8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sabah yapılan makyajın akşama kaybolması?

iyi geceler süslüler. okula gidiyorum sabah haliyle makyaj yapıyorum. aydınlatıcı baz+cc krem. bu şekilde makyajım zaten dayanmıyor pudra sürmüyorum cakey görüntüden hoşlanmıyorum. üstüne sabitleyici sprey sıkıyorum matlaştırıcı değil ama. öğleye doğru benim makyaj bi bulanıklaşmış karışmış gibi duruyor. günlük makyajda çok kalıcı olmasına gerek yok deniyor ama sabahtan akşama kadar dışarıdayım bozulsun istemiyorum en nihayetinde. sabahtan akşama kadar dışarıda olan süslüler makyajınızın kalıcı olması için neler yapıyorsunuz?

1. hangi sabitleyici spreyi kullanıyorsunuz? alta kullandığınız bazı sürdükten sonra çok hafif pudra geçmeyi deneyin bir kere de. daha sonra cc krem sürersiniz. ama pudrayı çok az sürün maksat bazı sabitlemek çünkü. bu şekilde ürünler daha uzun süre kalıyor benim cildimde

12 ocak 01:58

2. Sprey hangisi bilmiyorum ama işe yaramayabilir çünkü çoğu yaramıyor bence. Pudra sevmemenizi anlıyorum ben de hiç sevmiyorum ve çok az miktarı bile bende aynı gün içinde akne yapıyor. Fondöten yapmıyor mu? Hayır kistik ağrılı akneye yol açmıyor en azından . Pudrasızlığa devam eğer cildiniz akneye meyilli ise bence. Değilse de devam hatta ben içime sindiremiyorum pudrayı. 

Bir de baz olarak öyle bir şey kullanmalısınız ki bu YouTube alemlerinde tacky denilen hafif yapışkanımsı dokuyu yaratsın ki altta pat pat, üzerine konan makyaja şılapss diye yapışsın. Umarım anlatabildim:d örneğin bunu yapan içeriklerden biri de gliserin. Nivea after Shave balsamın sırrı da bu nitekim içinde bol bol  gliserin var.  Ha ama o bence her fondotenle anlaşmıyor, anlaştı mı da mükemmel oluyor. Bunun dışında bazen serumlarda da oluyor o bahsettiğim doku cilde sürünce, gündüz serumu edinilebilir böyle bir şey sağlayabilecekse ve baz olarak şahane olur. 

12 ocak 02:12

3. ne kadar baz da kullansanız, sabitleme spreyi de sıksanız, hatta pudra bile kullansanız bazı ciltlerde makyaj durmuyor. bununla baş etmenin tek yolu kalıcılık vaadeden fondötenler kullanmak, estee lauder double wear veya loreal 24 hours gibi. bir de yüzünüze dokunmamanız lazım unutup elinizle, atkıyla vs.

fondöten biz baz olarak kalıcı olunca üzerine yapılan kontur, allık gibi ürünler de daha kalıcı oluyor iyice blending yaparsanız. bir de drugstore allıklar kalıcı olmuyor hiç maalesef, onları kullanıyorsanız fondötenin üzerine sabitleme spreyi şart. bu kalıcı fondötenler genelde mat ve yağsız olduğu için yine altına baz da şart oluyor, ya yoğun nemlendirici ya da ışıltı verici. bunları yapıyorum ben ve makyajımın kalıcılığı hep 12+ saattir.

12 ocak 02:25

4. Pufra illa cakey yapmaz, şeffaf pudraya kesinlikle bi şns ver derim 

12 ocak 09:33


5. benim de fondötenim, allığım uçup gidiyor çünkü sabah 6 buçukta yaptığım makyajın akşam 5 e kadar dayanması zaten imkansız. makyaj bazı kullanmak kalıcılığı artırıyor. diğer arkadaşların da dediği gibi kullandığınız sabitleyici başarısız olabilir. ben kullanmadım ama urban decay allnighter spreyin çok başarılı olduğunu duydum. onu deneyebilirsiniz.

12 ocak 09:55

6. Makyaj bazı kullan diycem de onların içeriğinde silikon falan oluyor genelde gozenekleri doldurmak icin.  her gun kullanirsan cildini mahvedebilirsin... bence bırak bozulsun ya her an mükemmel görünmek zorunda degiliz. Allık aydınlatıcı ruj tazelersin mümkünse o biraz kurtarır görüntüyü

12 ocak 10:24

7. dediklerinizi ben de yaşıyorum. cildim yağlı gün sonuna doğru kullandığım ürünler sanki birbirine geçiyor gibi gözükebiliyordu.

öncelikle cildime uygun kalıcı ve ince yapılı fondöten kullanmaya ve incecik sürmeye çalışıyorum bence bu çok önemli.

makyajı yapmadan cildimi kreme boğmuyorum yoksa krem alttaki fondöteni gevşetip makyajı atıyormuş gibi oluyor.(gizlinot: rıfat yüzüak önerisi)

yağlanma başladığında flormar yağ emici mendille makyajımın üzerinden geçiyorum bu bile başlı başına makyajımı büyük ölçüde toparlıyor yeni yapmışım gibi oluyor.

bir de narsın sıkıştırılmış toz pudrası çok işe yarıyor bende. yağ emici mendille yağı aldıktan sonra minik bir fırçayla bölgesel uyguluyorum.

12 ocak 11:17

8. benim de cildim fondöten kabul etmiyor resmen. sabah 8de makyaj yapıp işe gidiyorum. 1de yemeğe çıktığımda t bölgem yağ içinde, allık uçmuş oluyor. o yüzden bana 12 saat vs kalıcılık hayal gibi geliyor. belki de ben doğru ürünlere denk gelemedim bilmiyorum ama yüzünüz benimki gibi kusuyorsa sprey sıkmak, pudra sürmek ters etki yapıyor olabilir.

12 ocak 21:57