6 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sevgilimin pasif agresif kiskanclik krizi gecirdigini dusunuyorum ?

sevgilimle normalde cok iyi bir iletisimimiz var 8 senedir beraberiz. kiskancligi cok nadir olmustur onda da acikca soyler. fakat su an farkli davraniyor. 2 kez is seyahatinde erkek is arkadasimla vakit gecirdik. aksam yemeginde ve ucagi beklerken ictik. ama aramizda romantik bir durum yok zaten olmasi icin de ortada bir caba yok. aklimin ucundan bile gecmez baskasi. kotu bir niyetim olmadigi icin de herseyi sevgilime anlattim, ilk firsatta hep onu aradim. ama o dunden beri ters davraniyor, sorular soruyor. canini sikan bir sey mi var dedim yok dedi. ben konusup acikliga kavusturmak istiyorum nasil konuyu acsam uygun olur. kavga etmeden insan gibi konusmak istiyorum. kendisi koc burcu. 

1. Sanırım ben de böyle bir durumdan rahatsız olurdum. Konuyu siz açıp içini rahatlatmalısınız eşinizin.

18 şubat 20:55

2. Ben de çok rahatsız olurdum. Kesinlike 1. anonimin dediği gibi konuyu siz açın ve güven bombardımanına tutun. İçme durumuna falan ben çok sinirlenirdim açıkçası :( 

18 şubat 21:58

3. Yani açıkçası rahatsız olmasına takılmıyorum. Rahatsız oldum dese ok özür dilerim der bir daha yapmam. Ben zaten aşırı dışarı çıkan gezen arkadaşları olan bir insan değilim o da biliyor. O iş arkadaşlarıyla hep içer ben bilmem sormam bile kadın mı erkek mi kaç kişi diye. Bizim başbaşa kalmamızın sebebi ofisimiz zaten 4 kişi, ikimizi gönderiyorlar fuarlara. Açıkçası bu çocuk (iş arkadaşım) ayık çekilmiyor bi bilse zor katlanıyorum kötü biri değil diye takılıyorum. Yoksa çok şımarık çok kaprisli hiç bir şeyi beğenmiyor insanları tersliyor ve hep pahalı yerlere gitmek istiyor. Aslında çok bayıldığımdan da değil yani... ama benim esas sorum direk sen beni kıskandın mı desem tuhaf olmaz mı? Nasıl açacağım konuyu?

18 şubat 22:10


4. Şey deyin süslücüm “ben sana bla bla konusunu anlattığımdan beri bi farklı davranıyorsun gibi, öyle sezdim yani hoşuna gitmeyen bir durum mu oldu canım konuşabiliriz” deyin. Tatlış tatlış konuşun :d  Bu iş arkadaşı olayını, kaprisli ve hiç çekilmeyen bi tip olduğunu bize nasıl anlattıysanız onada anlatabilirsiniz. Nasıl bi karakter olduğunu falan yani, paylaşma amaçlı. Duygularını çaktırmayan biriyse yooo ne alakası var falan der ama siz yinede o bi şey demeden kendinizi açıklama girişimine azıcık olsada girin. Hoşuna gider. 

18 şubat 22:27

5. Teşekkürler zebraskın aslında benzer olayı farklı açıdan yaptım. İş arkadaşım baya uyuşturucu kullanıyormuş özel hayatında, kullananı yargılamam dışlamam ama kendim asla hoşlanmam. Sevgilim bu konudaki tavrımı çok net biliyor. Bu durumdan bahsettim bana anlattıklarını anlattım. Bu vesileyle de özel hayatımda görüşmeyeceğim bi insan dedim. Görüşme tabi haklısın dedi ama sınırı geçmedi. Hatta ben ilk çocuk uyuşturucu kullanıyormuş anlattı bana dediğimde “hmm ee? Kötü bişey mi bu sence?” Demişti. Çok manidar bir cevap bu onun için çünkü çok iyi bilir bu konudaki tavrımı. Ama dediğin gibi yapacağım girizgahı umarım alevlenmez çünkü ben ılımlı olmak istiyorum kendisine hak veriyorum. 

18 şubat 22:36

6. Bence siz birbirinizi tanıyorsunuzdur ve ikinizinde aslında güven konusunda içi rahat gibi. bakış açısı olarak ne yapıp ne düşüneceğinizi biliyor gibisiniz yani yazdıklarınızdan öyle düşündüm. Bence sizi tanıyorsa ve tatlış tatlış konuşmaya başladığınız zaman iyi niyetinizden ve hem kendinizin hem onun içini rahatlatma amacıyla normal bir konuşma olduğunu anlayacaktır. İnsanlar birbirlerini ne kadar bilseler bile arada duymak istiyorlar :) 

18 şubat 22:50