13 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

süslüler sizin de lazerden sonra teriniz kötü kokmaya başladı mı?

yaklaşık 3-4 sene önce sadece koltukaltı için lazere gittiğimde orada çalışan bayan bu konuda beni uyarmıştı ve doğru da çıktı. şimdi de lumea ile tekrar başladım, onda da aynı sorun tekrardan hortladı. her gün duş almama rağmen her terlediğimde inanılmaz bir koku oluşuyor ve rahatsız oluyorum

1. Bu problemi çok duyuyorum, henüz lazere gitmedim ama gidince koku olayı yüzünden koltukaltına yaptırmayacağım sanırım. ter, koku problemi olmayan biriyim lazer sonrası koku probleminin de inatçı olduğuny söylüyorlar.

8 kasım 15:44

2. Ben lazer yaptıralı çok zaman oldu, 5-6 yıl kadar. Böyle birşey yaşamadım hiç. Terleme ya da ter kokusunda değişiklik yaşamadım. Diot lazer yaptırmıştım.

8 kasım 15:51

3. evet ciddi anlamda koku oluştu bende, koku hassasiyetim var, sabah akşam duş almama rağmen o yüzden gün içerisinde roll-on tazeleme ihtiyacı duyuyorum. 

8 kasım 15:52


4. öyle bir şey fark etmedim.

8 kasım 15:55

5. bu koku nasıl bir şey oluyor kızlar, bildiğimiz ter kokusu gibi mi yoksa başka bir kokuya mı dönüşüyor?

8 kasım 16:35

6. diot yaptırdım kol altında benimde başıma geldi, aşırı terleme ve koku sorunu kıllar zaten bunları tutan oluşumlar olduğu için diye düşünmüştüm, 1 senede normal döndü. sanırım vucut buna alıştı ve dengesini buldu

8 kasım 17:06

7. 4 seans alex lazer yaptırdım ben de. Herhangi bir koku oluşmadı.

8 kasım 17:36


8. ben de alexandrite lazer yaptırmıştım geçmişte ve hiç böyle bir sorun yaşamadım. niye olduğu konusunda ancak bir teori kurabilirim: 1. cilt tüylerden kökünden arındığı zaman pürüzsüzleşen koltukaltındaki sürtünme payı artıyor. bu nedenle de daha çok koku oluşuyor. 2. belki de lazer yanlış teknikle yapılıyor ve olması gerekenden derine iniliyor. (bir ihtimal ter bezleri de zarar görüyor olabilir, çünkü sonuçta cildin altını (kıl köklerini) yakarak yok etmeye dayalı bir işlem bu. güneş yanığı duygusu da o sebeple oluyor.) teriniz, artık onu tutacak kıl kökü namına da hiçbir şey kalmadığı için gözeneklerinizden dışarıya doğru son hız boşalıyor. veyahut lazer yapıldığı bölgede cildin kimyasını değiştiriyor ve bu da terin kokusuna yansıyor. aslında boru bir işlem değil bu düşününce. kendi adıma yaşadığım uzun süreli hassasiyetten sonra sağlıklı olduğunu düşünmediğim için bıraktım zaten. hem de bende çok uzun süreli ve iyi sonuç vermiş olmasına rağmen.

8 kasım 20:40

9. Ben de bu yüzden yaptırmaktan vazgeçtim

8 kasım 22:05

10. evet ben hiç ter kokmazdım artık bir günde kokuyorum. her sabah duş alamayacaksam bile koltuk altımı yıkıyorum ama gene de akşama kadar kokmuş oluyorum. pişmanım biraz.

9 kasım 09:33