yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  süslüler sevgilisiyle/eşiyle çok uyumsuz olup bunu aşabilen var mı?

  sevgilimle giyim, müzik zevkimiz hiç benzemiyor. mizah anlayışımız uymuyor. benim titizliğimi, evde koyduğum kuralları "sıkıcı" buluyor. her gün yemek yapmamı sevmiyor. hiçbir şeyi umursamayan kuralsız bir kadın olmamı istiyor buna rağmen henüz ailesiyle tanışmak istemediğim ve evlenmeyi düşünmediğim için günlerdir trip atıyor. bir gün "doğurduktan sonra aseksüel olacak kadın tipi var sende" dedi, sonra şaka yaptığını söyleyip özür diledi. bu olaydan sonra ben ona olan öfkemi kontrol edememeye başladım. ben de onun dağınıklığından ve banyoya zorla girmesinden şikayetçiyim. gün içinde gezip tozup sabah zaten duş aldım bahanesiyle öylece yatağa girmesi benim midemi bulandırıyor. sarılmasına bile sinir oluyorum. sürekli uyanamayıp işe geç gidiyor. her şeyi erteliyor. kirli kıyafetlerini temizlerin içine attığı için hiçbir şeyi tertemiz kokmuyor. yemek yerken on parmağıyla yemesi iştahımı kaçırıyor. bunlardan bahsettiğimde küsüyor, abarttığımı söylüyor. kalbini kırıyormuşum. ne zaman tartışsak aramızdaki uyumsuzluğu kabul etmiyor. kusur olarak yüzüme vurduğu hiçbir şeyin bir öneminin olmadığını benim gereksiz alınganlık yaptığımı söylüyor, her şeyden şikayetçi olan ben oluyorum. bahsettiğim şeyler dışında sevgi dolu ve saygılı olması, toplumsal olaylara karşı duyarlılığı, duygusal olması ve sevdiğini iliklerime kadar hissettirmesi bu ilişkiyi bitirememe sebebim. ben de onu çok seviyorum. sizce bu uyumsuzluklar zamanla aşılır mı?

  1. O adam asla değişmez. Ya siz de onun gibi biraz pis olacaksınız ki onun huyları size daha çekilebilir gelecek ya da bırakın gitsin. Çok zor çünkü.

  25 nisan 13:45

  2. Bence bunlar aşılmaz, evlendikten sonra daha da artar hatta. Yol yakınken ayrılırım ben olsam 

  25 nisan 13:47

  3. Eşimle ben tam zıt iki karakteriz. Eşim evdeyken asla durmadan iş yapan, inanılmaz titiz biri, bense tam tersi. Bir şekilde orta yolu buluyoruz sanırım daha hiç kavga gürültümüz olmadı. Eşim de kendi kendine söyleniyor arada, ben de her gün yemek yapmayı sevmiyorum ne yapayım..

  25 nisan 14:15

  4. süslücüm ben diğer süslülerle aynı görüşte değilim, bana değişmeyecek gibi gelmedi aslında. biraz kibar yemek yemeyi ve temiz olmayı güzel dille öğretebilirsiniz gibi geldi. zaten sizden gördükçe utanıp kendisi bunu yapacaktır diye düşünüyorum. bunun haricinde mizah ve müzik için yapacak bir şey yok benim sevgilim de kokuşmuş pop şarkıları dinliyor maalesef her zaman sinir olsam da yapacak bir şey yok ndkfkfkfk bol şans :)

  25 nisan 16:12

  5. ne zamandır birliktesiniz?

  yaşlar kaç?

  hep böyle miydi?

  bunları cevaplarsanız yorum yapacağım.

  25 nisan 17:13

  6. süslü seni çok iyi anlıyorum şu an. benim erkek arkadaşım da çok sevgi dolu dürüst sadık, aşırı ilgili o yüzden ayrılmak istemiyorum ama biraz bakımsız. henüz birlikte yaşamıyoruz o yüzden tam olarak nasıl olduğunu bilmiyorum ama rahatsız olduğum şeyleri bikaç kez dile getirip onu yapmaya teşvik ettiğimde de direnmedi. mesela yemek yiyişi çok rahatsız ediyodu beni bikaç kez çektim konuştum, şu an ekstra dikkat ediyor. ya da yüzüne peeling yapması için peeling aldım, öğrettim nasıl yapılacağını. hatta kaşını bile aldım acösçcçsşlxdş. çok baskı yaparak değil de az az alıştırarak gidiyorum ben ama sizin erkek arkadaşınız fazla vurdumduymaz gibi geldi. yani sizi o kadar çok seviyorsa sizin için fedakarlık yapmak zor gelmemeli

  25 nisan 17:51

  7. Süslüler hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için. Sevgilimi çok seviyorum ve birlikte büyüdük sayılır. O yüzden hemen bitirmek zor geliyor. 5 senedir ilişkimiz var birlikte yaşamaya başlayalı 6 ay oluyor. Birlikte yaşamadan önce uyumsuzluğumuz beni bu kadar rahatsız etmiyordu. Çok sık tartışsak da bir şekilde 5 seneyi tamamladık. Bu kadar uyuşuk ve pasaklı olduğunu yeni fark ediyorum. Önceden sadece yemek yeme şekline sinir olurdum, çok sık görüşemiyorduk zaten. Bu durum belki düzelir diye umudum var ama ne olur hiç bilmiyorum. Bir süslü ben peeling alıyorum öğretiyorum demiş aynı şeyleri ben de yapıyorum. Sevgilim o kadar uyuşuk ki akşam işten dönünce oturduğu yerden kalkmıyor orada uyuyakalıyor. Ben uyandırıp zorla dişini fırçalatıp üstünü değiştiriyorum. İnsan yatmadan önce dişini fırçalayıp duş almaz mı? Pijamalarını giymez mi? Ben ailemden böyle öğrendim. Ben mi abartıyorum bilmiyorum. Bir gece arkadaşımda kaldım ertesi gün eve geldiğimde üzerindeki kotla çorapla yataktan çıktı, çarşafları söve söve yıkadım. Bazen de enerji patlaması yaşıyor. Benim teyzem vefat etmişti ağlamaktan yüzüm davul gibi şişti ertesi gün sevgilimin sevişme isteğini reddedince de sürekli mutsuz olmakla suçladı. Ben anlayamıyorum bu çocuğu. Ben 25 yaşındayım o 27 yaşında bu arada.

  25 nisan 21:00

  8. Her şeyi anlarım da ailenizden biri vefat etmişken sizin sevişmenizi nasıl bekler? Bence tam bir bencil, yani acınızı paylaşmadığı gibi kendi zevkinin peşine düşmüş. Bilemedim allah kolaylık versin, ilişkinize emek vermissiniz yıllarınız geçmiş ama doğru insanla zaman geçirmedikten sonra giden yıllara yazık oluyor anca.

  25 nisan 21:10