10 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sevgilimin cinsel bolgesinde sigil?

sevgilimin cinsel bolgesinde sigil cikmis, 1 yildir birlikteyiz. benden bulasmasi imkansiz. benden once cok hizli bir hayati varmis. kulucka donemi olabilir mi? yoksa aldatildim mi? sadece cinsel yolla mi bulasir bu?

1. siz üşengeçliğin dibine vurup google da araştırma yapmadığınız için sizin yerinize ben buldum. umarım bundan sonra araştırmaya başlarsınız (link: http://www.genitalsigil.net/erkekte_genital_sigiller.html buyrun) (link: http://www.milliyet.com.tr/neden-aldatmamalisiniz--pembenar-detay-cinselsaglik-2051042/ bu da dikkatinizi çekebilir)

ayrıca aldatıldıp aldatılmadığınızı buradaki kimse bilemeyeceği için yorum yapamayacağım.

11 temmuz 16:46

2. Hpv için teorik olarak tuvalet , hamam gibi yerlerden bulaşabilir dense de aslında pratikte imkansızdır. Yalnızca cinsel yolla bulaşır. Size de geçmiş olabilir. Test yaptırın mutlaka.

11 temmuz 16:47

3. Tesekkur ederim doktora gidecegim. Peki kulucka donemi olabilir mi yoksa hemen kendini gosterir mi

11 temmuz 16:51


4. kuluçka dönemi olabilir süslücüm. adamda siğil çıktı diye sizi aldattı ve başkasından kaptı diyemeyiz.

11 temmuz 17:04

5. Hpv degil, testlik bir sey yok yani. Ozon gaziyla yakmislar.

11 temmuz 17:06

6. siğil hpv kaynaklıysa, hpvyi kaptıktan aylar sonra kendini gösterip çıkabilir. yani sizle sevgili olmadan önce kapmış olabilir virüsü.

11 temmuz 17:07

7. hmm o zaman bilemiyorum. geçmiş olsun.

11 temmuz 17:08


8. Tesekkur ederim herkese kulucka doneminin normal sigildede oldugunu ya da jilet veya tuvaletten gecebilecegini soyluyorlar. Bende yarin doktora gidip ayrintili soracagim

11 temmuz 17:21

9. bütün siğiller hpv kaynaklıdır zaten, cinsel bölgede olanlar da olmayanlar da. kuluçka döneminden ziyade hpv erkeklerde taşıyıcı olunsa dahi her zaman çıkmıyor, sevgilinizin son dönemde bağışıklığı düştüyse immün sistemi virüsü bastıramamış ve siğil çıkmıştır. yani yeni de olabilir, eskiden kapmış da olabilir ne yazık ki bilmek mümkün değil ve evet sadece cinsel yolla bulaşmıştır. size de bulaşmıştır çok büyük ihtimalle, bir smear testi yaptırın hatta imkanınız varsa durumu doktorunuza anlatıp, gardasil yaptırın önlem olarak . geçmiş olsun ikinize de. 

11 temmuz 19:21

10. Anladim cok sagolun

11 temmuz 20:05