sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  112 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  sevgilim evlenmek için paramız yok, 2 sene bekleyelim diyor ama annesine koltuk takımı almış?

  kızlar bi ilişkim var. her şey güzel gidiyordu, 26 yaşındayız ikimiz de. çalışıyoruz ailemizden ayrı yaşıyoruz fakat farklı şehirlerdeyiz. yakın şehirler ama ayrı ayrı kira ödemek, birbirimizin yanına gidip gelmek hep masraf. benim ailem de ne aman evleneceksiniz diye soruyor artık. geçenlerde konuştuk, istanbul'da düğün yapmak çok para, nikah yaparız dedi. düğün yapmak gerçekten istiyordum ama sustum tamam dedim. evlenmemiz için de 2 senemiz var biraz durumları toparlamam gerek dedi. babası sorumsuzun teki, kardeşi evlendi geçen yaz, benimki yardım etti baya falan. o yüzden babadan yana hayır yok. işin kötüsü anladığım kadarıyla annesi de "bu çocuk evlenme yaşına geldi bir şey istemeyeyim para biriktirsin" düşüncesinde değil. her gittiğinde koltuk takımı, sehpa, dolap bir şey çıkartıyor sürekli. 3 bin lira verip koltuk takımı aldırtmış nakit ödemeli. çok sinirlendim. bir değil iki değil tek evlat sen misin dedim. haksız mıyım bilmiyorum ama sinirlerim bozuluyor artık. biz evliliğimizi erteliyoruz bunun için yani. ne yapmam nasıl davranmam gerekiyor bilmiyorum. kadın zaten bana bayılmıyor, erkek arkadaşım her gittiğinde kapalı ev kızları bulup göstermeye çalışıyor. evde oturacak, sözünden çıkmayacak ve düğün yaparken onları zorlamayacak bir kız istiyor sanırım. daha evlilik yoluna girmeden geriliyorum 30'uma geleceğim evlenene kadar. üstümdeki baskılar da cabası... ne yapmam lazım sizce bu anneyle ve sevgiliyle?

  1. Üzgünüm ama ailesi de düşünmüyorsa sevgilinizin önceliği her zaman ailesi olacaktır. Babasının sorumsuzluğu onu aileyi sahiplenmeye itmiş sanırım. Bu durum hep aranızda sorun olacaktır.

  8 ağustos 2018 09:03

  2. Bu durum ilerisi içinde sorun teşkil edebilir süslü. Yani siz evlenince annesi de sizi istemediği için biraz daha fazla sıkıntılar yaşayabilirsiniz. 

  8 ağustos 2018 09:04

  3. evlendiğinizde de farklı olacağını sanmıyorum :( hastalandım oğlum gel, özledim oğlum gel yapıp yine aldıracaklarını aldırır. sevgiliniz o sorumluluğu üstüne almış atamıyor anladığım kadarıyla ve sıkıntı etmiyor demek ki içselleştirmiş. konu ile ilgili sizin yapabileceğiniz bişey yok şimdi olan sıkıntı evlenince dağ olur. bunu göze alabiliyor musunuz önce buna karar verin sizin adınıza üzüldüm:(

  8 ağustos 2018 09:07


  4. ailesi de istanbul'da yaşıyor ama onlar anadolu yakasında sevgilim avrupa'da. benim salaklığım sürekli ısrar ediyorum aileni görmeye git diye. normalde gitmez pek, işleri çok yoğun. babası çalışıyor bu arada yaşı da genç. kardeşi de çalışıyor altlı üstlü oturuyor ailesiyle. evler kira değil. sevgilim sorumluluklarını almış değil aslında sadece babasıyla arası iyi değil, sorumsuz olduğu için ondan para falan almam evlenirken diyor. annesi keyfi bir şekilde bu eşyaları sevgilime kitliyormuş gibi hissediyorum.

  8 ağustos 2018 09:09

  5. ya özür dilerim ama sanki şimdiden sizi salmış gibi..

  8 ağustos 2018 09:23

  6. son anonim benim için de çok şey yapıyor ama ben istemiyorum para biriktir diyorum... salmış gibi derken? :( öyle mi gerçekten ya...

  8 ağustos 2018 09:24

  7. Aileniz sizi sıkıştırıyorsa en azından nişan yapın, evde aile arasında hem kimseyi zorlamaz, hem evlenme yoluna girmiş olursunuz, ailesi de ciddi olduğunuzu anlar, hem sizin aileniz biraz rahat bırakır sizi, hem de belki biraz para biriktirme düşüncesine girer sevgiliniz.

  8 ağustos 2018 09:28

  8. Sonra sizin takılar gider, düğünü borçla yaparsınız onu ödersiniz, en güzel yıllarınız hiç olur gider. Oturup ciddi bir şekilde konuşmanız gerek şu noktada. evlenmeye mi gönlün yok, param yok diyorsun koltuk yeniliyorsun diye alın karşınıza 

  8 ağustos 2018 09:36

  9. Şimdiye kadar sadece koltuk takımı mi aldı ailesine? Başka şeyler de var mı yoksa? Ona göre yorum yapacağım.

  Başka şeyler yoksa, sadece koltuk takimi ise: ben de annem/babam istese seve seve 3bin lirayı tak diye harcardim. Benimkiler öyle bir şey istemez ama isteseler 3bin liram onlardan kıymetli mi?

  Bu arada "annenlere git, bana bir şey alma para biriktir" vs gibi tavsiyeler vererek çok yanlış yapıyorsun onu da söyleyeyim. Nasıl alistirirsan öyle devam eder. Sana hediye de alsın para da biriktirsin, ağlamayana meme yok. Bak annesi ağlamış kapmış koltuk takımını :)

  8 ağustos 2018 09:40

  10. annesi zaten muhafazakar bir kadın. az biraz biliyorum. kapalı kız gösterdiğini direk bu şekilde söylemedi "cuma okumasında bi kız görmüş ondan bahsedip duruyor ben gelmek istemiyorum demiştim sana" dedi. ben ısrar etmiştim git aileni gör diye en son yine. şimdi de buzdolabı mevzumuz var. buzdolabını değiştirecekmiş para istiyor sevgilimden. sürekli özledim seni oğlum gel diyip çocuğa birşeyler kitliyor ya doldum iyice...

  8 ağustos 2018 09:41