sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
19 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

sevgilimin abisiyle aramdaki garip his?

kızlar troll değilim olay çok ciddi, tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. şimdi benim 2 yıllık bir ilişkim var, her şey gayet güzel , birbirimizi seviyoruz, iyi de anlaşıyoruz bir sıkıntımız olmadı şuana kadar. sevgilimi gerçekten seviyorum ve kaybetmek istemiyorum. ama şöyle bir şey oldu, bundan yaklaşık 5-6 ay önce ailesiyle tanıştım, o benimkilerle zaten tanışıyordu. kendisinden birkaç yaş büyük bir abisi var sevgilimin ve nasıl desem abisiyle tanıştığımda kendimi çok yanlış bir şey yapıyor gibi hissettim kızlar. adam bana bakınca tenim yanıyor gibi oluyor böyle derimin altı karıncalanıyor resmen. ne anlamda bilmiyorum ama beni bir şekilde etkiledi, sesi gülüşü bakışı vs direkt yanmaya başlıyorum çok garip bir şekilde. o da anlıyor gibi film izler gibi oturup bana bakıyor yani kafamı ne zaman çevirsem göz göze geliyoruz. kendimi çok huzursuz hissediyorum abisinin yanında ve asla konuşamıyorum, oradan direkt uzaklaşasım geliyor. oturuyoruz evde mesela bir anda bana baktığını görüyorum / hissediyorum ve tüm vücudum donuyor. valla anlatabiliyor muyum derdimi bilmiyorum ama derdimin ne olduğu da muamma. adam beni çok geriyor bana baktığını görünce gidip saklanasım geliyor ama bir yandan da hiç tanımamama rağmen sanki hayatım boyunca tanıyormuşum gibi geliyor. neyse bu garip sebepler yüzünden abisinin olduğu ortama gitmiyorum, sevgilim beni çağırırsa bahane buluyorum. sevgilim abisinden nefret ettiğimi düşünüyor artık neden sevmiyorsun abimi üzülüyorum diyor,  gelmememi buna bağlıyor. bu arada abisiyle aramızda hiçbir şey de olamaz imkanı bile yok ama adam beni hem korkutuyor, geriyor hem de ter döküyorum yanında kıpkırmızı olup yanıyorum allah aşkına bu ne mana ya. bu garip his dışında kendisinden hoşlanmıyorum, yani geceleri oturup düşünmüyorum ya da keşke ilk onunla tanışsaydım bilmemne gibi bir düşüncem yok, sevgilimi de çok seviyorum. şimdi bana nolur akıl verin ne yapmam lazım şu hissin geçmesi için? keşke yeni zellandaya taşınsa da adamı bir daha görmesem diyorum resmen. lütfen tavsiyede bulunun valla iğrenç biriymiş gibi hissediyorum.

1. yeni zelanda

20 kasım 21:03

2. hızlı yazdım, olur öyle hatalar :/

20 kasım 21:04

3. Soru-cevap klasik girişi: sevgilimi çok seviyorum, düzenli bir ilişkimiz var amaaa.....

20 kasım 21:05


4. ne olduğunu bilmemekle birlikte, kendine dahi itiraf edemediğin, varlığını kabul edemediğin birşeyler yaşadığını düşünüyorum. sadece abisiyle ilgili değil ilişkinle ilgili de olabilir bu.

20 kasım 21:07

5. Benim sevgilim abim ya da kardeşimle ilgili böyle bişey hissetse benden ayrılmasını isterdim. Çok seviyorum falan dinlemez zaten sevgiliniz de durumu bilse. Hiç kimse bunu bilerek hee Tamam ozaman beni seviyorsan yine de demez. Söyleyemeyeceğinize göre de var olan bi durumu gizliyorsunuz. Ben benden ayrılınmasını isterdim yani.

20 kasım 21:15

6. Tensel bir çekim duyuyor olabilirsiniz ama bu sevgilinizi anlatıyorsunuz ooo hemen ayrılın anlamına gelmiyor. Herkesin hayatında en az bir kere başına gelmiştir bence çekim duyduğu ama hoşlanmadığı bir kişi, bunu bu kadar büyütmeye gerek yok. Size de tavsiyem olayı abartmayın, kendi kendine geçer zaten. Abisiyle de görğşmemezlik yapmayın, çok bir şey anlam ifade etmiyorsa zamanla biter bence.

20 kasım 21:32

7. ben bu durumu sevgilinize söylememenizi tavsiye ederim, ayrılmak gibi bir planınız yoksa eğer tabii ve anladığım kadarıyla da yok. çünkü bana olan sevgisinden ne kadar emin olsam da sevgilim gelip bana böyle bir şey söylese bundan sonra kardeşimle aynı ortamda olmasından rahatsızlık duyar ve sürekli "bakayım abim ona bakıyor mu" "bakayım sevgilim abime bakıyor mu" diye paranoyak olur sonunda da ayrılırdım.

20 kasım 22:15


8. cevaplar için teşekkürler, görüşmedikçe kafamda büyütebileceğimi ben de düşünüyorum ama görüşmek de rahatsız ediyor, bilmiyorum ya normal hayatta aklıma gelmeyen biri, gerçekten hakkında sürekli düşündüğüm kafamı kurcalayan biri değil. ama konusu açılınca ya da karşılaşınca çok geriliyorum rahatsız hissediyorum. sevgilime de anlatamam bunu utanırım en basitinden çünkü çok rahatsız edici bir durum, kötü biri olduğumu düşünüyorum zaten bu durumdan dolayı ama sevgilimi gerçekten seviyorum, ayrılsak toparlanamam bile bu yüzden uzak durmaya çalışıyorum zaten, bunun somut bir şeye dönüşme ihtimali acayip korkutuyor yani öyle bir şey olursa tüm hayatımı mahvederim ve çok sevdiğim sevgilimi de mahvederim. ama üstüne gitmeye çalışıcam durumun belki cidden tanıdıkça geçer.

20 kasım 22:28

9. bence ciddiye alınacak bir şey değil. kendinizi suçlamayın ve önemsiz bir şey olduğuna inandırın, zamanla geçer.

20 kasım 23:23

10. Farklı bir yorum yapacağım. Küçüklüğünüzde veya bebekliğinizden bir nedenden ötürü size kötü davranmış veya dizi üzmüş/ ağlatmış birini anımsatıyor olabilir. Böyle bir şey olmadı/ hatırlamıyorum diyebilirsiniz. Açıkçası ben okuduklarımızdan aşırı hoşlanma falan sezmedim. Apaçık rahatsızlık hissi bu. Hoşlantı hissetmediğinizi söylüyorsunuz, bencr biraz üzerine gidin konuşup ettikçe kafanızda normalleşecek ve bu his gidecek. Ben bahsettiğiniz hisleri birinin bakışlarından/ varlığından rahatsız olduğumda hissederim. Sevmediğim/ beğenmediğim vb biri sapık gibi bakarsa aynı bunu hissederdim. 

20 kasım 23:23