısı aşırı uyku hali.sonradan bu durumun ileride karşıma çıkabilecegini düşünüp reçeteyi iptal ettirdim,yine de bir şey olur mu?

1. Hangi bolume gittiniz acaba tam olarak asiri uyku halinden cikamiyorum hicbir zaman?

7 kasım 17:19

2. Nöroloji 

7 kasım 17:19

3. sonradan karşınıza çıkabileceğinden kastınız nedir? sağlık raporunda falan mı? heyet raporları çıkıyor sağlık raporunda. heyet raporu almış olmanız gerek yani bu durumdan kaynaklı olarak. reçeteleri listelemiyorlar karşınıza çıkacak herhangi bir durumda.

7 kasım 17:27


4. Gençler öncelikle doktorum. Çok önemli bir sınava hazırlanıyorum ve motivasyonum yerlerde. Şuan için motivasyon arttıran, zeka açan bir ilaç yok. Bu dediğiniz ilacın tamamen sağlıklı kişilerde hiçbir etkisi olmayabiliyor. Ya da etkisi olur ama bunun sürekliliğinin bir garantisi yok. Sınav gününde etkisine tolerans geliştirebilirsiniz ve hiç olmadığı kadar çok uykunuz gelebilir. Dolayısıyla sınav amaçlı kullanılması riskli. 

Bunların yerine tahlil yaptırıp b12, d vitamini baktırıp eksikleri yerine koymak ve yanında omega3 takviyesi almak daha mantıklı.

Kolay gelsin.

7 kasım 17:28

5. Çok teşekkür ediyorum,dikkate alacağım.Özellikle kan verip tahlil yaptırmayı.

7 kasım 17:33

6. O dediğin ilacın düzenli kullanılması gerekiyor süslüm. Üniversite sınavına hazırlanırken kullanmıştım ben. Öyle günlük 3 5 saat uykuyla ayakta tutan bir ilaç değildi benim için. 7 8 saatlik uykudan sonra gün içinde uykum gelmeden ders çalışıyordum. Sınavdan sonra da hemen bırakamadım, yavaş yavaş bıraktım. Her bünyede her ilaç farklı etki gösterir ama. Benim tüm tahlil değerlerim normaldi mesela. Psikiyatrist yazmıştı bana ilacı. Ve bildiğim kadarıyla her doktor yazamıyor zaten bu ilacı. Nörolog, psikiyatrist, göğüs hastalıkları doktoru yazabiliyor diye biliyorum.

8 kasım 13:37