4 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

saç boyasında böyle bir sey yasayan var mı kızlar acil bakabilir misiniz?

kızlar saçımı palette ile boyadık boya sürüldüğü andan itibaren derim acayip yanmaya başladı. hani kaşıntı gibi degil acı acı yandı. tarihine baktım yakın degil diye devam ettik boyamaya cünkü diplerim cok kotuydu ve yarın cok önemli bir görüsmem var 😓 neyse suan yıkadım kafam hala biraz yanıyor ve saç derimde nokta nokta kızarıklıklar var boya kalıntısı da degil sanki kendi derimdeymiş gibi 😪 çok panik yaptım böyle bir şey yaşayan var mı ne yapmalıyım? 

1. Temiz saçınıza sürdüyseniz o yanma ve kızarıklık normal. Muhtemelen bir sonraki duşunuzda saç deriniz bir miktar soyulacak korkmayın. Hemen geçer. Saç boyasını Hindistan cevizi yağıyla karıştırıp kirli saçınıza uygularsanız işlem boyunca rahat edersiniz. :)

15 nisan 23:42

2. Sağol süslücüm yıllardır saç boyatıyorum ilk kez bu kadar canım yandı biraz korktum açıkcası 😓 O kadar da temiz değildi aslında saçlarım her gün yıkarım normalde ama 2 gündür yıkamamıştım 😪

15 nisan 23:47

3. Aklıma alerji olma ihtimali geldi. Boyadan kalmamıştır sanıyorum ancak eğer imkan varsa boyayı kolunuza nokta kadar değdirip deneyin. Orası da kızarırsa alerji oldunuz demektir. Geçmiş olsun.

15 nisan 23:57


4. Malesef boya tüplerini de attım :(

16 nisan 01:15