yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  13 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  sevgilisi oyun oynayan var mı ? nasıl basediyorsunuz?

  benim sevgilim başlarda hiç oyun oynamazdi. ilişki ilerledikçe oyun oynama sıkligi arttı meğer hep oyun delisiymis de cicim aylarında beni soğutmamak için oynamiyormus. hobisi diyip geçmek istiyorum ama hani hobisi olan insan en azından bir şey üretir. maket yapsa maket üretir, gitar calsa muzik üretir. kitap okusa dil öğrense yine kendine fayda, anladınız işte.... 30 yaşında kocaman adamın çocuk gibi oyun oynamasından nefret ediyorum tam bir vakit kaybı. stres atıyor diye ses cikarmiyorum ama geçen gün şöyle bir sey yaşandı: geçen gün işten eve geldi çok yorgunum çok açım diye soylenmeye basladi. ben de acıkmış diye hemen kostur kostur mutfağa girdim çorba salata köfte hazırladım yarım saatte. en ufak yardımda bulunmadi. salona girdim ki oyun oynuyor. neyse yemek hazır dedim tabağına koydum çok açım diye söylenen adam tabağa dokunmadı bile, neymiş oyun bitsin öyle yiyecekmis. aşırı sinir oldum. çok kavga ettiğimiz bir dönemdeyiz yine sinirler gerilmesin diye sesimi cikarmadim ama eski ben olsa çok net kavga çıkarırdım o an. benimle vakit geçiriyor oyun günlük aktivitelerini engellemiyor ama ben oyun oynamaktan keyif alan bir insan değilim. bana çok anlamsız geliyor yani eline bir şey geçmeden saatlerce bilgisayar başında oturması. sevgilisi gamer olan ya da kendisi gamer olan birileri sorunu nasıl asabilecegimle ya da empati kurabileceğimle ilgili ipucu verebilirse çok sevinirim. kazık kadar adamın böyle boş boş şeylerle ugrasinca soguyorum. sürekli üretken olsun, surekli faydalı şeylerle uğraşsın demiyorum tabii ki stres atmak onun da hakkı ama saatlerce de oynamasin artık yeter ya. bir de yine mi oynuyosun deyince afra tafra yapıyor 15 yaşında ergen oğlum varmış gibi hissediyorum. not: oynadığı oyunu siz de öğrenin beraber oynayın demeyin lütfen. denedim, oyunu öğretmeye çalışıyordu aşırı sıkıldım ve zaten beceremiyorum zerre keyif almıyorum oyun denen şeyden.

  1. Oyun sizin hobiniz, ilgi alanınız olmadığı için size saçma geliyor ve bu yüzden anlayamıyorsunuz. Anladığım kadarıyla rahatsız olduğunuz konu sizinle ilgilenmemesi veya elinde bir uğraşı olmasından ziyade o uğraşının oyun olması eğer elinde bir müzik aleti olsaydı ne bileyim bir kitap olsaydı sizi bu kadar rahatsız etmezdi. 30 yaşında bir insanın hobileri, zevkleri, uğraşları artık oturmuştur bunu değiştiremezsiniz. Olduğu gibi kabullenmekten başka çareniz yok yoksa bu durum hep kavga sebebi olarak aranızda olucak 

  14 nisan 20:22

  2. Benim sevgilim de böyleydi sonra beni de mobile legends bağımlısı yaptı ne diyebilirim ki

  14 nisan 20:22

  3. Anonim 1, aslında beni sinir eden şey oyun oynarken kendini kaybetmesi dünyayı unutması. yoksa derdim direkt olarak oyunla değil.

  Oyun oynarken bir şeyden bahsedince dikkatimi dagitiyorsun oyun bitsin konuşalım diyor. Oyun oynarken "şuna yardım eder misin" deyince duymuyor. Ya da istediğimi yapıyor ama kırk saat offflayip puffluyor. Yani oyun oynarken çocuk gibi oluyor ben aslında onun bu hallerine sinir oluyorum. Istiyor ki bu sürede o dokunulmaz olsun ben de ortadan yok olayım kimse karismadan saatlerce oyun oynasın. Ya ilerde evlensek napicam oyun oynarken konuşmak için izin mi istiycem ??

