5 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

saç şekillendirme rutininiz nedir hep bakımdan konuştuk şimdiye kadar ?

süslüler ben bakım değil de saçlarınızı nasıl şekillendirdiğinizi günde buna kaç dk ayırdığınızı falan merak ediyorum mesela duştan sonra mı şekillendirip ertesi güne hazırlıyosunuz kendinizi ya da saçlarınızı yaptıktan sonra kaç gün o şekilde kullanıyosunuz bu konuda zaman kazanabilmek için önerileriniz vs var mıdır 

1. Saçlarım dalgalı ama dalgası çabuk bozulan, sönen cinsten. Duşumu genellikle geceden alırım. Duş, kremleme, kurutma vs hepsi bitince topuz yapar yatarım. Böylelikle hem dalgaları biçimli oluyor hem de gün içinde dalgası kolay kolay bozulmuyor. Keyfim yerindeyse topuz yerine örüyorum arada :)

12 şubat 21:20

2. Saçlarım aşırı düz fonlu gibi. O hallerini çok seviyorum ama bazen saçıma hareket katmak istediğimde kafama bı bant takip helenik saç modeli yapıyorum. Burgu burgu saç bandından geçiriyorum güzel dalgalar oluyor. Kurutma dışında asla ısı kullanmıyorum.

12 şubat 21:24

3. 10-15 dakikam varsa ve saçlarım dipten sönükse ikiye ayırıp balık sırtı yapıyorum. Acelem varsa saçlarım temizse azıcık hacimlendirici sprey sıkıyorum.(genelde bunu kullanıyorum)

Acelem varsa saçlarım kirliyse kafamı öne atıp ellerimle biraz hacimlendirerek basit bir yarım topuz yapıyorum. (omuz hizamda hepsi toplanmıyor)

Acelem yok, saçlar da temiz o zaman saçımı ortadan ayırıp uçları hafifçe maşalıyorum sonra kafamı öne atıp spreyliyorum biraz ve yandan ayırarak kullanıyorum.

Saçlarım düz ve maşa falan tutmuyor bu yüzden geceden yapsam bile bozulur. Geceden örüp yatma olayı benim tipime gitmiyor bu yüzden saçı açtıktan sonra herhangi bir hipster tarzda bandana takıyorum.

12 şubat 21:30


4. Saclarimi yikadiktan sonra ben fonlemem hic kendi kendine kurumasini beklerim ertesi gun kurudugunda duzlestiriyorum o gun ve sonraki gun temiz bir sekilde kullaniyorum (gizlinot: Toplamda 2 gun duz kalmis oluyor) 2. Günün sonunda yaglaniyor o zaman yikiyorum. Saclarimi duzlestirmezsem cok sekilsiz sacma bir sey oluyor. Bazen dustan sonra orersem ertesi gun dalgali oluyor ama ertesi gun hemen sonuyor sonra. O gunde genelde araya masa atip kullaniyorum. Maalesef dogal halini kullanacak kadar guzel saclarim yok hep isil islem gormek zorunda kaliyor .

12 şubat 21:36

5. Teşekküler süslüler paylaştıklarınız için:)

12 şubat 21:41