5 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sabahlari agiz kokusunu engellemek icin?

kizlar evliyim ve sigara kullandigim icin sabahlari agzim kötü kokuyor gibime geliyor gargara vs kullansam da. opusmek bile istemiyorum sabah bu nedenle. uyanir uyanmaz yataktan kalkmadan komidine koyup agzima fisfislatabilecegim, agiz kokusunu engelleyen bildiginiz bi urun var mi?

1. karanfil koyun bence bir köşeye. eşiniz de sigara içiyorsa sigara içenlere has o böğğ kokuyu almıyordur (kendim de içiyorum no offence) zaten. ben de sigara içtiğim için sabahları evden çıkmadan önce sadece dişimi fırçalayıp listerinelemek bile çok yeterli gelmiyor, kesin hala kokuyorumdur deyip karanfil atıyorum ağzıma, düzenli. annem çok hassastır, sürekli "içmişin yine zıkkımı leş gibi kokuyor ağzın" diye söylenir. geçenlerde suratına hohlayıp sordum ağzım kokuyor mu diye, yoo tertemiz dedi. o günden beri eksik etmiyorum.

bir de aranızdaki özbakım saygısını korumanız çok tatlı bence. biz ikimiz de içtiğimiz için pek sallamıyoruz. gıpta şukumu verip gidiyorum.

8 kasım 14:55

2. disinizi-dilinizi fircalayip gargara yapin,

Listerine PocketPaks Breath Strips, (dile yapisan yapraklar) kullanabilirisniz.

Sakiz sabah sabah olmaz ama iki cigneyip atabilirisniz :)

ama en mantiklisi sabah tuvalete gidiyor gibi agzi temizleyip gelmek.

9 kasım 00:05

3. Süslü su için sabah kalkınca. Zaten sabah uyanıp öpüşmeye başladıysanız anca su istemeniz garip görünmez :)

Bende de kronik olarak bu durum var sigara içmediğim dönemde de vardı. Tükürüğün yapısından dolayı oluşan diş taşından filan bile olabilir, bilmiyorum küçük çürüklerim de vardır dişlerim hep sorunluydu. Fırçalasam da fırçalamasam da ne yapsam da oldum olası sabahları iğrenç bi tatla uyanıyorum ve yüzümü yıkamak diş fırçalamakla hep bütünleşmiş bi eylem benim için.

Erkek arkadaşım da 3 senedir ne zaman birlikte kalsak uyandırır veya uyandığımızda sevişmek ister. Başlarda öpüşmek istemiyodum ama öpüşünce geçiyo bence o koku bi süre sonra :d bi de dediğim gibi su içince de bi ferahlama oluyo ve geçiyo bence bi deneyin

9 kasım 11:48


4. ilk anonim hadi yaa dişimi fırçalamak benim nasıl aklıma gelmedi acaba uyurken?

(yazar: saskia) gıpta şuku için tşk:D

3.anonimcim listerine hep alıyorum ama o dile koyulan şeyleri görmemiştim bakayım sağol

su içmenin etki edeceğini sanmıyorum ya suyu hep içiyorum

9 kasım 12:48

5. süslüm bu mideden kaynaklı olabilir. ben sigara içmem günde 3 öğün fırçalarım diş ipi kullanırım yine de sabah kalkınca ağzım ceset gibi. iğrenç bir tat var. ama şunu fark ettim. gece ne yediysem sabah o derece bir koku oluyor. yani meyve vs yediysem o berbatlık yok. ama baharatlı yediysem leşşşş. ve eşim de böyle. o yüzden sabah kalkıp sevişeceksek çok öpüşmüyoruz. boyun yanak falan çalışıyoruz :d dudağa girmiyoruz pek.

9 kasım 14:10