5 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sabırlı olabilmek, bir şeye sabredebilmek için neler yapıyorsunuz?

beklemem gereken bir durum var. bir iki gün dişimi sıkarsam her şey düzelecek ama resmen işkence çekiyorum kafayı yiyeceğim sabredemiyorum zaman geçmiyor uyuyamıyorum.bittim artık. sabretmeyi başaran insanlar, bunu nasıl başarıyorlar? çok merak ediyorum

1. Anı düşünürsem olmuyor. Konuyla alakalı ileriye dönük hayaller kuruyorum. Sabrın sonunda elime geçecek olanları düşünüyorum. Hatta çoğu zamanda çevremdeki sakin sabırlı insanları düşünüp bak ben de olabilirim diyorum. Sabırla ilgili atasözleri de motive ediyor beni. Son olarak da o an çıldırmak üzere isem hemen yabancı komedi dizisi ya da sevimli hayvan videoları açıp izliyorum. Anı geçiştirmeye çalışıyorum yani süslü.

16 mayıs 01:42

2. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir. (Bakara suresi 153. Ayet)

Ne zaman sabrımın tükendiğini hissetsem aklıma hemen bu ayet gelir, kendimi toparlarım. Ben bu şekilde başarıyorum.

16 mayıs 04:28

3. Öğretmen oldum.Sabır eşiğim arşa çıktı.

Şaka bir yana ben de yaklaşık 3 yıldır sabrettiğim bir durumun içerisindeyim.Eşime teşhisin konulamadığı Bir sağlık problemiyle ilgili.çok ağladım,çok dua ettim hatta belki bazen isyan ettim.İnsanlara dert anlatmaktan yoruldum.Sırf sormasınlar diye kimseyle görüşmez oldum.

Sonuç olarak hala sabrediyorum.Güzel günlerin hayalini kuruyorum çok sıkılıp bunaldığımda.

16 mayıs 13:23


4. cevaplarınız için çok teşekkür ederim. çok zorlu bir hafta olacak evet ama sabredersem iyi günlerin geleceğini düşünerek güçlü kalmaya çalışıyorum. bu süreçte kendimi bir şeylerle oyalamaya karar verdim. en büyük sıkıntı uyku konusu. geceleri uyuyamıyorum, yine uyuyamayacağım biliyorum. ama sabretmekten başka çarem de yok. güçlü olacağım. teşekkür ederim üçünüze de.

16 mayıs 18:30

5. zaman en kötü günü de sona erdirir. bunu da aklınıza getirmek belki rahatlatabilir.

16 mayıs 23:33