4 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

saçlarım duştan sonra elektrikleniyor, sanırım kuru ve nemsiz?

elektriklenmeyi önlemek icin neler yapıyorsunuz hangi ürünleri kullanıyorsunuz?

1. Loreal mucizevi krem ve yağı karıştırıp sürüyorum ben ama baya kuru benim saçım

13 şubat 11:54

2. ben watsonsın arganlı cilasını kullanıyorum çok memnunum. bu ürünü banyoya girmeden bir iki saat önce saç derime masaj yaparak tüm saçıma uyguluyorum. banyoya girince de iyice arındırıyorum. banyodan çıktıktan sonra da saçlarımı kuruturken makinayı dikey bir şekilde tutuyorum kafama 90 derece gelecek şekilde. bu şekilde de elektriklenme azalıyor. bir de gece yatarken saçı toplamak da kesinlikle elektriklenmeyi azaltıyor ama saçların yağlanma sürecini hızlandırıyor, bence.

13 şubat 11:55

3. kurutma makinesi kullanmiyorum. nazikce havluyla suyunu aliyorum bi yarim saat kirk bes dk kendiliginden kurumasini bekliyorum sonra hala nemliyken loreal mucizevi yag ya da krem suruyorum. yag daha etkili, krem daha guzel sekil veriyor ve saci sondurmuyor ama yumusatmada o kadar iyi degil. yagi cok surmekten cekinmeyin oyle yagli yagli kalmiyor ben 3 pompa falan kullaniyorum ki saclarim omuz hizasinda. yatmadan once de siki bi topuz yapiyorum. 

13 şubat 12:27


4. Saç kremini baya fazla kullanıyorum, neredeyse iki avuç. Saç derisinden itibaren uygulanabilen saç kremleri alıyorum genelde head and shoulders ın oluyor. Duştan çıkınca saçımı kurutup sıvı saç kremi sürüyorum, sonra da uzun uzun fırçalıyorum tahta uçlu fırçayla. Tahta fırçalar azaltıyor elektriklenmeyi. Bazen de kuruttuysan sonra örüyorum.

13 şubat 18:29