8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sabah koşusuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu?

süslülerrrrrr, ben an itibariyle sabah koşusu yapmaya niyet ettim. işim sabah 9da başlıyor 7-8 arası koşup duş alıp işe gitmeyi planlıyorum. malum günler de uzadı. ama koşudan önce kahvaltı yapmak gerekir mi? çünkü ancak sonrasında yapabilirim. nedir bu işin incelikleri bir fikir verin piliiizzz

1. Eğer kahvaltı yaparsanız min 2 saat sonra koşabilirsiniz zaten yani koşudan gelip kahvaltı yapmak en mantıklısı. Aç olarak koşarsanız daha çok verim alıyorsunuz fakat ben bayılırım diyorsanız bir adet muz ya da kahve gibi bir şey atıştırıp öyle çıkabilirsiniz. Gelince de kahvaltıya oturursunuz.

12 mart 14:13

2. Spordan 1.5 saat önce yemek ideali aslında ama hafif bir şeyler atıştırıp çıkarsanız sorun yaşamazsınız bence. Mesela muzlu yulaflı smoothie gibi şeyler içebilirsiniz ya da.

12 mart 14:18

3. Kahvaltı yapmayın ama mutlaka bi iki lokma bir şeyler yiyin. Bayılırsınız falan mazallah. Spor öncesi yenilmesi uygun yiyecekler diye aratın. Muz olabilir yukarıda yazıldığı gibi. 

12 mart 14:19


4. koşu öncesi ılık limonlu su içmenizi öneririm. üsteki süslülerde belirttiği gibi koşu sonrası kahvalı daha doğru olur.

12 mart 14:35

5. Koşu öncesi limonlu su içmemenizi öneririm özellikle tansiyonunuz düşüklerde geziyorsa, bi de üzerine koşubca bayılabilirsiniz. 1 saat boyunca kesintisiz koşacaksanız muz vs iyi ama yürüyüşle koşu karışık hafif bir şeyler yapacaksanız, açıkçası sabah aç karnına yüklediğiniz şekeri yakamayacaksanız şekerinizi daha yavaş yükseltecek şeylere yönelebilirsiniz 2-3 ceviz bir kuru kayısı gibi, bir parça peynir gibi, biraz süt veya yoğurt da olur.

12 mart 18:23

6. ya allah aşkına bu u’yu uzatmak neden?

13 mart 03:48

7. hepinize çok teşekkür ederim süslüler :) kalktım yağmur olunca üşürüm dedim ama yarın koşacağım inş

13 mart 10:00


8. (yazar: rendelka) 30 karakter sınırı için basit bir çözüm olabilir mi? sadece soruyorum :D

13 mart 10:00