  14 nisan 20:26

  4. Pubg mi oyun süslü

  14 nisan 20:29

  5. Yok süslü. age of empires mi ne, bilgisayardan onu oynuyor. O bitince de telefona geçip gemi batirmacali bir oyun oynuyor :D

  14 nisan 20:31

  6. oyun oynarken konsantre olmak gerektiği için etrafta ısrarla bir şeyler anlatmaya çalışanlara ben de sinir olurdum süslü. o oyun oynarken siz de bi uğraş bulup köşenize çekilin bence.

  ben de oyun oynamayı severdim, 15 saat kalkmadan oynadığım olmuştu ve bu durumlarda gerçekten rahatsız edilmek istemezdim. ha sevgilim varken yapmazdım bunu ama belki sizi artık tanıdığı için yanınızda rahat hissetmeye başlamıştır. diğer faaliyetlerinizi etkilemediği sürece çok sorun etmeyin derim.

  şunu soracağım size... tek bir oyun mu oynuyor yoksa birden fazla oynadığı oyun mu var? ben genelde üni döneminde tek bi oyuna sarardım, sonra hevesim geçer bırakırdım oynamazdım uzun süre. dönem dönem oynardım yani. şimdi iş hayatı günlük uğraşlar vs derken 6 ayda bir oynuyorum. erkek arkadaşınızı boğmadan, sizinleyken güzel vakit geçirmesini sağlamaya çalışın bence, öyle olursa oyun oynamaya tercih edecektir. bunu zorunluluk olarak görmesin ama. yoksa eve dönsek de oyun oynasam diye düşünür hep. biraz hevesini almasına da izin verin. eğer birlikte kalmanız geçici bir dönemse oyuna ara vermeli ama sürekli birlikte kalıyorsanız biraz alttan alabilirsiniz, stresini bu şekilde atıyor olabilir. oyuna oturunca ara veremediği için yemeğe de gelemiyordur. mesela hadi bırak şu bilgisayarı yemek hazır diye kızmak yerine oyun ne zaman bitiyor o zaman yemek yiyelim demeyi deneyin. bu tv dizisine vakit ayırmak ya da futbol maçı izleme meraklısı olmak gibi bir şey. dozunda tuttuğu sürece sorun yok. fazlası zarar tabii.

  14 nisan 20:35

  7. Benimki de böyle ama biz sevgiliyiz şuan ben ondan daha çok oynuyorum

  14 nisan 20:37

  8. Baş edemiyorum. Tanıştığımızda, ilişkimiz başladığında falan yoktu böyle oyun zımbırtısı.

  Birinde özene bözene mis gibi masa hazırladım ama gelmedi. Oyun dedi, bir el daha dedi cart curt. Yemeğimi yedim sonra geri kalanını döktüm. Geceyi aç geçirdi beyimiz. Akıllandı mı, hayır.

  Baş edemiyorum, ne halin varsa gör dedim. Bir gram da ilgilenmiyorum.

  14 nisan 21:02

  9. Off gelmiş oyun güzelleyenler. Süslü siz erkek arkadaşınızın hizmetçisi değilsiniz önce onun farkına varın bence, yardım etmemesi filan ne demek. Bence hiçbir şey yapmayın bi süre, sorumluluklarını yerine getirmek için oyundan ayrılması gereksin. Ben de kesinlikle hobi olarak kabul etmiyorum ve başıma gelse yüzde yüz ayrılırım 

  14 nisan 21:26

  10. Bu sadece oyun için geçerli bir durum değil ama bende kitap okurken biri bana bir şey sorsa sinirleniyorum dikkatim dağıldı diye biri benden iş istese bekle bölüm bitsin veya bekle sayfa bitsin derim, eski sevgilim telefonda biriyle konuşurken başka bir şeyle asla ilgilenemezdi, ev arkadaşım test çözerken bir şey sormaya odasına girsem sinirleniyordu. Aynı durum oyun dışında bir şeyle olsa örneğin şimdi yazı yazıyorum beni rahatsız etme dese yine aynı tepkiyi verir miydiniz? Ben sanmıyorum bu yüzden de tepkinizin sebebi direkt oyunla ilgili geldi bana. Sizin ilgi alanınız olmadığı için kafanızda bunu oturtamıyorsunuz 

  14 nisan 22:06