16 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sevgiliyle aynı evde yaşamak3030?

burada okuduğuma göre çoğu kişi sevgilisiyle aynı evde yaşıyorlar. benim ailem muhafazakar sayılır. sevgilim falan olsa aynı evde yaşamamız mümkün değil hatta imkansız. ancak başka bir şehirde olsam gizli saklı birlikte yaşayabiliriz. ben de yaşamak isterim zaten çünkü yakından tanımak açısından önemli bir şey. soruma gelecek olursam, benim ailemde mi tuhaflık var? ailemi bu konularda daha açık hale getirebilmem mümkün mü?

1. Aileni bu konuda daha açık hale getirebilir misin bilmiyorum çünkü kişiden kişiye değişir mesela benim ailem evlenmemize 1 gün bile kalsa aynı evde kalmamıza onay vermez. Ben mesela ilerde çocuğum olursa aynı evde yaşayıp iyice tanımadığı biriyle evlenmesine sıcak bakmam.

10 temmuz 16:31

2. Benim Ablam seneler önce sevgilisiyle birlikte yaşadı. Bunun için de annemlerle falan sorun yaşadı. En sonunda Dedem (ki kendisi hacı ve gayet muhafazakar bi insandır) ablamla annemlere karşılıklı oturttu ve ablama “kızım sen bu çocukla mutlu musun, evleneceğim diyor musun” dedi, Ablam da evet diyince annemlere dönüp “o zaman izin verin kızım çocuklar niyetimiz ciddi diyor, bırakın düzenlerini kurana kadar kalsınlar birlikte, artık devir değişti düzen hemen kurulmuyor, hemen evlenilmiyor, bırakın yaşasınlar” dedi ve annemleri ikna etti.

Ha sonrasında ben de sevgilimle yaşadım, şu an nişanlıyım kendisiyle, bende rahattı çünkü Ablam yolumu açmıştı önden :d

Bir de ben tek başıma kalıyordum. Ailem de tek kalmamdansa güvendiğim birinin yanımda olmasını tercih ettiler güvenlik açısından da. O da bi miktar etkili oldu.

10 temmuz 16:35

3. 2.anonim

Ne güzel, sizin önünüzü açan birisi olmuş

10 temmuz 16:56


4. Üstteki anonim süslüye çok imrendim valla :) dedeniz hele ne anlayışlıymış. ailem muhafazakar değil gayet herşeyimi bilirler konuşuruz tartışırız ama bu konu biraz safdışı kalıyor . yıllardır süren uzak mesafeye dönmüş ilişkim var artık evlilik ufukta gibi. Buna rağmen bir kere ailesiyle tanışmam için şehrine gitmeme izin vermişlerdi kaç yıl önce .bir gece kalıp döndüm hemen onca saatlik yoldan.27 yaşındayım gizli gizli gidiyorum hala yanına kalmaya. Ve çok tedirgin oluyorum her defasında. Sevgilim tek yaşıyor Ameliyat olması gerekiyor gider görür gelirsin diyorlar günübirlik orada hiç kalmadan.şu an çalışmıyorum ama çalışmaya başlayacağım yakında. o zaman en azından bu gizliliğe son vermek istiyorum bence ekonomik özgürlüğün olması da bir etken daha açık hale gelmeleri için.

10 temmuz 16:57

5. Benim ailem muhafazakar falan değil ama çok karşılardı. Nişandan sonra 1 gün sevgilimin evinde kaldım diye annem tafra yapmıştı. Ama sonrasında nikahımız ve düğünümüz arasında 6 ay vardı benim tayinim sevgilimin yanına çıktı ve ayrı ev açmak lkadar aptallıktı ve biz 2 ay kadar “düğün öncesi, nikah sonrası” birlikte yaşadık  annemler de epey yadırgadılar ama yapacak bir şeyleri yoktu. Şimdi de kardeşim ve nişanlısı aynı evdeler. 

10 temmuz 16:57

6. Benim ailem muhafazakar değildir. Eşimle resmi ve dini nikahlarımızın ikisi de kıyılmıştı, iki gün sonra düğün vardı. Fotoğraf çekimi için şehir dışında bir yere gittik, kuzenimde kalmak zorunda kaldık. Ve annem bizi beraber yatırmadı. Eşimi başka odaya attı, ben annemle kaldım. Yani bu muhafazakarlıkla alakalı değil pek. Sanırım bi tür mantık. Asla değişeceklerini de sanmıyorum, kuzenim eşimle bana yatak hazırlamış o gün, annemin onu bi dövmediği kaldı.

10 temmuz 16:57

7. Şu an yalnız olmadığıma hem sevindim hem de üzüldüm.

2.anonimin verdiği örnek çok önemli gerçekten

10 temmuz 17:19


8. Kendi paranızı kazanıyorsanız ve muhtaç değilseniz ailenizin ne dediğine bakmadan istediğinizi yapın derim. Annem dün sevgilinle aynı evde kalırsan senin evine gelmem dedi. Yapçak bişey yok ben sana gelirim o zaman dedim. Biraz inatçı ve sarsılmaz bir tavrınız olmalı bana kalırsa. Sen ne düşünüyorsan düşün ben bunu yapacağım düşüncesini karşınızdakine hissettirmelisiniz.

10 temmuz 17:26

9. 8.anonim ailene olan tavrınla ilgili bir şey sormak istiyorum. Bende bu sekilde yaklasiyorum ve gercekten ise yariyor. Ama bazen korkuyorum acaba anne baba rizasini almadigim icin basima bir is gelir diye. Cunku uzdugumu dusunuyorum ama bir yandan bu hayat benim diyorum. annem babam muhafazakar insanlar bende kismen oyleyim. Bazen acaba isim rast gelmez mi diye dusunuyorum. Bu konuda fikrinizi merak ettim

10 temmuz 17:54

10. İlk başta üzülseler de alışacaklardır önünde sonunda. Siz onlara karşı yanlış bir davranışta bulunmadınız, lutfen kendinizi suclamayin. Bu kararinizin onlarla bir ilgisi olmadigini anlatin. Anlamak isterlerse ne ala.

Sizin hayatınızdaki seçimlere karışmak istiyorlarsa tavrınızı ilk baştan koymazsınız sonrasında sınırı nereye çizeceğinizi de bilemezsiniz. Bunun kötü bir evlat olmakla alakası yok. Siz onların bir uzantısı değilsiniz, ayrı bir bireysiniz. Belki abartı bir örnek olucak ama ortalık anasının babasının malına mülküne göz koyan evlatlarla dolu. Hayırsız, kötü niyetli bir evlat kesinlikle değilsiniz. Sadece ne istediğinizi biliyorsunuz.

10 temmuz 18:24