sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
8 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

sırbistana giden süslüler var mı ?

sırbistana gidenleriniz bir aydınlatın. fiyatlar nedir, nasıl gittiniz, nasıl buldunuz? 

1. Geçen hafta kuzenim iş için gitti. Her şey çok pahalıymış..

15 mayıs 2018 17:08

2. yeme içme ucuz ama alış veriş kozmetik, kıyafet falan burayla bir farkı yok.

belgrad iiçin geçerli bu dediklerim.

15 mayıs 2018 17:13

3. yeme içmenin çok ucuz olduğu, diğer alışveriş yapacağınız şeylerin ise ülkemizle hemen hemen aynı olduğunu belirtebilirim. taksilerde uygun. ulaşımda.

15 mayıs 2018 17:18

4. (link: https://ayaginintozuyla.wordpress.com/2018/01/27/belgrad/ ayağımın tozuyla)   buraya bakabilirsiniz.

15 mayıs 2018 17:40

5. ben bir kaç ay önce gittim. çok memnun kaldım.

five points square hotel de kaldık eşimle. otelin girişi korkunç. allahım nereye geldik dedim önce. sırp mafyası bizim böbreği alacak dedim. ama alakası yokmuş. otel 5. kattaydı ve çok güzeldi temizdi her şey iyiydi üstelik şehrin göbeğindeydi. bizim taksim meydanı neyse otel orada öyle düşünün.

öncelikle çok rahat insanlar. bir mekana gidince yemek siparişi vermeniz bile yarım saati alıyor. yemeğin gelmesi de yarım saat. baya rahatlar.

Three hats en sevdiğim restoran oldu. red bread de kahvaltı için çok iyi. eşim asla hamur işi ve tatlı sevmez ama red bread de kahvaltıda kek yiyordu.

yemekler ucuz ama mekanına göre tabi ki. salon 1905 benim hayatımda gittiğim en güzel mekanlardan biri olabilir. mutlaka tavsiye ederim.

Yemeklerin porsiyonları dev geliyor. gerçekten dev. et konusunda dana diye belirtmezseniz de domuz geliyor.

suyu hiç sevmedim. satılan şşişe suların tadını hiç beğenmedim ama mecbur içtim.

belgran kalesi güzel ama melih gökçek vari dinazor yapmışlar muhtemelen daha fazla turist çekmek için.

biz gece kulubü olarak mr stefana gittik. gene girişinde hah bu sefer oydu bizi sırp mafyası dedim. hatta kapıda ki bodyguardı görünce eşime ben gelmiyorum falan dedim ahahaha ama hiç öyle değil.

Şehir güzel sokaklarında kaybolmalık.

sushi sevene w sushi tavsiye ederim. sahibi buranın sushilerini özleyip istanbuldan gelenler var dedi de yok artık dedim. ama gerçekten özlenecek sushileri var.

otobüsler bedava. aslında değil de halk isyan etmiş basmıyor bilet. ben bir hafta kaldım bir tane bilet basan görmedim. kime sorsak bilet yok dedi. hatta ilk gün eşimle otobüste türkçe konuşamayalım falan dedim ahahahah yabancı olduğumuzu anlarlarsa ceza falan yazılır diye.

Kozmetikte bazı şeyler çok ucuz alexander cosmetics i tavsiye ederim. avm de standı var ve de bir büyük mağazası. mağaza 23 no lu otobüsün güzergahında botanik bahçesinin yukarısında kalıyor.

yoruma daha fazla yazamıcam ama sorusu olanlar mesaj atabilirler

15 mayıs 2018 18:00

6. Yemekler ucuz, porsiyonlar aşırı büyük. Kozmetik herkesin dediği gibi ülkemizle aynı hiçbir farkı yok. Şöyle söyleyebilirim bir akşam yemeğine gittim muzikli çok değişik atmosferi olan bir yerdi ispanya’da gibi hissettim kendimi. Çorba içtim kocaman bir balık ve şarap yedim sanıyorum 50 lira civarı tuttu kişi başı. Yemekler gerçekten uygun yani, bunun dışında ben gittiğimde korkunç bir soğuk vardı. Bir daha gitmek ister miyim hayır istemem, kaldığım süre boyunca ülkemi çok özledim inanılmaz ama gerçek :p

15 mayıs 2018 19:46

7. İki yıl önce Belgrad’a gittim güzel temiz bir şehir. Üç gün fazlasıyla yeter gezip görmek için. Bahsedildiği gibi yiyecek içecek Türkiye’ye göre bayağı ucuzdu. Şehrin en ünlü restoranlarında dahi iki kişi müzikli güzel bir akşam yemeği yiyip burada avm restoranı ayarında bir hesap ödüyorsunuz. Gerçi paramız pul olduğu için artık o kadar uygun olmayabilir fiyatlar. Biz Queen Astoria Hotel’de kalmıştık temiz güzel dekore edilmiş ve merkeze yürüme mesafesinde bir oteldi. Taksiler uygun fakat yine de binmeden ortalama bir fiyat almakta fayda var. Giderseniz Lorenzo&Kakalamba adlı konsept restoranı mutlaka görün çok değişik hoş bir yer. Savamala adlı bir bölge var graffitileri ile meşhur, orayı görebilirsiniz. 

Kozmetik o dönem Türkiye’den bir tık daha uygundu. Drugstore’dan bahsediyorum bu arada. Büyük boy batiste’i 5 Euro’ ya görmüştüm kocaman bir eczanede. Umarım gidersiniz güzel bir tatil olur. 

16 mayıs 2018 04:01

8. belgrad'a geçen yıl ve bu yıl olmak üzere iki kez gittim. Şehir ilk gittiğimde başta şok etkisi yarattı çünkü sanki 90'lı yıllarda biri ülkenin butonuna basmış ve ilerlememiş gibi geldi. Sonra o tarihi dokusunu falan çok sevdim. Şehirde yeme-içme çok ucuz hatta bence otellerde çok ucuz çünkü hostel fine diye bir yerde 3 kişi 5 geceliğine toplam fiyat 900 tl gibi bir şey ödedik. Casinoya mutlaka gidin rulet çok eğlenceli oluyor. birisi otobüsler ücretsiz yazmış fakat geçen sene gittiğimde şans eseri yarı sırp yarı türk biriyle karşılaştık muhabbet ettik. bilet parası ödememenin cezası olduğunu ve ordaki insanların genelde aylık akbil gibi bir şey yaptığını söylemişti. he biz bunu öğrenmeden önce zemun'a para vermeden otobüse binip gitmiştik. natonun bombaladığı binayı görmek isterseniz hala o bombalanmış haliyle duruyor. fakat fotoğraf çekmemenizi tavsiye ederim sanırım yeni savunma bakanlığı binası yanı başında ve baya asker var :D

16 mayıs 2018 14:08