yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  18 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  sigara kullanmak ve hamilelik?

  sigara kullanırken hamile kalmadan hemen önce mi bıraktınız? yoksa olması gerektiği gibi 6 ay önce mi bıraktınız?

  1. Ben Hamile oldugumu bilmiyordum test yaptigim anda biraktim. Hic ama hic canim istemedi ki ben çok tiryakiydim. Güç geldi ve bebeğime kötülüğü yapamazdım.

  21 mart 05:05

  2. Bende tesadüfen öğrendim ve öğrenir öğrenmez bıraktım.  Başlarda ilk süslümğn dediği gibi bende tiksindim hiç canım istemedi. Bu aralar çok yoğun stresli bi dönemden geçiyorum işim yüzünden deli gibi canım çekiyor. Ama tabii içmiyorum onun yerine meyve vs. Yeyip onutmaya çalışıyorum. 

  21 mart 07:37

  3. konu açılmışken çok sinirlendiğim bir durumdan bahsedicem. abimin eşi hamile 3-4 ay max.

  hala sigaraya devam ediyor ama azaltmış. bunu duyunca beynime kan sıçradı. şuan biraz stresli bir dönemden geçiyorlar ama hamileyken sigara içmesine hiçbir bahane olmamalı ya. sigara tiryakiliği bu kadar kuvvetli bir şey mi? gerçekten bilmediğimden soruyorum. bu durumda ne yapılmalı? nasıl bir tavır takınmalıyız. çok da severim kendisini ama yeğenime hamileyken sigara içmesi beni çok üzdü.

  21 mart 09:11

  4. “Senin yeğenin” den ziyade “yengenizin ve abinizin çocuğu”  abiniz eşinin bu durumuna ( ki kısmen hakkı var, o çocuğu taşıyan yengeniz) laf söylemiyorsa size de susmak düşer güzel güzel. 

  21 mart 09:36

  5. 5 haftalıkken öğrendim hamile olduğumu , sonrasında bir iki hafta günde 1-2 tane içtim sonra da zaten içgüdüsel olarak bıraktım. ama eğer tiksinme mide bulantısı vs gibi durumlar yoksa sanıldığı kadar kolay bir durum değil malesef. şu anda 21 haftalık hamileyim ve çok stresli günler yaşıyorum bazen durduk yerde kokusu burnuma geliyo ama sonra tatlı falan yiyip oyalıyorum kendimi.

  21 mart 10:33

  6. "susmak düşer güzel güzel" diyip laf koyduğunu sanan anonim ve beğenen 6 kişi diyorum.

  ben sadece dünyaya fdaha gelmeden sağlığı için endişelendiğim bir bebek için buraya danışmaya geliyorum. "yeğenime" ifadesi sizi rahatsız etti sanırım ama annesi babası bilinçsiz ve umarsızsa bu konuda laf yakınlarına da düşmeli.

  ki kalkıp müdahale edeceğim konuşacağım bile demedim.

  cevaba bak

  "sısmık dışır gızıl gızıl"

  21 mart 11:08

  7. Aynen Ya ben yeğeni olana hak veriyorum. Yengesi tek kendisi olsa isterse Altın vuruş yapsın kendi bedeni. Ama abisinin bile "kısmen" hak sahibi olması Vs ne saçma ya. Ortada bir bebek var, babası nasıl kısmen oluyor sırf kadın taşıyor diye mi? Sanki adam ben doğuramam sen taşı demiş de adamın kısmen hakkı oluyor.

  Diğer mesele de halasının düşünmesi stres olması çok normal, ortada bir bebek var ve birilerinin sorumsuzluğu nedeniyle engelli doğma ihtimali var.

  Başkasının hayatına karışmak bu değil.

  21 mart 11:36

  8. Sigara içmek normal bir bireye bile zarar veren bir eylem, hamile bir kadına ve bebeğine verebileceği olası zararların herkes farkında. Olası diyorum çünkü kişiye göre değişir, sigara içen tüm gebelerin çocuğunda sıkıntılı oluyor diye bir araştırma yok bildiğim kadarıyla. Ama bir çok stressör etken ile uğraşan bir annenin kendini rahatlatma ve belki ebeveynliğine yansıyacak olan iyi olma durumu çözümünü de kimse yargılamamalı. Herkes kendi evladı için en iyisini ister, ama önce ebeveynler iyi hissetsin ki çocuğa iyi olmanın ne demek olduğunu göstersinler. Uyuşturucu örneği çok ektsrem, uyuşturucu içen annenin çocuğu bağımlı olarak doğar ve withdrawal yaşar doğumdan sonra, sigara için böyle bir bilgi var mı? Yok. Ama  “ yingiyi sismik dişir” tarzında karşı tez yazan kişiye bu kadar açıklama bile çok. Sen görümcelik yap güzel kız, harika bir hala olacaksın tebrikler... 

  21 mart 11:44

  9. 6. ayımın içinde hamileyim .ve evet günde 1 yada bazen 2 tane sigara içtiğim oluyor. sigara içmeyipte buraya yok şöyle anasın yok zararlı bırakamayanları anlamıyorumcular gelmiş. anlayamadığın için konuşuyorsun zaten . emin ol kendi çocugumuzu senden fazla düşünürüz.

  21 mart 11:53

  10. Sigara kullanmıyorum ama gebelikte eskisi gibi fazla sigara tuketiminde dahi bebekte bedensel anomaliler gelişmiyor. Bağışıklık düşüyor yalnız. Günde bir iki sigara zaten bünyede rahatlıkla absorbe edilir. Hamileyken çay ve kahve de zararlı, paketli yiyecekler de zararlı, sigara da zararlı.

  21 mart 12:44