yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  13 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  sağlıkçı veya bu konuda bilgili süslülere bir sorum var düzenleyici haplarla ilgili?

  bu yıl 21 şubatta kürtaj oldum. alındığında bebek 7 hafta 4 günlüktü. sonrasında doktorumun dediği gibi kanamalarım oldu hatta kan pıhtısı şeklinde de geldi ki doktorum bu konudan bahsetmişti zaten. her neyse bir hafta sonrasında kontrole gittim, ultrasondan baktı ve içerde çok az daha pıhtı kaldığını o da çıkınca bir sorun kalmayacağını ve her şeyin normal olduğunu söyledi. sonrasında benim kanamalarım bir türlü durmak bilmedi. çok azar azar geliyordu ama özellikle ilişki sırasında ve sonrasında kanamam oluyordu birkaç gün ilişkiye girmeyince geri azalıyordu vs. geçen ay bunun için yeniden doktora gittim yine ultrasonla baktı ve içerisinin gayet temiz olduğunu, bir sorun göremediğini söyledi. önceden de hiç günü gününe regl olmadığım için “muhtemelen şu an düzensiz bir şekilde sürekli regl görüyorsun” dedi ve cyclo progynova verdi. dkh değilmiş yalnızca regl düzenleyici bir ilaç ve en az iki kutu kullanmamı istedi. geçen cuma günü ilk kutum bitti cumartesi yenisine başlayacağım. bu süre içinde regl olmam gerekiyordu ama hala regl olamadım. herhangi bir belirti de yok ama beyaz akıntım var.  bu ilacı regl olmasam bile veya o tarihte regl bitmemiş olsa bile cumartesi günü kullanmaya devam edeyim mi? bir de buna rağmen hamile kalmış olmam mümkün mü? hamilelik belirtisi fark etmedim ama geçen sefer de hiç belirti göstermemişti vücudum o yüzden korkuyorum açıkçası. şüpheli bir durumla da karşılaşmadım ayrıca sadece iki kere prez. olmadan ilişki yaşamıştık ama ikisinde de boşalmadan çok önce çıktı ve takvimden baktığımda ovülasyon döneminde değildim.  çok aşırı uzun ve ayrıntılı yazdım biliyorum ama her şey açıkça anlaşılsın diye. bir de zaten normalde de her şeyi aşırı detaylı anlatıyorum:(

  1. Kürtaj olduktan sonra tekrar korunmadan mı birlikte oldunuz? 

  15 mayıs 00:40

  2. doktora gitsenize. hangi sağlıkçı buradan hamilesiniz veya değilsiniz endişe etmeyin diyebilir ki. tecrübeli olan bile bilemez. doktora açık açık sorun

  15 mayıs 01:07

  3. Eğitilmezsiniz

  15 mayıs 06:44

  4. bakın sorduğum soru o değildi. burada size “olamaz korunmasız ilişkiye girdim sevgilim beş kere içime boşaldı daha yeni kürtaj olmuştum acaba hamile olabilir miyim lütfen söyleyin çok korkuyorum” d e m e d i m. 

  size sorum şu; ilacım bittikten sonra ne kadar sürece regl olmam gerekir ve daha olmamışken yine de yeni kutuya başlamam gerekir mi? 

  arada bi hamilelik kelimesi geçince hepiniz far görmüş tavşana dönmüşsünüz okuyabildiğiniz tek şey “hamile miyim”

  asıl derdim hamilelik olsa tabii ki ilk tercihim buradaki bir avuç ne olduğu belirsiz insan yerine doktor olur. ilaç konusunda ise sadece dkh türevi ilaçları kullanan kişi çok olduğunu bildiğim için tecrübelerinizden yararlanmak için soruyorum. ama bu sayede kimin eğitilmez olduğunu gösterdiniz gerçekten teşekkürler:d

  15 mayıs 14:26

  5. Eğitilemez ve eğitilemeyecek olan sizsiniz. Onu biliyorum, bunu sormadım Totomu kaldırıp doktora gitmedim eee daha ne? 

  15 mayıs 15:14

  6. @anonim1 asıl ne sormak istediğimi yukarıdaki cevabımda açıkça belirttim zaten. soruda biraz laf kalabalığı yapmışım. gerçekten okuduğunuzu bu kadar mı anlamıyorsunuz? sizi ilkokuldan nasıl mezun ettiler?

  15 mayıs 15:27

  7. “ bir de buna rağmen hamile kalmış olmam mümkün mü? hamilelik belirtisi fark etmedim ama geçen sefer de hiç belirti göstermemişti vücudum o yüzden korkuyorum açıkçası.” 

  Hamilelikle ilgili yukarıdaki soru içeren cümleyi siz yazmışsınız, asıl derdim hamilelikle ilgili değil demişsiniz de o yüzden alıntı yaptım..  Bir de burada bir kürtaj sorusunda, bir yazar kürtajdan sonra iki ay doktor tavsiyesiyle dkh kullandığını yazmıştı, doktor değilim ama bana da dkh hapı yazsaydı doktorunuz hem regl düzeni için hem de doğum kontrolü için daha doğru olurdu gibi. Hap kullanımını bilemiyorum, onunla ilgili daha önce sorulan sorulardan belki bir şeyler bulabilirsiniz.

  15 mayıs 15:36

  8. evet araya hamileliği sıkıştırmakla hata ettim. hamile olma şansım çok çok düşük ve bugün yaptığım üç farklı testte de (ikisi erken gebelik) negatif çıktı. asıl büyük endişem hamile olmak değildi zaten sadece olabildiğince detaylı anlatmaya çalıştım belki insanlar daha kolay yardımcı olabilir diye ve gerçekten insan olanlar için de detaylı yazmam iyi olmuş ki yardımcı olanlar çıktı aralarından özel mesaj vesilesiyle. onlara ve anonim 9 size de teşekkür ediyorum cevabınız için sonunda anlaşılmak güzel. 

  doktorum yalnızca adetimi düzene koyması açısından düzenleyici hap verdi hapın üzerinde de kocaman yazıyor doğum kontrolü için uygun değildir diye. dkh konusunu da hiç konuşmadık açıkçası kendisi de önermedi bana ama evet daha mantıklı olabilirmiş. 

  15 mayıs 15:58

  9. Bu kafayla hamile kalıp doğurmayın zaten. Tek diyeceğim bu.

  15 mayıs 15:59

  10. Demek ki neymiş: aşırı detay vermek iyi bir şey değilmiş.

  15 mayıs 16:03