10 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

selam,takviyeler vitaminler vs almak istiyorum ama?

bende aşırı bir dikkat dağınıklığı var artı uykum hep var . bunu aşmak istiyorum . ayrıca çokta üşüyen biriyim. birde saçım uzasın cildim parlasın istiyorum. ne kullanmalıyım bilmiyorum. öneriniz var mı? ben daha önce hiç kullanmadım mesela hangi bölüm doktoruna gidip danışmalıyım ? pharmaton falan iyi mi birde?

1. Buyuk ihtimalle b12 ve demir takviyesi alman lazim. Ama once tahlillerini yaptir, doktora görün

16 ekim 14:23

2. Bolum olarak endokrinolojiye gitmen lazim. Ama devlette normal dahiliyecilerde bakiyor. Pharmaton u onermiyorum ama tehlikeli olduğundan filan degil. Vucut o kdr vitamini birlikte alinca pek etki etmediğini soylemisti doktorum :)

16 ekim 14:24

3. Dahiliye ye peki aç karna mı gitmeliyim kan testi istenir mi

16 ekim 14:25


4. O gun yaptiramazsin, ac karnina bosuna gitme. Adetin 2. Veya 3. Gunu kan testi istenecek ac karnina. Bir de şekerini sordur, usuyorsan sekerle de alakali olabilir. Kisaca b12 - ferritin - demir baglama - magnezyum - seker - insulin - tiroidler e baktir. Muayene icin tahlilleri almadan once tok olabilirsin. Tahlil yaptirdigin gun ac olman lazim

16 ekim 14:27

5. Teşekkür ederim sağolun

16 ekim 15:00

6. Pharmaton 100 lira olmuş onu baştan ele bence süslü

16 ekim 15:42

7. 55 lira bizim oradaki eczanede

16 ekim 16:08


8. 2.anonim+1 

Çok fazla vitamin alırsanız vücut hepsini çöpe atıyor. Bazı depolanan vitaminlerin(A vitamini gibi) fazlalığı da zehirleyebilir. O yüzden kan testi yaptırıp neyiniz eksik görün. 

Pharmaton gibi reçetesiz bir şey alacaksanız içeriğine bakın, sonra da günlük almanız gereken miktara bakın uyumlu mu diye. Mesela yetişkin bir kadının c vitamini ihtiyacı 75mg mış. Alacağınız takviyedeki oran bundan fazla olmasın ama az olabilir çünkü yiyeceklerden de alıyorsunuz zaten. 

16 ekim 17:55

9. vitamin eksikliginiz var mi yok mu doktorunuza danisin. kulaktan duyma vitaminleri almayin.

enerjiniz dusukse sekeri birakin. ben 14 ay once biraktim ve gun icinde enerjim cok yukseldi. verimim artti. ve bol bol su icin. susuzluk dehidre yapar ve sizi halsiz hissettirir.

16 ekim 17:57

10. Teşekkür ederim süslüler yarın doktora gidicem hemen 

16 ekim 18:15