24 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sephora'ya kullanilmis urun iadesi??

bugun sephora'dan too faced sweet peach paleti aldim ama performansini begenmedim. o fiyati asla haketmiyormus. birkac rengi denedim. kesin iade degisim olmaz dimi? bir umut soriyim dedim yurtdisinda begenilmeyen urun iade ediliyormus da. 

1. kanunların uygulandığı bir ülkede yaşıyor olsak, tabi ki 'sebepsiz' yere bile iade edebilirdiniz. herhangi bir sebeple (buna ürünün performansından memnun kalmamak da dahil) ürün iade etmek istemek <ölücülük> değildir.

20 mart 23:44

2. İlk anonim bilgisiz ama fikri var maalesef. Abd de sephorada deneyip begenmediğiniz ürünü iade edebiliyorsunuz. Başka magazalarda da var tati yakın zamanda bir paleti neiman marcus olması lazım iade edecegini çünkü kalitesinin çok kötü oldugunu söylemişti. Türkiyede böyle bir uygulama yok bildigim kadarıyla. 

21 mart 00:00

3. Amerikada bu yapiliyor diye biliyorum ben de, bir arkadasim satin alip kullandigi urunu begenmeyip iade etmisti. Niye bu kadar tepki verdiniz ki.

21 mart 00:01


4. ilk anonim, hiçbir şey bilmeden atıp tutuyorsunuz. abd'de istediğiniz gibi iade edebilirsiniz. beklentilerinizi karşılamamış olması yeterli sebeptir. azıcık araştırıp edin sonra fikir sahibi olun.

21 mart 00:01

5. he bütün abd tüketicileri ölücü he

21 mart 00:10

6. başta dünyanın hiçbir yerinde öyle şey olmaz diyordu şimdi abd'nin tüketici kanunlarını ölücülükle suçluyor. yarabbi akıl fikir ihsan eyle.

21 mart 00:10

7. yaptıkları şeyin çok yanlış olduğuna ikna edin o zaman abd'deki şirketleri, deyin ki öyle şey mi olur, neden kullandıkları malları geri alıyorsunuz? etik değil yazık size falan deyin. öyle bir ateşli savunuyorsunuz ki uçağa binip "bu çok yanlııııışşşş" diye abd sephora'nın önünde protesto yapacaksınız gibi duruyor. abd'deki şirketler de "hmmm türkiye'deki biri bu yaptığımızın etik dışı olduğunu düşünüyor" deyip abd'nin tüketici kanununu değiştirsinler.

21 mart 00:34


8. Yardım eden süslülere teşekkür ederim. Bu arada tamam tester var, kolda swatchlanıyor fakat gözde o renkleri karıştırmakla aynı şey değil yani. 

21 mart 00:55

9. cevap şu: 200 küsur milyon insanın senelerdir gayet mutlu bir şekilde yaşadığı ülkedeki tüketici hakkına "ölücülük" yakıştırması yaptığınız için. 

21 mart 01:24

10. Türkiye'de hayal bile edilemiyor görüldüğü gibi; ancak daha gelişmiş ülkelerde reklamın ürünü olduğundan daha iyi göstermesine bile dava açılabiliyor ki bu şu an ülkemizde tüm reklamlarda mevcut. o yüzden mutlaka eleştirileri okuyup öyle kozmetik ürünü al sevgili süslü.

21 mart 02:25